Jak obniżyć rachunek za prąd i ogrzewanie?

Dodano: środa, 5.04.2023


Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie i poprawić komfort w swoim domu? Skorzystaj z rozwiązań SALUS Controls – firmy produkującej niezawodną automatykę grzewczą.

inteligentny dom z produktami SALUS Controls

SALUS Smart Home – oszczędności i komfort w zasięgu ręki

SALUS Controls tworzy inteligentne urządzenia, które pozwalają oszczędzić na rachunkach, a jednocześnie wyręczą Cię w rutynowych czynnościach, podnosząc wygodę życia. Marka SALUS Controls zdobyła wyjątkowa nagrodę: Złote Godło KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2022 w kategorii „Systemy sterowania ogrzewaniem”.

Sterowanie domem - poznaj SALUS Smart Home

To nowoczesny system sterowania domem – przede wszystkim ogrzewaniem – umożliwiający budowanie powiązań i zależności pomiędzy pracą sprzętu domowego (reguły OneTouch) oraz zdalną obsługę urządzeń, także za pomocą Internetu.

Z czego się składa system SALUS Smart Home?

W skład systemu SALUS Smart Home wchodzą urządzenia pozwalające na kontrolowanie temperatury w każdym pomieszczeniu – jest to tzw. sterowanie strefowe. Umożliwiają one regulację pracy kotła, pompy CO, CWU lub innego źródła ciepła. W ofercie znajdują się także akcesoria inteligentnego domu, które wspomagają bezpieczeństwo i domową ekonomię.

Poza napięciowymi i bateryjnymi regulatorami temperatury, system tworzą:

Jak działa SALUS Smart Home?

Kluczowym elementem systemu jest uniwersalna bramka, która zapewnia komunikację urządzeń w sieci ZigBee. Z jedną bramką można sparować nawet 100 produktów; termostatów, smart plugów, czujników itp.

Smart Home

Darmowa aplikacja – do pobrania w Google Play, App Store – umożliwia sterowanie domem z każdego miejsca na świecie (pod warunkiem dostępu do Internetu). Co ważne, aplikacja pozwala na zarządzania kilkoma systemami, co jest użyteczne w domach wielorodzinnych, w większych obiektach przeznaczonych na wynajem oraz w hotelach.

SALUS Smart Home to niezbędne w inteligentnym domu detektory bezpieczeństwa: w razie zagrożenia lub niepowołanego wydarzenia (wyciek pralki, dym, otwarcie okna przez kogoś do tego niepowołanego), system wysyła użytkownikowi wiadomość (SMS lub e-mail) z wcześniej zapisanym alertem.

Czym jest OneTouch?

Reguła OneTouch to zaprogramowany przez użytkownika scenariusz zależności między pracą dwóch lub kilku wybranych urządzeń. Regułę uruchamia się jednym ruchem (w aplikacji albo poprzez naciśnięcie dostępnego w ofercie przycisku).

Czym możemy sterować w systemie SALUS Smart Home?

Temperaturą w pokojach

 • temperatura współgra z funkcją pomieszczeń (inna dla łazienki, sypialni, salonu itp.)
 • schematy pracy ogrzewania dla poszczególnych dni tygodnia
 • regulowanie ustawień grzewczych na bieżąco, z dowolnego miejsca

Światłem

 • automatyczne włączanie i wyłączanie światła o danych godzinach lub wskutek ruchu
 • dowolne reguły z wykorzystaniem światła, np. wyłączenie wszystkich lamp w domu po naciśnięciu aktywatora reguł albo zapalanie światła po zamknięciu rolet itp.

Bramami, roletami

 • zaplanowanie pracy rolet z uwzględnieniem czasu dobowego (wschód i zachód słońca)
 • stopniowe unoszenie lub zasuwanie rolet (np. najpierw na 35%, potem 55%, wreszcie na 100%)

Jak oszczędzać na rachunkach?

SALUS Smart Home: przykładowe reguły oszczędnościowe i zabezpieczające smart dom

Ciepłe powroty do domu

Wychodzisz codziennie o innych porach? Stwórz regułę, w której naciśnięciem przycisku przestawisz regulatory w tryb niskiego zużycia energii grzewczej. Zamontuj przy drzwiach aktywator wyzwalający regułę. Przed powrotem z pracy wyłączysz ją online – w aplikacji. Po powrocie do domu powita Cię przyjemna temperatura. Możesz jednocześnie zapisać regułę, która oświetli dom na Twój powrót. Kiedy wyłączysz alarm przy wejściu – zapalą się światła w przedpokoju. Wykorzystasz do tego scenariusza inteligentne przekaźniki i smart plugi.

Wietrzenie bez strat ciepła

Zapominasz wyłączyć ogrzewanie na czas wietrzenia? Jeśli tak, ustaw regułę, która Cię w tym wyręczy. W momencie, gdy choćby lekko uchylisz okno, instalacje przestanie ogrzewać pokój. W tym rozwiązaniu pomoże czujnik otwarcia okna współpracujący z regulatorem.

Światło i rolety

Nasze reguły OneTouch odciążą Cię w wykonywaniu powtarzalnych, rutynowych czynności. Dobrym tego przykładem będzie powiązanie pracy rolet z lampami, które włączą się, gdy tylko  opadną rolety. Kiedy okna się ściemnią, pokój się rozświetli.

Odstraszanie złodziei

Jeśli planujesz wyjazd, utwórz regułą zapalającą i gaszącą wybrane światła w całym domu. O określonych przez Ciebie godzinach w pokojach lampy będą ciemnieć, jaśnieć, włączać się, wyłączać – udając, że budynek nie stoi pusty. Dla bardziej przekonującego efektu dodaj do tego zamykanie rolet o zmierzchu i otwieranie o poranku. Regułę uruchomisz w aplikacji.

Energooszczędne zużywanie wody oraz prądu

 • Wentylator włączy się jedynie wtedy, kiedy wejdziesz do WC.
 • Pompa cyrkulacyjna w łazience będzie aktywna tylko przez kilka minut po wejściu do niej – gdy potrzebujesz ciepłej wody.
 • Światło włączy się, gdy będziesz w toalecie i wyłączy zaraz po Twoim wyjściu.

Ochrona budowy

SALUS Smart Home dba o bezpieczeństwo na każdym etapie budowy domu – również w czasie jej trwania. Co zrobi, jeżeli ułożysz przemyślane reguły zabezpieczające?

 • Uruchomi halogeny, jeśli ktoś niepowołany pojawi się na Twojej posesji.
 • Włączy syrenę, kiedy ktoś sforsuje drzwi.
 • Wyśle Ci SMS powiadamiający o tym wszystkim.

Smart Home SALUS Controls

Korzyści z inteligentnego zarządzania domem z systemem SALUS Smart Home

 • uniwersalność: seria smart home nadaje się dla każdego rodzaju ogrzewania
 • sterowanie strefami: temperatura dostosowana do stylu życia domowników, niższe rachunki za energię grzewczą
 • budynek bez przegrzanych i wychłodzonych pomieszczeń
 • sterowanie online poprzez aplikację – z dowolnego miejsca na świecie
 • bezprzewodowa komunikacja – bezproblemowa instalacja
 • zdalne sterowanie światłem i roletami
 • sieć powiązań między pracą sprzętów domowych (reguły OneTouch)
 • pełna dowolność w tworzeniu scenariuszy
 • wyższy stopień bezpieczeństwa (czujniki i alerty)

Sprawdź produkty marki SALUS Controls w hurtowni Onninen

Centralne ogrzewanie