Jak dobrać odpowiedni dozownik do mydła?

Dodano: wtorek, 7.05.2024


Dozowniki do mydła to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które ułatwia codzienne życie. Pomaga na uzyskanie odpowiedniej ilości środka myjącego, pozwalającego na dokładne umycie rąk. Jak dobrać mydło do dozownika i jaki dozownik sprawdzi się lepiej - sensoryczny czy tradycyjny?

Chromowana bateria kuchenna przy zlewie z dozownikiem do mydła

Sprawdź dozowniki do mydła w hurtowni Onninen

Dlaczego dozownik do mydła nie działa?

Przyczyny niedziałającego dozownika mydła mogą być różne, wiele zależy od rodzaju stosowanego urządzenia. Jedną z najczęstszych przyczyn problemów jest nieprawidłowo działająca pompka. Często jest ona zablokowana środkiem myjącym, który został np. nieodpowiednio dobrany do wariantu posiadanego dozownika.

Dozownik mydła Ferro Audrey chrom AD34Żeby pokonać usterkę wystarczy najczęściej rozebrać dozownik oraz dokładnie wyczyścić poszczególne komponenty. W większości przypadków wystarczy ciepła woda, która rozpuści złogi i pozwoli na przywrócenie prawidłowego funkcjonowania urządzenia. Zdarza się jednak, że w modelach, które używane są już przez dłuższy czas dochodzi do zużycia komponentów, co staje się przyczyną awarii. W takiej sytuacji konieczna będzie naprawa lub wymiana na nowe.

W przypadku dozowników automatycznych sprawa może nie być tak prosta. Mechanizm działania urządzenia związany jest z zamontowanym czujnikiem ruchu. Często problem tkwi w rozładowanych bateriach. Jeśli po wymianie baterii problem nadal występuje należy zwrócić uwagę na czujnik, który może być zanieczyszczony. Najczęściej będą to osady z wody, mydła, które zaburzają właściwą pracę sensora.

Jak dobrać mydło do dozownika do mydła?

W ofercie dostępne są różne rodzaje dozowników, a w zależności od wybranego modelu należy wybrać właściwy rodzaj środka myjącego. Często wybieranym rozwiązaniem jest zakup mydła w większym pojemniku, a następnie uzupełnianie dozownika. Alternatywnym rozwiązaniem jest wymiana wkładów.

Mówiąc o rodzaju mydeł najczęściej wymienia się postać preparatu, który może być w postaci płynu lub w pianie. Pianka jest rozwiązaniem bardzo skutecznym, jednak nie zawsze jest wybierana ze względu na wyższe koszty zakupu detergentu. Mydło piankowe cechuje się specjalistyczną formułą, jest wyjątkowo rzadkie. Warto pamiętać, że mydło w piance jest o wiele wydajniejsze niż tradycyjne mydło.

Pianka, mydło czy płyn do dezynfekcji - wszystkie pozwalają na zachowanie odpowiedniej higieny dłoni. Dozowniki do mydła pozwalają usuwać drobnoustroje i bakterie, które obecne są na powierzchni rąk.

Lepszy dozownik do mydła sensoryczny czy tradycyjny?

Wiele osób zastanawia się, jaki wybrać dozownik do swojej łazienki? Szczególnie, że akcesoria są dość mocno zróżnicowane. Jedną z kluczowych decyzji jest wybór wariantu - czy lepiej sprawdzi się dozownik tradycyjny, czy sensoryczny? Wiele zależy od indywidualnych preferencji.

dozownik do mydła bezdotykowy stojący Ferro Mistral SensorDozownik płynu manualny wymaga ręcznego pobrania mydła. Podstawą jest wykorzystanie pompki, jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Trzeba mieć świadomość, że na plastiku lub dozowniku mogą znajdować się drobnoustroje. Tam, gdzie ważna jest szczególna higiena lepszym wyborem może być model łokciowy lub nożny.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie wybór dozownika sensorycznego, który jest bardziej ekologiczny i ekonomiczny. Wybór takiego pojemnika z mydłem sprawia, że dłonie nie muszą dotykać urządzenia, co ogranicza transmisję bakterii. Dodatkowy atutem jest to, że automatyczne urządzenie pozwala na dozowanie optymalnej ilości płynów, mydła lub pianki, niezbędnych dla zachowania optymalnej ochrony.

Dozowniki do mydła w hurtowni Onninen

Dozowniki mydła to obecnie coś więcej niż tylko funkcjonalne wyposażenie, bo asortyment produktów jest na tyle duży, że bez trudu wybrać można propozycje dopasowane do każdej aranżacji. Dlatego też w asortymencie Onninen dostępne są zróżnicowane propozycje, aby każdy mógł wybrać odpowiedni wariant.

Dozownik mydła w płynie i środków dezynfekcyjnych Faneco 1 l HIT czarny SA1002SJBLJednym z klasycznych przykładów może być dozownik mydła Ferro Audrey chrom AD34. Jest to bardzo funkcjonalny model, wykonany ze szkła transparentnego i mosiądzu chromowanego, dzięki czemu jest on bardzo solidny i wytrzymały. Całość prezentuje się naprawdę efektownie i estetycznie, jest też łatwy w obsłudze.

Świetną propozycję przygotowała również firma Hansgrohe, oferując dozownik mydła / płynu Hansgrohe Axor stal szlachetna 40418800. Jest on wykonany ze stali szlachetnej, dzięki czemu jest odporny na uszkodzenia i korozję. Model ten przeznaczony jest do wbudowania w blat, dzięki czemu sam pojemnik jest ukryty, a widocznym elementem jest tylko sam dozownik podający mydło lub płyn. Może być wykorzystywany do wszystkich środków myjących w postaci płynnej. Dużym atutem jest to, że pojemnik można bardzo szybko i sprawnie napełnić.

Alternatywą dla klasycznych rozwiązań jest dozownik do mydła bezdotykowy stojący Ferro Mistral Sensor. Ten chromowany dozownik cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia. Model ten wyposażony został w specjalny system elektroniczny, który steruje ilością podawanego mydła. Dozownik prezentuje się wyjątkowo estetycznie.

Dozownik mydła Ferro Bora Sensor bezdotykowy ścienny, chrom BBB122W naszej ofercie znajdują się także dozowniki, które doskonale sprawdzą się w obiektach użyteczności publicznej, galeriach handlowych, szkołach, przychodniach itp. Przykładem takiego produktu może być dozownik mydła w płynie i środków dezynfekcyjnych Faneco 1 l HIT czarny SA1002SJBL. Posiada on znacznie pojemniejszy zbiornik na mydło niż rozwiązania stosowane w warunkach domowych. W ofercie posiadamy zarówno czarne, jak i białe modele, aby bez trudu można było dopasować dozownik do aranżacji. Całość prezentuje się estetycznie i nowocześnie. Uchwyt wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest on odporny na działanie rdzy i inne uszkodzenia. Znajdujący się w zestawie specjalny system montażowy umożliwia przymocowanie dozownika bezpośrednio do ściany.

Ciekawą propozycją jest dozownik mydła Ferro Bora Sensor bezdotykowy ścienny, chrom BBB122. Jest to wersja wykonana ze stali nierdzewnej, chromowana, dzięki czemu odporna jest na uszkodzenia i korozję. Idealny do dozowania mydła do mycia rąk bez konieczności dotykania urządzenia.

Sprawdź dozowniki do mydła w hurtowni Onninen