Jak skutecznie łączyć węże ogrodowe: reparator

Dodano: poniedziałek, 29.01.2024


Pomimo dostępności na rynku wielu typów i długości węży ogrodowych, często zachodzi konieczność ich połączenia. Węże ogrodowe łączymy zasadniczo w dwóch sytuacjach: gdy odległość od ujęcia wody jest zbyt duża, więc połączenie służy zwiększeniu zasięgu albo gdy doszło do uszkodzenia węża ogrodowego, a nie chcemy kupować nowego. Aby skutecznie połączyć węże potrzebne są specjalne złączki. O tym, jak dokonać tego szybko, łatwo i niskim kosztem przeczytasz w najnowszym poradniku ekspertów Onninen. Zapraszamy do lektury!

Wąż ogrodowy na ścianie domu z reparatorem i złączkami do podlewania

Sprawdź reparatory w hurtowni Onninen

Jak połączyć ze sobą dwa węże ogrodowe?

Reparator Cellfast 1/2" mosiądz BRASSWęże ogrodowe, pistolety zraszające, zraszacze i przyłącza kranowe trzeba w jakiś sposób ze sobą połączyć, aby stworzyć spójny, efektywny i niezawodnie działający system. Do sprytnego łączenia różnych elementów instalacji służą przyłącza kranowe i szybkozłączki. Szybkozłącze odpowiedniego typu i o właściwej średnicy umieszcza się na każdym końcu węża. Jaką szybkozłączkę zastosować? To zależy od posiadanego celu.

  • Zależy Ci na połączeniu węży ogrodowych o różnej grubości?
  • Chcesz wydłużyć węża ogrodowego, zwiększając zasięg instalacji?
  • Potrzebujesz rozdzielić dopływ wody na dwa osobne węże?

Wybierz szybkozłączkę do węża ogrodowego

W ostatnim przypadku odpowiednim rozwiązaniem będzie trójnik. Trójniki to specjalne rodzaje złączek o charakterystycznym kształcie litery „Y”. Pozwalają one w łatwy sposób podłączyć dwa węże o różnych średnicach do jednego kranu.

  • Twój wąż ogrodowy uległ uszkodzeniu, np. pęknięciu i wymaga naprawy?
  • Potrzebujesz zwiększyć zasięg, dołączając węża ogrodowego o takiej samej średnicy?
  • Zależy Ci na montażu drugiego węża ogrodowego bez użycia dodatkowych narzędzi?

Wybierz reparator!

Reparator to szybkozłączka służąca do błyskawicznego, trwałego łączenia węży ogrodowych o takich samych średnicach. Specjalny mechanizm pozwala na skuteczny montaż węży z cienkimi ściankami. 

Z jakiego materiału powinny być wykonane reparatory?

Reparator Cell Fast 1" - 3/4"

Nowoczesne reparatory wykonywane są z różnych materiałów, głównie z tworzywa sztucznego, jak ABS lub PP. Ważne, żeby użyte w procesie produkcji tworzywo sztuczne było naprawdę wysokiej jakości i odporne na uszkodzenia, a cała konstrukcja złączki charakteryzowała się ergonomicznym kształtem i solidną budową. Szybkozłączka typu reparator powinna być trwała, wygodna w użytkowaniu i łatwa w montażu oraz gwarantować szczelność połączenia.

Oprócz popularnych i stosunkowo niedrogich reparatorów plastikowych, na rynku dostępne są również metalowe złączki, np. mosiężne. Złączek metalowych, ze względu na znacznie wyższą cenę i maksymalną wytrzymałość, używa się do niezawodnego połączenia dwóch końców węży w szczególnie wymagających warunkach eksploatacji. 

Wybierając reparator, koniecznie zwróć uwagę na jego przeznaczenie, tj. kompatybilność z określonym rodzajem systemu nawadniania. Jeśli posiadasz system wysokoprzepływowy, upewnij się, że kupowana złączka oferuje wysoki przepływ wody.

Reparatory w hurtowni Onninen

W hurtowni hydrauliczno-instalacyjnej Onninen znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć bezawaryjny, wydajny i komfortowy w obsłudze system podlewania. Zapewniamy szeroki wybór mosiężnych i tworzywowych złączek do węży ogrodowych. W asortymencie posiadamy złączki otwarte, montowane od strony źródła wody i zamknięte - montowane na końcu węży, a także wszelkie inne produkty współtworzące system nawadniania ogrodu: węże ogrodowe, zawory ogrodowe, pompy, centrale deszczowe oraz rozwiązania z zakresu automatyzacji.

Reparator redukcyjny Cellfast 3/4 - 1/2"Współpracujemy z Grupą Cellfast – czołowym, polskim producentem węży i akcesoriów ogrodowych. Zaopatrzysz się u nas zarówno w pojedyncze produkty, jak również w kompletny system wodny. Klientów detalicznych zapraszamy do składania zamówień online. Natomiast odbiorcy hurtowi mogą również dokonywać zakupów stacjonarnych w naszych oddziałach, które znajdują się w całej Polsce. Dla profesjonalistów przygotowaliśmy ofertę specjalną. 

Problem z wyborem? Skontaktuj się z nami. Podpowiemy Ci, jak najlepiej połączyć ze sobą dwa węże ogrodowe, używając złączek z naszej hurtowni.

Sprawdź reparatory w hurtowni Onninen

Reparator