Jak dobrać odpowiednią baterię bidetową i jak ją zamontować?

Dodano: poniedziałek, 20.05.2024


Montaż baterii bidetowej w łazience jest rozwiązaniem niezwykle higienicznym, a przy tym zapewnia komfort i zmniejszenie zużycia papieru toaletowego. Zwłaszcza, jeśli jest ona wyposażona w perlator czy system start stop. Czym warto się kierować chcąc kupić baterię bidetową, a także w jaki sposób później ją zamontować? Podpowiadamy!

Chromowana bateria bidetowa natynkowa na bidecie obok miski WC w łazience

Sprawdź baterie bidetowe natynkowe w hurtowni Onninen

Jak dobrać odpowiednią baterię bidetową?

Wybór baterii bidetowej dla wielu osób jest dość trudnym zadaniem. Zwłaszcza, jeśli zależy im na tym, by łazienka miała elegancki design. Baterie bidetowe dzielą się na stojące i ścienne. Te pierwsze są montowane w do rantu bidetu. Jeśli chodzi o baterie ścienne, mogą być one:

  • podtynkowe
  • natynkowe.

Podtynkowy sposób montażu jest znacznie bardziej skomplikowany, przez co na baterie bidetowe podtynkowe decydują się raczej tylko te osoby, które planują gruntowny remont łazienki.

Bateria bidetowa Kludi Pure&Easy Jednouchwytowa, z zestawem odpływowym 375330565W większości przypadków o wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się bateria bidetowa montowana natynkowo. Zwłaszcza w łazienkach, które są duże. Ich instalacji dokonuje się na ścianie, co nie tylko znacznie ułatwia sam montaż, ale i późniejszą eksploatację. Taką baterię bez najmniejszego problemu można wyczyścić, co przekłada się na jeszcze większy stopień higieny. Jeszcze innym rozwiązaniem są baterie umywalkowe ze specjalną słuchawką. Są one montowane przy umywalce i wyposażone w długą słuchawkę natryskową.

Bez względu na to, czy bateria ma być stojąca czy podtynkowa lub natynkowa, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, aby była solidna i wygodna w użytkowaniu. Bardzo ważną kwestią jest to, by pozwalała na szybką zmianę natężenia strumienia wody, a także jej temperatury.

Jak prawidłowo zamontować baterię bidetową natynkową? Montaż krok po kroku

Sposób montażu baterii bidetowej zależy od jej rodzaju. Bateria bidetowa natynkowa jest montowana do ściany. Są one wyposażone w specjalne przyłącza, które zajmują nieco miejsca. Z tego względu należy przeznaczyć na taką baterię więcej przestrzeni. Na pewno nie zmieści się ona tuż przy samej umywalce. Jeśli bidet ma stać obok niej, na pewno lepszym wyborem będzie słuchawka umywalkowa.

Zupełnie inny sposób montażu mają baterie podtynkowe. Te wymagają poprowadzenia wszystkich elementów w ścianie. Taka armatura wygląda bardzo estetycznie, a do tego zajmuje znacznie mniej miejsca.

Baterie bidetowe natynkowe w hurtowni Onninen

Bateria bidetowa Oras Safira z ruchomym aeratorem napowietrzającym strumień wody, zaworem spustowym i elastycznymi wężykami podłączeniowymi chrom 1018FW hurtowni hydraulicznej Onninen dostępne są różnego rodzaju baterie bidetowe, a w tym baterie bidetowe natynkowe montowane do ściany i pozostała armatura. Wszystkie z nich pochodzą od renomowanych marek, takich jak Oras, Klaudi Armaturen czy Hansgrohe. Do najczęściej wybieranych modeli należą:

Hurtownia Onninen to nie tylko gwarancja najwyższej jakości produktów, ale również sprawna wysyłka i szybka dostawa.

Sprawdź baterie bidetowe natynkowe w hurtowni Onninen