Izolowany system rozprowadzania powietrza do rekuperacji HEATPEX ARIA ADURO

Dodano: czwartek, 25.11.2021


Szybki montaż, wysoka izolacyjność oraz szczelność systemu to tylko niektóre zalety naszego rozwiązania. Poznaj je wszystkie!

Aria izolowany system rekuperacji

ARIA ADURO to system rozprowadzania powietrza do rekuperacji o średnicach: 125, 160, 200 mm. Służy do przesyłania dużych strumieni powietrza do i z rekuperatora. Został opracowany z myślą o rekuperacji w domach jednorodzinnych i wraz z systemem HEATPEX ARIA stanowi kompletny system rozprowadzania powietrza. Jest idealnie dopasowany do skrzynek rozdzielczych HEATPEX ARIA, ale dzięki temu, że jego średnice wewnętrzne są zgodne z normą PN-EN 1506:2007 odpowiadają średnicom typowych kształtek wentylacyjnych. 

Rekuperacja Aria Aduro - wysoka izolacyjność oraz szczelność

ARIA ADURO wykonany jest z tworzywa o doskonałych właściwościach izolacyjnych - spieniony polistyren, który jest lekki i wytrzymały, a dodatek w postaci grafitu powoduje, że jest on także odporny biologicznie na grzyby, pleśń i bakterie. Dzięki zastosowaniu grafitu ciepło zostaje wielokrotnie odbite wewnątrz rury i transfer ciepła jest znacznie ograniczony. W wyniku tego, współczynnik przewodzenia ciepła λ wynosi zaledwie 0.029 W/mK. Odpowiada to ok. 30 mm izolacji z wełny mineralnej. Skraca to i upraszcza czas montażu w stosunku do metalowych rur spiro, gdyż nie wymaga dodatkowego zaizolowania.  

Zastosowane materiały, opatentowany system połączeń OneClick oraz konstrukcja poszczególnych elementów pozwala na osiągnięcie najwyższej klasy szczelności – ATC1 wg normy PN-EN-17192, potwierdzonej badaniami wykonanymi przez niezależne laboratorium. Oznacza to trzykrotnie wyższą szczelność od systemów z klasą D.

Sprawdź serię Aria Aduro w hurtowni Onninen

Na wysoką szczelność ma również wpływ konstrukcja rury ADURO (monorura wykonana w całości z 1 elementu) oraz łącznika z uszczelką (niski profil, który nie powiększa średnicy instalacji).

Seria Aria Aduro w ofercie hurtowni


Szybszy montaż rekuperacji

Aria izolowany system rekuperacjiARIA ADURO to alternatywa dla kanałów metalowych, zwanych SPIRO. Posiada jednak przewagę w postaci 2 razy szybszego montażu. Ponieważ system jest 9 razy lżejszy od tradycyjnych kanałów wentylacyjnych opartych o rury metalowe, mocowanie kanałów ARIA ADURO do ścian lub podwieszanie pod stropem jest zdecydowanie łatwiejsze. Dodatkowo, na szybkość montażu wpływa dedykowany uchwyt montażowy, który wystarczy przymocować do ściany za pomocą dwóch kołków, przyłożyć rurę i zacisnąć opaskę. Uchwyt jest uniwersalny i pasuje do każdej ze średnic systemu.

Montaż systemu rekuperacji - technologia OneClick

Dzięki przeniesieniu technologii OneClick znanej z systemu HEATPEX ARIA łączenie ze sobą kolejnych odcinków ARIA ADURO jest szybsze i prostsze niż kiedykolwiek. Poszczególne odcinki rury oraz pozostałe elementy łączymy systemowym łącznikiem, który wystarczy nasunąć na oba komponenty. Dołączona uszczelka zapewnia szczelne połączenie, dzięki czemu nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych operacji uszczelniających. Dodatkowo materiał z którego wykonane są elementy systemu, pomimo, że jest bardzo wytrzymały, to łatwo i szybko można go przyciąć do wymaganej długości za pomocą najprostszych narzędzi, nawet nożyka do tapet. Na rurze natomiast umieszczone są znaczniki co 5 centymetrów, które pomagają przyciąć odcinek o właściwiej długości.

Sprawdź serię Aria Aduro w hurtowni Onninen

Bezpłatny program ARIA PLANNER zaprojektuje system rekuperacji dla Ciebie

Dostępna na stronie www.heatpex.pl intuicyjna i darmowa aplikacja ARIA PLANNER w 3 prostych krokach  zaprojektuje system rekuperacji dla Twojego domu. Na podstawie wielkości pomieszczeń, kubatury oraz liczby osób ARIA PLANNER dobierze wydajność rekuperatora, obliczy strumienie powietrza dla każdego z pomieszczeń w domu, wygeneruje listę materiałową dopasowaną do konkretnego domu oraz przygotuje projekt wykonania instalacji rekuperacji w oparciu o wytyczne branżowe.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Rekuperator
Rekuperator ścienny