Jak dobrać nowy przycisk do spłuczki?

Dodano: czwartek, 13.06.2024


Chcąc zmienić wygląd swojej łazienki lub toalety, można pomyśleć o wymianie przycisku uruchamiania spłuczki. Jest to element widoczny, który ma istotny wpływ na estetykę wnętrza. Wymiana płytki uruchamiającej to niezbędna kwestia także przy awarii lub uszkodzeniu. Jak wybrać przycisk, by pasował do spłuczki i na co jeszcze należy zwrócić przy tym swoją uwagę?

Kobieta spłukuje miskę WC podtynkowym przyciskiem do spłuczki w łazience

Sprawdź przyciski spłukujące w hurtowni Onninen

Czym się kierować przy wyborze nowego przycisku do spłuczki?

Szukając płytki uruchamiającej wiele osób największą uwagę skupia na designie. Na rynku dostępne są przyciski spłukujące w różnych kształtach i kolorach, przez co bez najmniejszego problemu można dobrać ten element do pomieszczenia o każdym wystroju. W nowoczesnej łazience, bardzo dobrze będzie wyglądała płytka uruchamiająca spłukiwanie w kolorze białym. Doskonałym wyborem będzie taki model, którego materiał wykończenia to szkło.

Przycisk spłukujący Grohe Skate Cosmopolitan podtynkowy czarny matowy 38732KF0Do wystroju łazienki w stylu loftowym czy industrialnym, o wiele lepiej będzie pasował przycisk do spłuczki w kolorze czarnym. Warto poszukać modelu, który będzie wykończony w macie. To sprawi, że przycisk będzie wyglądał bardziej nowocześnie, a do tego będzie znacznie łatwiejszy w użyciu i czyszczeniu.

Przyciski dostępne na rynku różnią się także materiałem wykonania. Element ten może być m.in. ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. Niektóre modele są też wykończone wspomnianym szkłem.

Istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze przycisku do spłuczki jest też uruchamianie. Dostępne są modele elektroniczne lub manualne. W pierwszym przypadku proces spłukiwania jest uruchamiany automatycznie. Takie przyciski mają najczęściej czujnik podczerwieni. Są one bardziej zaawansowane, a poszczególne ustawienia zmienia się w nich za pomocą pilota. W przypadku płytek manualnych, spłukiwanie jest uruchamiane po ręcznym wciśnięciu przycisku.

Jak sprawdzić czy przycisk pasuje do spłuczki?

Producenci armatury i instalacji sanitarnych mają w swojej ofercie płytki uruchamiające o różnym designie i funkcjonalnościach. Najważniejszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze tych elementów jest jednak kompatybilność z samą spłuczką. Zasada jest taka, że przycisk i stelaż podtynkowy powinny być tej samej firmy.

Jeden producent nie gwarantuje jeszcze pełnej kompatybilności. Z tego względu najlepiej jest wcześniej sprawdzić czy dany przycisk pasuje do konkretnego modelu stelaża WC. W większości przypadków jest to podawane w karcie produktu. Przy braku takiej informacji, najlepiej dopytać o to producenta lub przedstawiciela. Można kierować się też wymiarami.

Prawidłowa wymiana i montaż nowego przycisku spłukującego

Wymiana i montaż nowego przycisku do spłuczki to zadania, które można wykonać samodzielnie. Służy do tego specjalna ramka mocująca w ścianie. Bardzo często jest ona dostępna w zestawie z samym przyciskiem.

Przycisk spłukujący Onnline do stelaża WC podtynkowego chrom mat CGJ546

Taką ramkę należy dobrze przykręcić. Następnie koniecznie trzeba sprawdzić, czy mechanizm działa prawidłowo tak, by użytkownicy nie mieli z tym później żadnego problemu. Jeśli wszystkie przyciski są w odpowiedniej pozycji i po wciśnięciu, spłuczka funkcjonuje jak powinna, można przejść do zamocowania ostatniego elementu, czyli pokrywy. Najczęściej jest ona wciskana.

Oczywiście, sposób montażu może różnić się w przypadku poszczególnych rodzajów przycisków. Warto kierować się przy tym zaleceniami producenta. Zwłaszcza, jeśli mowa o płytkach elektronicznych, gdzie konieczne jest także podłączenie źródła zasilania. Na wypadek wątpliwości, najlepiej poprosić o wsparcie profesjonalnego instalatora.

Przyciski do spłuczki w hurtowni Onninen

W ofercie hurtowni Onninen znajduje się szeroki asortyment płytek uruchamiających i przycisków do stelaży podtynkowych. Są one kompatybilne z wieloma modelami spłuczek. Przyciski występują w różnych wersjach kolorystycznych. Wśród nich dostępne są m.in.:

  • Przycisk spłukujący Geberit Delta01, przedni, biały-alpin 115.107.11.1Przycisk spłukujący Grohe Skate Cosmopolitan podtynkowy czarny matowy 38732KF0 – przycisk dedykowany do spłuczek podtynkowych marki Grohe. Do uruchomienia 2-pojemnościowego lub Start/Stop. Ma wysoką jakość, przez co zapewnia bezproblemową eksploatację i niezawodność. Można montować go tak, by przyciski znajdowały się pionowo oraz poziomo. W kolorze czarnym.
  • Przycisk spłukujący Onnline do stelaża WC podtynkowego chrom mat CGJ546 – jest to przycisk spłukujący marki Onnline oferującej profesjonalne produkty o najwyższych standardach. Przeznaczony do systemów instalacyjnych i zbiorników toalet do wmurowania. Ma opcję podwójnego spłukiwania mechanicznego. Kolor chrom mat.
  • Przycisk spłukujący Geberit Delta01, przedni, biały-alpin 115.107.11.1 – jest to przycisk spłukiwania wody wykonany z tworzywa sztucznego o ogromnej funkcjonalności. Przeznaczony do uruchamiania od przodu, co zapewnia niezwykle łatwe uruchamianie spłukania. Posiada 2 funkcje (tryby) spłukiwania – do oszczędnej eksploatacji wody, a także zapewniający pełne opróżnienie muszli WC. Produkt marki Geberit. Kolor biały.

Sprawdź przyciski spłukujące w hurtowni Onninen