Działanie i dobór głowicy suwakowej w bateriach kuchennych i łazienkowych

Dodano: wtorek, 21.05.2024


Wybierając baterię łazienkową, rzadko zastanawiamy się, w jaki rodzaj głowicy została wyposażona. Tymczasem ma to ogromne znaczenie. Jedną z lepszych jest głowica suwakowa, której poświęcimy poniższy artykuł. Zapraszamy!

Miedziana bateria kuchenna z wylewką z głowicą suwakową w białej nowoczesnej kuchni

Sprawdź głowice suwakowe w hurtowni Onninen

Jaką funkcję w baterii pełni głowica suwakowa?

Baterie, niezależnie czy łazienkowe, czy kuchenne, zawsze występują pod postacią baterii jednouchwytowej lub baterii dwuuchwytowej. Różnią się głównie pod względem tego, jaka głowica w nich występuje. W bateriach jednouchwytowych stosuje się głowice mieszakowe, które jak ich nazwa wskazuje - odpowiadają za mieszanie wody ciepłej i zimnej. Głowice w bateriach dwuuchwytowych zaś umożliwiają uruchomienie przepływu wody o nasileniu, które jest zależnie od stopnia odkręcenia kurków. Zapewnia to dużą wygodę. Najlepiej z tym zadaniem radzi sobie głowica suwakowa

Głowica suwakowa Onnline Standrad G1/2" 2402910Dzięki swojej konstrukcji odpowiednio kontroluję wodę - jej optymalny przepływ. Przeważnie umieszczona jest na górnej części baterii, składa się z dwóch części - suwaka i korpusu. Suwak to ruchoma część, co pomaga w regulacji przepływu wody. Przyłączony jest do korpusu. W przypadku głowicy z termostatem istnieje też możliwość regulacji temperatury. 

Wybierając głowice suwakowe, warto zwrócić uwagę na głowice ceramiczne, gdyż cechują się solidnością, są bardziej bezawaryjne, trwalsze i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Nie wymagają regularnej konserwacji. Pod tym względem głowica ceramiczna wypada znacznie lepiej niż głowice uszczelkowe. Wybierając głowicę suwakową ceramiczną mamy też pewność większej szczelności, co wpływa zarówno na lepszy przepływ wody, jak i brak problemów, na przykład, że do głowicy dostaną się drobne zanieczyszczenia. 

Czym się kierować przy wyborze głowicy suwakowej do baterii?

Głowica suwakowa Ferro do baterii dwuuchwytowej dla śruby wieloklin 15 / G02

Warto zdecydować się na kupno głowicy suwakowej do baterii, gdyż ten produkt doskonale sprawdza się w przypadku każdego rodzaju armatury - umywalki, prysznica, wanny itp. Odpowiada na zapotrzebowanie współczesnych konsumentów, stawiających na produkty trwałe, łatwe w obsłudze, niezawodne, zapewniające komfort użytkowania. Głowica suwakowa właśnie taka jest, niemniej przed tym nim złożymy zamówienie, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. 

Pierwsze, co niezwykle ważne, to upewnienie się, że głowica suwakowa jest kompatybilna z istniejącym systemem baterii. Musi ona pasować zarówno do modelu, jak i rozmiaru baterii. Tylko wtedy będzie prawidłowo działać. Absolutnie kluczowym aspektem jest jakość wykonania głowicy, dlatego też powinna być ona wykonana z trwałych materiałów, jak mosiądz czy stal nierdzewna. Zapewniają one długotrwałą, niezawodną pracę. Nie mniej ważna jest renoma producenta i opinia użytkowników. Dobrze się pod tym względem rozeznać. Przed zakupem powinniśmy też określić preferowane funkcje, na jakich nam zależy, przykładowo czy liczy się dla nas kontrola temperatury, regulacja przepływu wody, a może jeszcze inne funkcje, odnoszące się do oszczędności wody czy łatwości czyszczenia. 

Głowice suwakowe w hurtowni Onninen

Nie ma wątpliwości, że warto postawić na to nowoczesne i niezawodne rozwiązanie. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaką głowicę suwakową kupić, może nasze podpowiedzi Państwu pomogą.

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą wybiorą Państwo doskonale dopasowaną głowicę suwakową!

Sprawdź głowice suwakowe w hurtowni Onninen