Jak działa promiennik podczerwieni i na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Dodano: środa, 22.03.2023


Promienniki podczerwieni zyskują na popularności. Wykorzystywane są jako metoda ogrzewania pomieszczeń i balkonów. Świetnie radzą sobie jako ogrzewanie ogródków restauracji i barów, a także wysokich pomieszczeń, np. hal magazynowych Jak działają promienniki podczerwieni i na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Dowiesz się z naszego artykułu!

Promiennik podczerwieni

Promiennik podczerwieni to urządzenie emitujące promieniowanie podczerwone. Promieniowanie to jest niezwykle skuteczne w przemieszczaniu ciepła z jednego miejsca do drugiego, co oznacza, że ​​promiennik podczerwieni jest w stanie ogrzać obiekt szybciej niż tradycyjne grzejniki. Promienniki podczerwieni emitują promieniowanie, które jest pochłaniane przez osoby i przedmioty w pobliżu, co przyczynia się do szybkiego i równomiernego ogrzewania całego pomieszczenia. W przeciwieństwie do innych rodzajów grzejników, promienniki podczerwieni nie ogrzewają powietrza, co oznacza, że ​​są one idealne do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz.

Sprawdź promienniki podczerwieni w hurtowni Onninen

Ile prądu pobiera promiennik podczerwieni?

Promienniki podczerwieni zasilane są energią elektryczną, jednak nie musimy się obawiać wysokich rachunków za prąd. Jeśli wybierzemy dobry model oraz zamontujemy go w odpowiedniej lokalizacji, to promiennik ciepła może okazać się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Często nawet bardziej opłacalnym od konwencjonalnego ogrzewania. Promiennik nie nagrzewa powietrza, ogrzewa jedynie przedmioty i organizmy żywe znajdujące się w pobliżu jego działania. Dzięki temu szybciej odczuwamy ciepło, a panele na podczerwień działają krócej.

Sprawdź promienniki podczerwieni w hurtowni Onninen

Na co zwrócić uwagę przy wyborze promiennika podczerwieni?

Przy wyborze promiennika podczerwieni należy zwrócić uwagę na kilka czynników, w tym jego moc i zasięg. Ważne jest również, aby wybrać promiennik podczerwieni wykonany z trwałych i wytrzymałych materiałów, takich jak stal nierdzewna, aby zapewnić długotrwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi i korozją.

Innym ważnym czynnikiem jest bezpieczeństwo. Warto wybrać taki model promiennika podczerwieni, który posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem i przeciążeniem prądu, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom dla użytkowników urządzenia.

Jaki promiennik podczerwieni wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem promiennika podczerwieni, to warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, które pozwolą Ci wybrać najlepszy model dla Twoich potrzeb. Przede wszystkim, ważnym czynnikiem jest moc promiennika. Im większa moc, tym sprawniej będzie działał w dużych pomieszczeniach i szybciej osiągniemy pożądaną temperaturę. Ważne również, aby promiennik posiadał funkcję regulacji mocy, dzięki czemu będziemy mieć kontrolę nad zużyciem energii.

Promiennik podczerwieni ELP 3000/3 marki Elektrotermia

Promiennik podczerwieni ElektrotermiaPromiennik ELP 3000/3 Elektrotermia nadaje do ogrzewania miejscowego np. stanowiska pracy, lub wydzielenia strefy ogrzewanej bez konieczności budowania dodatkowych przegród. Promienniki ELP przeznaczone są do ogrzewania wysokich pomieszczeń o wysokości do 10 metrów, takich jak hale magazynowe, hale przemysłowe, magazyny, pomieszczenia handlowe itp. Promienniki ELP można stosować jako ogrzewacze podstawowe lub uzupełniające. Do poprawnej pracy promienników wymagane jest zastosowanie odpowiedniego systemu sterującego
jego pracą.

Promienniki podczerwieni ELP 3000/3 w liczbach:

 • Napięcie [V] 3x230
 • Moc [W] 3000
 • Wymiary 1100x300x100
 • Minimalna wysokość montażu [cm] 300

Panel grzewczy Heat Decor HD-C400T/02

Panel grzewczy Heat DecorJeżeli szukasz bardziej stylowego promiennika podczerwieni, to świetnym wyborem może być panel grzewczy Heat Decor. Dostępny w kolorze czarnym i białym. Zbudowany z ceramiki, posiada regulator temperatury i termostat, dzięki czemu użytkownik ma pełną kontrolę nad zużyciem energii. Panel grzewczy Heat Decor nie tylko otuli Cię przyjemnym ciepłem, ale również będzie efektowną dekoracją w każdym wnętrzu.

Panel grzewczy Heat Decor HD-C400T/02 w liczbach:

 • Moc: 500 [W]
 • Wymiar: 600x600x170 [mm]
 • Napięcie zasilające: 230 V
 • Klasa ochrony: IP33
 • Waga: 13 [kg]
 • Długość przewodu z wtyczką: 1,5 [m]
 • Powierzchnia ogrzewania: ~10 [m2] ( dla budynków o dobrej izolacji )
 • Kubatura ogrzewania: ~25 [m3] ( dla budynków o dobrej izolacji )
 • Regulacja temperatury powietrza: 5-35°C
 • Regulacja temperatury grzejnika: 40-95°C

Podsumowując, promiennik podczerwieni to skuteczne i szybkie źródło ciepła, które doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na jego moc, zasięg, trwałość oraz bezpieczeństwo, aby stworzyć idealny klimat, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdź promienniki podczerwieni w hurtowni Onninen

Ogrzewanie na podczerwień