Jak prawidłowo zamontować półkę łazienkową narożną?

Dodano: czwartek, 13.06.2024


Odpowiednie zaplanowanie łazienkowej przestrzeni wymaga dużo pracy i troski o każdy szczegół. Należy pomyśleć o aranżacji jako o kompletnym procesie, w którym każdy element ma znaczenie - armatura, meble i akcesoria łazienkowe. Równie istotna jest kwestia montażu, do jakiej trzeba właściwie się przygotować i przyłożyć, aby efekt był jak najlepszy. Dzisiaj weźmiemy na warsztat półki łazienkowe, a konkretnie półkę narożną, zastanawiając się, jak prawidłowo ją zamontować? Zachęcamy do lektury!

Łazienka z prysznicem i półką łazienkowa narożną w kabinie

Sprawdź półki łazienkowe narożne w hurtowni Onninen

Czy półka łazienkowa narożna jest praktyczna?

Półka narożna łazienkowa Deante Mokko podwójna nero ADM_N541Narożna półka łazienkowa to bardzo praktyczny produkt, dlatego też sprawdzi się do wielu różnych aranżacji łazienkowych, niezależnie od tego, jaka jest wielkość i układ tego pomieszczenia. Tego rodzaju półka łazienkowa pozwala wykorzystać niezbyt atrakcyjną i funkcjonalną przestrzeń znajdującą się w rogu łazienki. Umieszczając ją w tym miejscu, zyskujemy praktyczny kąt do przechowywania kosmetyków, ręczników i innych akcesoriów. Pozwala to na utrzymanie porządku i ma szczególne znaczenie w małej łazience, gdzie każdy dodatkowy centymetr jest niezwykle ważny. 

Co równie ważne, półka łazienkowa narożna dostępna jest w wielu różnych stylach oraz materiałach, więc z łatwością można dopasować ją do wnętrza. Może być wykonana z tworzywa sztucznego, drewna, metalu, szkła, do zawieszenia na ścianie lub do postawienia na podłodze, wyposażona w drzwiczki lub bez nich. Co równie istotne, montaż półki nie jest trudny, nie wymaga więc specjalistycznych narzędzi. Nie trzeba też wiercić dziur w ścianie, bo wystarczają przyssawki czy haczyki, o której więcej w kolejnych akapitach. 

Jak zamontować półkę łazienkową narożną bez wiercenia?

Narożne półki w łazience są bardzo przydatne, a ich montaż bezproblemowy! Wszystko z tego powodu, że nie trzeba wiercić w ścianie. To możliwe za sprawą zastosowanych nowoczesnych technik mocowania, jak przyssawki, klej montażowy czy systemy samoprzylepne. Można w ten sposób zamontować różne modele, także półki pod prysznic, które są niezwykle praktyczne, ponieważ to miejsce w sam raz dla kosmetyków.

Półka łazienkowa narożna Bisk Niagara pojedyncza chrom 04117Prysznic to oczywiście tylko z jedno miejsc, gdzie można je umieścić. Tak naprawdę pasują w każdy narożnik. Niezależnie jednak od tego, gdzie je umieścimy - czy w rogu łazienki, czy w kabinie prysznicowej, zawsze przed montażem należy odpowiednio przygotować powierzchnię, używając w tym celu środka czyszczącego. Powierzchnia musi być czysta i gładka. Jak wspomnieliśmy, półka może być przymocowana za pomocą przyssawki. Wystarczy docisnąć je do wybranego miejsca w narożniku.

Innym sposobem jest użycie kleju montażowego. Wystarczy nałożyć go na krawędzie półki, docisnąć ją i przytrzymać kilka minut. Inne produkty do mocowania to tzw. systemy samoprzylepne. Jedyne, co musimy zrobić, to odkleić folię ochronną i docisnąć półkę do ściany w wybranym miejscu. Jest to najczęściej bezbarwna nakładka wykonana z mocnego, odpornego na wilgoć tworzywa. Jeśli jednak obawiamy się, że odporność nie będzie taka, jak oczekujemy, zastosujmy dodatkowo silikon wodoodporny.

Montaż półki łazienkowej narożnej na przyssawki: Krok po kroku

Wybór wśród klientów bardzo często pada na półkę łazienkową narożną na przyssawki, co nie dziwi, bo poszukując produktu bardzo szybkiego w montażu i niezawodnego w użytkowaniu, ten rodzaj mebla cieszy się powodzeniem w łazience. Dla każdego, kto chciałby kupić taką półkę, przygotowaliśmy krótki poradnik, jak krok po kroku szybko i sprawnie ją przymocować.

  1. Na początek wybierzmy odpowiednie miejsce, czyli łatwo dostępny narożnik, który jest w zgodzie z naszymi potrzebami. Można ją umieścić pod prysznicem, żeby mieć łatwy dostęp na przykład do mydła. A może bliżej umywalki, by bez problemu sięgnąć po kosmetyki do pielęgnacji ciała? A może mając wannę, uwzględnić jej sąsiedztwo? Opcji jest dużo i jedna nie wyklucza drugiej, bo takie półki - jak już wiemy - nie zajmują dużo przestrzeni, dlatego to optymalne rozwiązanie do łazienek o różnych metrażu.
  2. Jak już wybierzemy miejsce, należy przygotować powierzchnię, usuwając zabrudzenia. Do mycia można użyć ściereczki ze środkiem czyszczącym, który kupimy w każdym sklepie z chemią. Możemy też użyć, rozpuszczalnika czy alkoholu izopropylowego. 
  3. Jak już to zrobimy, możemy przejść do przygotowania półki, montując przyssawki zgodnie z instrukcją producenta. 
  4. Bardzo ważnym krokiem jest pozycjonowanie półki, używając do tego celu poziomicy. 
  5. Zamocujmy przyssawki do zaznaczonych miejsc. W tym celu wystarczy wytworzyć próżnię, docisnąć środek przyssawki i usunąć wszelkie pęcherzyki powietrza. Może też być tak, że trzeba przekręcić lub przesunąć specjalny mechanizm blokujący. Wszystko zależy od modelu. 
  6. Na koniec sprawdźmy stabilność. Przyssawki muszą mocno trzymać. 

Półki łazienkowe narożne w hurtowni Onninen

Teraz już możemy pójść do sklepu z asortymentem łazienkowym, by kupić półkę narożną, jaka nam pasuje. Ciekawe produkty znajdziemy w hurtowni Onninen.

Sprawdź półki łazienkowe narożne w hurtowni Onninen