Jak działa wykrywacz przewodów i jaki model wybrać?

Dodano: poniedziałek, 29.05.2023


Instalacja elektryczna jest niewidoczna. Na co dzień jest to duża zaleta, poprawiająca estetykę mieszkania. Jednak problem pojawia się w czasie remontów czy napraw. Skąd wiedzieć, którędy biegną kable, by ominąć je w czasie wiercenia? Albo jak zlokalizować uszkodzony przewód? Na szczęście skorzystać można z wykrywacza do przewodów, który bezbłędnie i z dużą dokładnością wskaże miejsce przebiegu obwodu elektrycznego. Jak działa takie urządzenie? O tym więcej poniżej.

Wykrywacz kabli

Jak działa wykrywacz przewodów?

Zaawansowany i profesjonalny wykrywacz do przewodów składa się z minimum jednego nadajnika oraz lokalizatora. Pierwsze z tych urządzeń podłącza się do przewodu, który ma zostać znaleziony. Nadajnik wysyła sygnał elektryczny o wysokiej częstotliwości. Przepływ prądu powoduje powstanie zmiennego pola magnetycznego o określonej charakterystyce. Ten z kolei może być odczytany przez lokalizator.

Wysoka dokładność pomiaru wynika z faktu, że pole magnetyczne rozchodzi się od źródła (kabla) promieniście i słabnie wraz z odległością. Oznacza to, że najsilniejszy odczyt będzie w linii prostej. Z kolei znajomość mocy sygnału wysyłanego przez nadajnik, możliwe jest określenie głębokości przewodu.

Sprawdź wykrywacze kabli i przewodów w hurtowni Onninen

Zastosowanie wykrywacza do przewodów

Komu przyda się profesjonalny wykrywacz przewodów?

  • Dowolna ekipa remontowa, nawet jeśli nie zajmuje się elektryką, musi ustalić przebieg obwodów elektrycznych. Przykręcenie dowolnego uchwytu lub elementu do ściany wymaga weryfikacji, czy w tym miejscu nie przebiega jakiś przewód.
  • Elektrykom, które muszą ustalić przebieg uszkodzonego obwodu w ścianie. Wykrywacz do przewodów sprawdzi się także przy rozbudowie instalacji o dodatkowe gniazda.
  • Prace budowlane w terenie też wymagają weryfikacji przebiegu przewodów podziemnych, aby uniknąć ich uszkodzenia w czasie kopania.

Duża wszechstronność wykrywacza oraz bardzo dokładna lokalizacja wspomagają pracę wielu specjalistów. Aby jeszcze bardziej usprawnić ich pracę, możliwe jest zastosowanie kilku nadajników jednocześnie. Nawet niewielkie różnice w częstotliwości wysyłanego sygnału wystarczy, by określić, który obwód został właśnie wykryty przez lokalizator.

Jaki wykrywacz do przewodów wybrać?

Mamy kilka ciekawych propozycji dla specjalistów. Każdy z dostępnych u nas modeli charakteryzuje się wysoką precyzją i ergonomicznym kształtem. Każdy z nich posiada jednak dodatkowe funkcje, które mogą Cię zainteresować.

Prostota jest najważniejsza - wykrywacz do przewodów Sonel LKZ-720

Do podstawowych zadań wystarczy dokładne, ale proste urządzenie bez nadmiaru funkcji. Takim modelem może być wykrywacz do przewodów Sonel LKZ 720. Pracuje w trybie ręcznym lub automatycznym, a jego obsługa jest niezwykle intuicyjna i łatwa. Dla osób, które chcą po prostu zlokalizować przewód, by go nie uszkodzić.

Wymagasz znacznie więcej? Postaw na lokalizator przewodów Amprobe AT 6020 EUR

lokalizator przewodów Amprobe AT-6020-EURJeśli jesteś elektrykiem lub dokładna lokalizacja przewodów to istotna część Twojej pracy, warto skorzystać z bardziej zaawansowanych opcji. Lokalizator przewodów Amprobe AT-6020-EUR posiada aż 4 tryby pracy:

  • Szybkie wykrywanie przewodów z dużej odległości.
  • Precyzyjna lokalizacja przebiegu kabla.
  • Identyfikacja bezpieczników i wyłączników.
  • Bezkontaktowe wykrywanie napięcia.

W ten sposób wykrywacz do przewodów otwiera przed Tobą znacznie większe możliwości. Dodatkowo całość mieści się w estetycznej i wygodniej torbie, którą wszędzie zabierzesz ze sobą.

Uniwersalny model z możliwością rozbudowy - wykrywacz kabli Fluke 2042

 FLUKE 2042 lokalizator przewodówUniwersalne wykrywacze do przewodów sprawdzają się doskonale, jednak jeden nadajnik wymaga jego częstego przełączania, by wykryć także inne obwody. Może to być męczące przy dłuższych pracach. Dlatego też wykrywacz kabli FLUKE 2042 może być rozbudowany o dodatkowe urządzenia nadające sygnał. W końcu masz pełną kontrolę nad systemem wykrywania przewodów. Z łatwością też zwiększysz swój zestaw, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

Zestaw dla zawodowców: Lokalizator przewodów i kabli Sonel LKZ 720 KIT

Zamiast mozolnie budować własny system kilku nadajników z jednym lokalizatorem, możesz zakupić od razu gotowy zestaw wykrywacza do przewodów z czterema nadajnikami LKZ 720 KIT. Całość od razu jest gotowa do użycia.

Lokalizator przewodów i kabli Sonel

Wykrywacz do przewodów dla profesjonalistów od profesjonalistów

W Onninen zajmujemy się sprzedażą wysokiej jakości urządzeń elektrycznych. Posiadamy ogromną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, dzięki czemu możemy doradzać naszym klientom optymalne rozwiązania dla ich firm. Wykrywacz do przewodów z naszej strony spełni wszystkie Twoje oczekiwania, a także okaże się niezastąpionym wsparciem w czasie pracy. Sprawdź sam i napisz do nas. Chętnie wskażemy Ci najlepszy model dla Ciebie.

Sprawdź wykrywacze kabli i przewodów w hurtowni Onninen

Wykrywacz kabli/ Wykrywacz przewodów
Przewód 3x2,5
Korytko kablowe