Jak dobrać syfon do umywalki?

Dodano: czwartek, 27.04.2023


syfon umywalkowy

Urządzając łazienkę najczęściej skupiamy się na tym co widoczne, często zapominając o tym, jak istotną funkcję w łazience pełni syfon do umywalki. Co warto o nim wiedzieć i jak wybrać odpowiedni syfon do umywalki? O tym dowiesz się w artykule.

Syfon umywalkowy pełni kilka ważnych funkcji:

    • zapobiega przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów do łazienki,
    • zatrzymuje resztki jedzenia, włosy i inne zanieczyszczenia,
    • zapobiega zatykaniu rur kanalizacyjnych.

Aby wybrać odpowiedni syfon do umywalki, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1. Wymiary - syfon musi pasować do rozmiaru umywalki, dlatego przed zakupem trzeba zmierzyć otwór odpływu.

2. Rodzaj - na rynku dostępne są różne rodzaje syfonów, m.in. klasyczne, automatyczne oraz zaworowe. Przed zakupem warto porównać cechy i funkcjonalność poszczególnych modeli.

3. Materiał - syfony najczęściej wykonuje się z tworzyw sztucznych lub metalu. Oba materiały mają swoje zalety i wady, jednak metalowe syfony są zwykle trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

Sprawdź syfony do umywalki w hurtowni Onninen

Rodzaje syfonów umywalkowych

Jeśli planujesz zakup syfonu umywalkowego, warto zapoznać się z różnymi rodzajami dostępnymi na rynku. Przede wszystkim mamy do wyboru syfony klasyczne - to te, które znamy od lat i które należy ręcznie otwierać i zamykać. Drugim rodzajem są syfony automatyczne, które pozwolą nam na drobne ułatwienie w codziennych czynnościach, ponieważ działa on automatycznie, samoczynnie zamykając i otwierając. Kolejnym typem syfonów są syfony zaworowe, a to rozwiązanie jest wykorzystywane głównie w hotelach i biurach, ponieważ zapobiega ewentualnym zatkaniom.

Syfon do umywalki butelkowy - pionowy

Półsyfon umywalkowy Onnline butelkowy, teleskopowyButelkowy syfon do umywalki charakteryzuje się prostym i estetycznym wyglądem, co sprawia, że ładnie prezentuje się w toalecie czy łazience. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Syfon ten działa w oparciu o specjalną butelkę, która pełni funkcję przepustową oraz pozwala na łatwe czyszczenie i konserwację urządzenia.

Butelkowy syfon do umywalki jest bardziej higieniczny niż tradycyjne syfony, ponieważ nie występują w nim narażone na zanieczyszczenia sprężyny czy gumowe uszczelnienia. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że zapobiega zapachom kanalizacyjnym w łazience czy toalecie. Dzięki temu, że urządzenie działa w sposób samoczynny, nie trzeba ręcznie zamykać ani otwierać syfonu. Jest to szczególnie praktyczne w miejscach publicznych czy w przypadku, gdy korzystamy z umywalki np. podczas mycia rąk. Jego instalacja jest bardzo prosta i nie zajmuje wiele czasu. 

Syfon do umywalki rurowy - poziomy

Syfon rurowy do bidetu Viega 5/4"x32Rurowy syfon do umywalki ma kształt zbliżony do litery "U". Niewątpliwą zaletą syfonów rurowych jest duża praktyczność, gdyż bardzo rzadko ulegają zapychaniu się. Jednym z ciekawszych rodzajów syfonów do umywalki jest syfon poziomy, który charakteryzuje się prostą i minimalistyczną formą. Taki syfon sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez względu na styl i aranżację.

Poza walorami estetycznymi, syfon poziomy ma wiele innych zalet. Dzięki swojej budowie, umożliwia łatwe czyszczenie i konserwację. Jest również bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Wybór syfonu do umywalki bez przelewu

Przy wyborze syfonu do umywalki bez przelewu warto skupić się przede wszystkim na jego funkcjonalności i trwałości. Dlatego polecamy zwrócić uwagę na modele poziome, które posiadają wiele zalet.

Wybierając syfon do umywalki bez przelewu polecamy skorzystać z rad specjalistów lub poradzić się doświadczonego sprzedawcy. Dzięki temu można mieć pewność, że wybór będzie trafiony i dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Odpowiedni syfon powinien pasować do rozmiaru umywalki, być wykonany z trwałego i odpornego materiału oraz zapewniać odpowiednią funkcjonalność. Warto poświęcić czas na dokładne zapoznanie się z ofertą i wyborze najlepszego modelu.

Sprawdź syfony do umywalki w hurtowni Onninen

Umywalka 60 cm
Umywalka 40 cm
Zawór do umywalki