Jak prawidłowo wymienić uszczelkę do kabiny prysznicowej?

Dodano: czwartek, 4.01.2024


Zadbanie o właściwe funkcjonowanie kabiny prysznicowej to kluczowy element utrzymania komfortu i higieny w łazience. Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi możemy się spotkać, jest zużycie lub uszkodzenie uszczelki, która odpowiada za szczelność kabiny. Jak właściwie wymienić taką uszczelkę? Dowiesz się z tego artykułu!

Instalator hydraulik w łazience instaluje uszczelkę do prysznica

Sprawdź uszczelki do kabiny prysznicowej w hurtowni Onninen

Jak zapobiec cieknącej wodzie z kabiny prysznicowej?

Uszczelka do kabiny prysznicowej Geberit dolna 80 Niven FKPF, Next HKPFSpecyfika kabiny prysznicowej sprawia, że zabezpieczona musi być nie tylko sama instalacja, ale i cała przestrzeń wykorzystywana do kąpieli. Jednym z ważniejszych elementów jest uszczelka do kabiny prysznicowej, która przeznaczona jest do montażu na drzwiach kabiny prysznicowej, aby zapobiegać wyciekom wody na pozostałą część łazienki.

Najczęściej stosuje się specjalną uszczelkę na drzwi, która zapobiega wylewaniu wody, chociaż popularnością cieszą się także rozwiązania wykorzystujące magnesy. Szczelna kabina, dobrej jakości uszczelki to podstawa. Warto mieć jednak świadomość, że wiele zależy też od odpowiedniego zabezpieczenia brodzika.

Prawidłowa wymiana uszczelki do kabiny prysznicowej

Kupując nową kabinę mamy pewność, że będzie ona odpowiednio szczelna. Wystarczy przesunąć drzwi kabiny prysznicowej i cieszyć się kąpielą. Jednak wykonane z gumy uszczelki z czasem zużywają się, a woda przedostaje się przez szczeliny na zewnątrz nie tylko podczas otwierania prysznica. W takiej sytuacji uszczelka kabiny prysznicowej musi zostać wymieniona na nową. Tu najczęściej pojawia się problem - jak prawidłowo wymienić uszczelkę w kabinie prysznicowej?

Wbrew pozorom wymiana uszczelek nie jest bardzo skomplikowana, wymaga jednak właściwego przygotowania i precyzji działania. Konieczne będzie zamówienie specjalnej uszczelki do kabin. Cechują się one wysoką odpornością na wilgoć oraz działanie środków chemicznych, które używane są do czyszczenia brodzika i szkła kabin. Mając odpowiednią uszczelkę, należy rozpocząć od dokładnych pomiarów. Każda kabina prysznicowa jest inna, posiada inny rozmiar, dlatego uszczelki prysznicowe dostępne są w różnych długościach. Wybierając odpowiedni model trzeba zwrócić uwagę, że produkty mają też różne kształty. Najlepiej jest wybrać wariant taki sam lub najbardziej zbliżony do tego, który zostanie zdemontowany.

Pierwszym krokiem w wymianie uszczelnienia jest usunięcie starych, zużytych fragmentów,  następnie konieczne jest dokładne oczyszczenie powierzchni szyby i brodzika, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Przed przystąpieniem do montażu trzeba dokładnie osuszyć powierzchnię. Gdy całość jest właściwie przygotowana należy nową uszczelkę przyłożyć do drzwi prysznicowych lub na szybę, w zależności od miejsca montażu. Zdarza się, że na tym etapie zaczynają pojawiać się problemy, więc gdy uszczelka nie chce wejść w odpowiednie miejsce należy ją posmarować niewielką ilością płynu do naczyń. Specjaliści radzą, że gdy wybrana uszczelka okaże się zbyt szeroka, to można wcisnąć niewielką ilość silikonu do listwy, jednak w takiej sytuacji montaż należy wykonać przed wyschnięciem silikonu.

Ostatnim etapem jest kontrola poprawności montażu. Warto zweryfikować czy odpowiednio przylega ona do powierzchni, a w przypadku drzwi - czy nie powoduje ona trudności w ich otwieraniu lub zamykaniu.

Uszczelki do kabiny prysznicowej w hurtowni Onninen

W hurtowni Onninen posiadamy szeroki asortyment uszczelek do kabin prysznicowych, cechujących się wyjątkową trwałością i wytrzymałością. Dzięki produktom wymiana uszczelki będzie sprawna i skuteczna.

Uszczelka do kabiny prysznicowej Geberit magnetyczna drzwi FirstWśród dostępnych produktów znajduje się Uszczelka do kabiny prysznicowej Geberit dolna 80 Niven FKPF, Next HKPF. Jest ona wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co czyni model wyjątkowo wytrzymały. Zaletą jest to, że może być wykorzystana również do uszczelniania drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.

W sprzedaży posiadamy także magnetyczne uszczelki do drzwi First. Do montażu nie będą potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia, a cały proces przebiega sprawnie i szybko. Dzięki uszczelce magnetycznej osiągnąć można wysoki stopień ochrony przed przeciekami. Uszczelki magnetyczne to nowoczesne rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele zalet.

Sprawdź uszczelki do kabiny prysznicowej w hurtowni Onninen