Jak oszczędzać wodę, zachowując elegancki wygląd łazienki? Rozwiązania od Ferro

Dodano: piątek, 5.02.2021


Woda to bezcenny zasób, który należy bezwzględnie oszczędzać. Skorzysta na tym nie tylko środowisko naturalne, ale także Twój portfel. Rozsądne gospodarowanie wodą przekłada się bowiem na zdecydowanie niższe rachunki. Z jednej strony możesz więc oszczędzać ją samodzielnie podczas codziennych czynności, a z drugiej - zainwestować w rozwiązania zmniejszające jej zużycie. Marka Ferro posiada w swojej ofercie produkty, które nie tylko pomogą Ci oszczędzać wodę, ale staną się także ozdobą Twojej łazienki. Poznaj je bliżej!

Oszczędzanie wody z Ferro

Z artykułu dowiesz się:

  • jak oszczędzać wodę na co dzień,
  • jakie inne sposoby na oszczędzanie wody stosować w łazience,
  • jak produkty marki Ferro wpływają na mniejsze zużycie wody w domu.

Jak oszczędzać wodę na co dzień?

O dobrych praktykach korzystania z wody mówi się już od dawna. Zaoszczędzisz ją na przykład wybierając prysznic zamiast kąpieli w wannie. Zużycie wody spadnie wówczas czterokrotnie! Absolutna podstawa to także zakręcanie kranu podczas mycia zębów. Należy powiedzieć wprost - jeśli tego nie robisz, marnujesz wodę. Jej spuszczanie w tym przypadku jest zupełnie bezcelowe.

Każdego dnia możesz także ponownie wykorzystywać zużytą już wodę. Przyda Ci się ona na przykład do podlewania kwiatów i roślin bądź spłukiwania toalety. Warto też wybrać jak najbardziej ekonomiczny sposób mycia naczyń - najlepsze bez wątpienia okaże się stosowanie zmywarki. Pamiętaj jednak, że należy uruchamiać ją dopiero wtedy, gdy jest pełna. Podobnie postępuj z pralką.

Spośród dodatkowych sposobów na oszczędzanie wody warto wymienić zbieranie deszczówki w ogrodzie. Wodę tę możesz zachować na później do podlewania roślin bądź prac porządkowych wokół domu.

Sprawdź ofertę marki Ferro w Onninen!


Jakie rozwiązania stosować w łazience, aby zużywać mniej wody? Postaw na perlator

Jakie rozwiązania stosować w łazience, aby zużywać mniej wody?

Oszczędzanie wody poprzez jej przemyślane wykorzystywanie to dopiero pierwszy krok do zmniejszenia rachunków. Kolejnym - bardziej zaawansowanym - jest instalacja profesjonalnej armatury wspierającej redukcję zużycia wody.

Oszczędzanie wody należy zacząć od optymalizacji jej zużycia w wannie, pod prysznicem czy w umywalce. Ekonomicznym i przyjaznym dla środowiska wyborem są w tych przypadkach jednouchwytowe modele baterii. Pozwalają one zdecydowanie szybciej i wygodniej ustawić optymalną temperaturę oraz strumień wody, dzięki czemu nie będziesz jej niepotrzebnie marnować. To jednak tylko wstęp do prawdziwych udogodnień.

Nowoczesne baterie wyposażone są w regulatory z systemem kontroli ciepłej wody oraz perlatory. Ta pierwsza funkcja umożliwia ustawienie ekonomicznego strumienia i zapewnia kontrolę nad wypływem podgrzanej wody. Ogranicza to jej zużycie, a jednocześnie chroni przed poparzeniem, co może być bardzo istotne, kiedy z umywalki korzystają na przykład dzieci. Drugie udogodnienie, czyli perlator, miesza wodę z powietrzem, znacznie zwiększając jej objętość. Pozwala to uzyskać obfity, szeroki strumień przy jednoczesnym ograniczeniu ilości zużywanej wody.

Innym sposobem oszczędzania wody jest także instalacja w toalecie spłuczki z funkcją start-stop. Dzięki niej nie musisz za każdym razem zużywać całej zawartości zbiornika do spłukania toalety. Możesz zatrzymać przepływ wody w dowolnym momencie, co szybko przełoży się na zauważalne oszczędności.

Produkty marki Ferro pomogą Ci oszczędzać wodę w domu

Jeśli zainteresowały Cię powyższe rozwiązania, koniecznie poznaj innowacyjne propozycje od marki Ferro, które z jednej strony pomogą Ci oszczędzać wodę, a z drugiej pozwolą utrzymać elegancki wygląd łazienki. Mowa o bateriach umywalkowych Veneto VerdeLine. Występują one w wariantach stojących i stojących do umywalek nablatowych. Czym się charakteryzują?

Wszystkie baterie Veneto VerdeLine wspierają oszczędność wody, ponieważ zostały wyposażone w innowacyjne komponenty służące redukcji jej zużycia. Posiadają wspomniany wcześniej dwustopniowy regulator ceramiczny z kontrolą ciepłej wody oraz najnowszej generacji perlator z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego.

Regulator ceramiczny FerroClick

Pozwala zaoszczędzić wodę poprzez łatwe ustawianie strumienia ekonomicznego. Urządzenie wyposażono także w ogranicznik wypływu ciepłej wody, co przekłada się z kolei na cięcie kosztów energii. Medium nie jest bowiem podgrzewane bardziej, niż wymaga tego sytuacja. W efekcie nie płacisz za CWU, której nie potrzebujesz.

Perlator Ferro Air Mix

Miesza wypływającą wodę z powietrzem, co skutkuje ograniczeniem jej zużycia nawet o połowę w porównaniu ze standardową baterią. Przy maksymalnym otwarciu przez produkt Veneto VerdeLine przepływa jedynie 6,5 litra wody na minutę, podczas gdy przez zwykłą baterię przepłynie w tym czasie około 12 - 16 litrów. Przy założeniu, że korzystasz z umywalki tylko minutę dziennie przy pełnym otwarciu przepływu, rocznie możesz zaoszczędzić nawet 4 tysiące litrów wody, nie tracąc przy tym komfortu mycia!

Warte odnotowania udogodnienie stanowi także funkcja Easy Clean. Dzięki temu systemowi wystarczy przetrzeć perlator palcem, aby usunąć z niego osad z kamienia wapiennego. Nie ma więc konieczności wykręcania go z baterii.

Baterie łazienkowe Ferro - ekologia w parze z designem

Ekologia w parze z designem

Jeśli zastanawiasz się, jak oszczędzać wodę, a jednocześnie chcesz zachować elegancki wygląd łazienki, baterie marki Ferro są dla Ciebie wprost stworzone. Stylowy design to jedna z ich największych zalet. Projekt tej linii opiera się na harmonijnie skomponowanych płaszczyznach kwadratu i prostokąta. Odznacza się stabilną geometrią bryły, wyeksponowanymi krawędziami i załamującymi się pod kątem prostym liniami. Baterie zyskują lekkość i dynamiczną estetykę dzięki łagodnie wymodelowanym krzywiznom wylewek oraz prostokątnym rączkom uchwytów. Produkty stanowią gustowne nawiązanie do klasyki, a zarazem całkowicie nowoczesną formę idealnie wpisującą się we wnętrza współczesnych łazienek.

Baterie łazienkowe z czujnikiem ruchu

W asortymencie naszej hurtowni czeka na Ciebie szeroki wybór produktów, które pomogą Ci zmniejszyć ilość wody zużywanej na co dzień. Baterie umywalkowe Ferro to tylko jeden przykład rozwiązań tego typu. Warto wspomnieć także o bateriach z czujnikami ruchu, które bezdotykowo uruchamiają strumień wody dokładnie wtedy, kiedy go potrzebujesz. Dochodzą do tego ekologiczne spłuczki ograniczające jednorazowy przepływ do około 6 litrów, a także toalety łączące funkcję miski WC oraz bidetu.

Korzystając ze wszystkich tych innowacyjnych sposobów na oszczędzanie wody, nie zapominaj, że najważniejsze jest rozsądne gospodarowanie nią na co dzień. Aby obniżać rachunki i zmniejszać swój negatywny wpływ na środowisko, zakręcaj wodę podczas mycia zębów, odpuszczaj kąpiel w wannie i wybieraj prysznic, gromadź deszczówkę w ogrodzie i sprytnie ją wykorzystuj. Stosując się do tego typu metod, będziesz zużywać zdecydowanie mniej wody w porównaniu do konsumentów, którzy nie są świadomi problemu jej niedostatku.

Pamiętaj, że decydując się na nowoczesne rozwiązania w swoim domu, obniżasz nie tylko rachunki za kanalizację. Kupując odpowiednie filtry, możesz zaoszczędzić na zakupach wody pitnej i ograniczyć produkcję plastiku. Instalując w toalecie miskę WC z funkcją bidetu, zmniejszasz natomiast zużycie papieru toaletowego nawet o 15 kg, czyli 130 rolek rocznie!

Jak więc widzisz, sposobów na oszczędność jest wiele. Zacznij od redukcji wykorzystania wody w łazience. Wszystkie produkty, które mogą Ci w tym pomóc, znajdziesz naturalnie w ofercie Onninen! Jeśli masz jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy!

Już teraz złóż zamówienie!