Jak dobrze oświetlić dom? Oświetlenie zewnętrzne

Dodano: wtorek, 22.08.2023


Dobrze wykonane oświetlenie domu to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie.  Wybór konkretnych rozwiązań zależy w dużym stopniu od indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników. Jak rozplanować oświetlenie, jak dobrać barwę i moc oświetlenia?

Oświetlony dom nocą

Sprawdź zewnętrzne oświetlenie domu w hurtowni Onninen

Jak rozplanować oświetlenie zewnętrzne domu?

Oprawa ogrodowa LED Paulmann GU10 28W IP65Jednym z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę planując rozmieszczenie elementów oświetlenia zewnętrznego domu jest odległość pomiędzy kolejnymi punktami. Najważniejsze, aby nie powstawały zbyt duże, ciemne przestrzenie. Równomierne rozłożenie, dobór świateł o odpowiedniej barwie i mocy pozwala uzyskać doskonały, estetyczny wygląd, nadając przestrzeni zewnętrznej wokół domu wyjątkowego charakteru. Warto zdać sobie sprawę, że oświetlenie może być świetnym uzupełnieniem przestrzeni.

Inne modele sprawdzą się w przypadku oświetlenia samego budynku - drzwi wejściowe, taras, wejście do garażu, a inne ogrodowych alejek czy altany. Specjaliści podkreślają, że w przypadku lamp ogrodowych lepiej jest unikać elementów skierowanych bezpośrednio ku górze, szczególnie o intensywnym świetle, gdyż mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na wygodę. Lampy te mogłyby oślepiać osoby przebywające w ogrodzie.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór lamp i opraw wyposażonych w czujniki ruchu. Rozwiązanie sprawdzi się w sposób szczególny w przypadku oświetlenia drzwi wejściowych czy garażu.

Jak dobrać barwę do oświetlenia zewnętrznego domu?

Barwa światła w przypadku planowanego oświetlenia zewnętrznego jest wyjątkowo ważna. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem i najczęściej wybieranym jest neutralna barwa, która zbliżona jest do naturalnego światła dziennego.

Oprawa kanałowa Lena Lightning Oval 100 E27W praktyce wyróżnić można trzy warianty barwy światła:

  • barwy zimne, z zakresu 4600 - 6500 [K],
  • barwa neutralna - z zakresem w przedziale 3300 - 4500 [K],
  • barwa ciepła - 2700 - 3200 [K].

Wybór odpowiedniej barwy zależy od tego, co ma być oświetlone, a także od ogólnej aranżacji przestrzeni. Inne rozwiązania sprawdzą się do oświetlenia elewacji, a inne roślin. W przypadku wątpliwości można poprosić o pomoc specjalistów od aranżacji.

Oświetlenie zewnętrzne domu w hurtowni Onninen

Oświetlenie zewnętrzne domu to temat wyjątkowo szeroki, a wybór nie jest oczywisty. W hurtowni instalacyjnej Onninen oferujemy zróżnicowany asortyment produktów do oświetlenia zewnętrznego domu, co pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Oprawa ogrodowa słupkowa Kanlux GORI 50 GU10Dużą popularnością cieszą się bardzo estetycznie wyglądające oprawy ogrodowe Rosa ELBA LED RAL9006. Doskonale podkreślą unikalny styl tradycyjnych i klasycznych aranżacji, nadając zewnętrznej przestrzeni nie tylko elegancji, ale również przytulnego charakteru.

W przestrzeni zewnętrznej doskonale sprawdzą się również modele dedykowane do oświetlenia elewacji zewnętrznej czy ogrodowej roślinności, takie jak oprawy ogrodowe LED Paulmann GU10 28W IP65. Funkcjonalny szpikulec pozwala wygodnie umieścić oświetlenie bezpośrednio w ziemi. Dużą zaletą jest możliwość demontażu szpikulca.

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, o wyjątkowym designie są lampy ogrodowe słupkowe Kanlux GORI 50 GU10. Przygotowane przez Kanlux GORI są bardzo solidnym, odpornym na czynniki atmosferyczne rozwiązaniem, którym cieszyć się można przez długi czas. Rozwiązanie świetne, aby podkreślić aranżację, zgodnie z najnowszymi trendami. Zaletą lamp jest możliwość wymienienia źródła światła, tj. żarówek, aby elastycznie dopasować moc oświetlenia i jego barwę do indywidualnych oczekiwań. Tego typu lampy dostępne są w kilku wariantach, o różnej wysokości, będą doskonałym uzupełnieniem dla innych elementów zewnętrznego oświetlenia.

W miejscach, w których konieczne są praktyczne rozwiązania, jak np. przestrzeń bezpośrednio sąsiadująca z garażem, gdzie moc oświetlenia jest wyjątkowo istotna, najlepiej postawić na profesjonalne rozwiązania. Doskonale sprawdzą się oprawy kanałowe Lena Lightning Oval 100 E27. To doskonałe źródło światła, które pozwoli odpowiednio doświetlić przestrzeń. Modele te cechują się wyjątkową wytrzymałością, a także odpornością na działanie niekorzystnych czynników, w tym wilgoci. Przeznaczone do montażu wewnątrz pomieszczeń.

Sprawdź zewnętrzne oświetlenie domu w hurtowni Onninen

Oświetlenie zewnętrzne domu led