Jak doradzić klientowi, który łącznik światła wybrać?

Dodano: piątek, 18.12.2020


Aranżując przestrzeń w swoim mieszkaniu, klienci największą wagę przykładają do kwestii kluczowych - wykończenia ścian oraz podłóg, umeblowania, charakterystycznych dekoracji. Bywa jednak, że niewiele zastanawiają się nad detalami wystroju, takimi jak niepozorne włączniki światła. Jak się jednak okazuje, elementy te mogą nie tylko zaważyć na ostatecznej estetyce wnętrz, ale również wpływać na komfort lokatorów. Rynek włączników mocno rozwinął się bowiem na przestrzeni ostatnich lat, toteż szeroki wachlarz dostępnych wariantów naprawdę robi wrażenie. Na jakie aspekty tych produktów zwrócić uwagę klienta? Jak przekonać go do wyboru nowoczesnych paneli dotykowych?

Jak doradzić klientowi, który łącznik światła wybrać

Zapytaj o budżet na kontakty i łączniki

Przede wszystkim, chcąc doradzać klientowi jako instalator, musisz mieć świadomość tego, jaki jest jego budżet. Ile zamierza wydać na wykończenie mieszkania i jaką część tej kwoty stanowi koszt zakupu włączników światła? Przygotuj się na to, że większość osób nie będzie nawet zdawała sobie sprawy z konieczności poniesienia takich wydatków. To jedna z tych rzeczy, o których bardzo łatwo zapomnieć w trakcie generalnego remontu czy urządzania lokalu.

Jak doradzić klientowi, który łącznik światła wybrać

Za taki stan rzeczy odpowiadają stosunkowo niewysokie ceny osprzętu elektrycznego, a więc rozmaitych łączników czy gniazdek. Faktycznie, można nabyć je w przystępnych kwotach, a decydujące znaczenie ma nie tyle ich rodzaj, co liczba. Im większe mieszkanie, tym więcej takich produktów trzeba kupić. Niemniej, Twoi klienci powinni zrozumieć, że włączniki światła mogą bardzo różnić się cenami, w zależności od tego, z jakich materiałów zostały wykonane i jaką technologię wykorzystują.

Sprawdź ofertę marki Kontakt - Simon!

Mowa przede wszystkim o różnicy pomiędzy tradycyjnymi modelami, opartymi na prostym mechanizmie, a zaawansowanymi panelami dotykowymi. Te ostatnie wykorzystują nowoczesne sterowniki, a wykonane są ze wzmocnionego szkła. Dysproporcja pomiędzy cenami będzie więc mocno zauważalna, co może utrudnić Ci przekonanie klientów do innowacyjnych, eleganckich paneli. Do dyspozycji masz jednak mnóstwo argumentów wynikających z niewątpliwych zalet tych produktów.

Określ potrzeby, nawiązując do możliwości włączników

Główną zaletę paneli dotykowych stanowi ich wszechstronność. Włącznik światła to tylko jedna z funkcji tych urządzeń. Pozwalają one ponadto sterować roletami, regulować temperaturę czy kontrolować klimatyzację w pomieszczeniu. Co więcej, dostęp do wszystkich tych opcji umożliwia jedna powierzchnia. Twoi klienci nie muszą kupować osobnego produktu dla każdego obwodu w domu. Wystarczy pojedynczy panel grupujący rozmaite łączniki - zajmie on niewiele miejsca na ścianie i pozwoli na sterowanie aż 4 obwodami.

Osprzęt mieszkaniowy i biurowy marki Kontakt - Simon


Doradzając klientom, postaraj się więc poznać ich potrzeby. Czy potrzebne im są jedynie włączniki światła, czy może chcieliby zestawić tę funkcję z innymi możliwościami? Pamiętaj, aby przypomnieć im, że wybór paneli dotykowych nie musi oznaczać rezygnacji z tradycyjnego osprzętu elektrycznego. Wiele modeli dostępnych na rynku pozwala na tworzenie praktycznych zestawów wielokrotnych. Dzięki temu możliwe jest łączenie paneli z takimi elementami jak ściemniacze, ładowarki USB oraz gniazdka.

Należy uświadomić klientów, że każdy włącznik - czy to przycisk, czy panel dotykowy - powinien być nie tylko wygodny w eksploatacji, ale przede wszystkim bezpieczny. Ważne więc, aby zwracali uwagę na atesty i certyfikaty zdobyte przez konkretne produkty. Szczególnie istotne okażą się techniczne właściwości łączników stosowanych w takich pomieszczeniach jak kuchnie czy łazienki. Muszą bowiem doskonale znosić wilgoć i intensywne użytkowanie.

Włącznik światła adekwatny do aranżacji wnętrza

Włączniki światła kontakt simon

Poza aspektami czysto technicznymi Twoi klienci mogą potrzebować również pomocy z doborem osprzętu do aranżacji wnętrza. Estetyka to oczywiście indywidualna kwestia gustu, jednak dość łatwo zauważyć różnicę pomiędzy tym, jak wygląda tradycyjny przycisk, a tym, jak prezentuje się nowoczesny panel dotykowy.

Przede wszystkim włącznik może być wykonany z rozmaitych materiałów i przyjąć dowolny kolor. To sprawia, że w sklepie każdy z Twoich klientów znajdzie wariant idealny dla siebie. Nikt nie powinien mieć żadnych problemów z dopasowaniem jego estetyki do konkretnego wystroju wnętrz. W większości przypadków warto polecić osprzęt podtynkowy, jako że pozwala on ukryć nieestetyczną puszkę w ścianie. Warianty natynkowe są raczej zarezerwowane dla pomieszczeń gospodarczych.

Włączniki bardzo często przyjmują uniwersalny kolor biały i w większości przypadków wykonane są z najzwyklejszego plastiku. Warto uświadomić klientom inne możliwości - zazwyczaj bardziej kosztowne, ale rekompensujące cenę wyjątkową jakością i niepowtarzalnym charakterem. Mowa na przykład o produktach z drewna, szkła, a nawet betonu czy skóry.

Panele dotykowe są zdecydowanie mniej popularne, toteż ich wybór okaże się bardziej ograniczony. Marka Kontakt-Simon dostarcza na rynek między innymi produkty wykonane z eleganckiego szkła, którego kolor można dopasować do wystroju mieszkania. Włączniki tego typu doskonale pasują przede wszystkim do nowych, minimalistycznych wnętrz, cechujących się nowoczesnym charakterem. Ich uniwersalna estetyka powinna jednak zadowolić każdego, w tym również najbardziej wymagających klientów.

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!

Łączniki Simon Touch - osprzęt najwyższej jakości

łaczniki simon touch osprzęt najwyższej jakości

W ofercie renomowanej marki Kontakt-Simon dostępne są nowoczesne łączniki dotykowe w formie szklanych ramek skrywających elektroniczne sterowniki. To alternatywa dla tradycyjnych klawiszy - rozwiązanie na miarę potrzeb współczesnych konsumentów. Szeroki wybór paneli sprawia, że łatwo dopasować je do wystroju, a także łączyć ze standardowymi elementami osprzętu, w formie zestawów wielokrotnych. Zastosowanie podobnych technologii zdecydowanie ułatwia kontrolę oświetlenia oraz innych urządzeń w domu. Wyłączniki tego typu powinny znaleźć się na przykład przy łóżku w sypialni - pozwolą na wygodne sterowanie najważniejszymi funkcjami bez konieczności ruszania się z miejsca.

Produkty Simon 54 Touch mogą posiadać 1, 2 lub 4 pola dotykowe odpowiedzialne za różne obwody. Występują jako pojedyncze i podwójne włączniki w każdym z możliwych wariantów: uniwersalnym, schodowym, krzyżowym i roletowym. W celu zapewnienia jak najwyższej funkcjonalności oraz estetyki takiego rozwiązania, produkty marki Kontakt-Simon podświetlane są niebieską diodą, która pomaga zlokalizować osprzęt w ciemnościach. Światełko można jednak zgasić, aby nie rozpraszało zaciemnienia, kiedy nie jest to pożądane.

Pomóż klientom wybrać najlepsze włączniki do domu!

Osprzęt elektryczny służący do wygodnej obsługi oświetlenia domu to jedna z ostatnich kwestii, o których myśli się podczas aranżowania przestrzeni. Niemniej, od jego wyboru zależy zarówno komfort lokatorów, jak i estetyka oraz spójność wystroju. Dlatego też śmiało podpowiadaj swoim klientom, jakimi przesłankami powinni kierować się podczas projektowania wnętrz. Możesz doradzić im skorzystanie z oferty marki Kontakt-Simon, zyskają dzięki temu niezawodne włączniki i ściemniacze, a Ty pracę z łatwymi w montażu produktami!

Sprawdź ofertę marki Kontakt - Simon!

Kontakty elektryczne
Włącznik ze ściemniaczem
Włącznik Simon
Włącznik potrójny
Włącznik ledowy
Włącznik światła czarny
Włącznik światła nowoczesny
Włącznik kołyskowy
Włącznik natynkowy
Włącznik bezprzewodowy
Włącznik światła podwójny
Włącznik schodowy podwójny
Włącznik czasowy
Włącznik dotykowy
Włącznik schodowy
Włącznik światła