Jak udrożnić rury? Poznaj domowe sposoby i preparaty do udrażniania rur

Dodano: wtorek, 27.06.2023


Jest wiele sytuacji, kiedy zapchanie rur staje się prawdziwym problemem. Często oznacza to nie tylko zwiększone koszty, ale również utrudnienie normalnego funkcjonowania w domu czy w miejscu pracy. Bez odpowiedniego podejścia i narzędzi, udrożnienie rur może być trudne lub niemożliwe. W artykule przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na udrożnienie rur.

Hydraulik z przepychaczką w toalecie

Sprawdź preparaty do udrożniania rur w hurtowni Onninen

Jak samodzielnie udrożnić rurę?

Preparat biologiczny Bioexpert do przepychania rur i studzienek kanalizacyjnych BIO DRENAŻ 250gCzęsto pierwszym krokiem jest sprawdzenie, gdzie dokładnie znajduje się problem. Na początek warto spróbować użyć specjalnych środków chemicznych, które mogą pomóc w rozpuszczeniu nagromadzonej masy w rurach. Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych środków mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego zawsze trzeba czytać instrukcję i używać ich z ostrożnością.

Jeśli chcemy działać bardziej mechanicznie, warto skorzystać z klasycznego sposobu – spirali. Możemy je wynająć lub kupić w sklepie budowlanym. Spirala jest najczęściej w postaci elastycznego drutu lub gumowej taśmy, którą należy wsunąć do rury i przesuwać w kierunku zapchania. Zawsze trzeba uważać, aby nie uszkodzić rury.

Jeśli wewnątrz rury znajdują się większe przedmioty, takie jak np. zabawki, trzeba skorzystać z węża ogrodowego. Wystarczy podłączyć wąż do łazienki, zatkać odpływ i wpuścić wodę pod dużym ciśnieniem, aby usunąć przeszkodę.

Jeśli jednak żaden z powyższych sposobów nie działa, wówczas należy skorzystać z pomocy specjalisty. Fachowiec z pewnością znajdzie i usunie przyczynę problemu. Warto jednak pamiętać, że regularne przeglądy rur to najlepszy sposób na uniknięcie problemów z udrażnianiem w przyszłości.

Domowe sposoby na udrożnienie rur z wykorzystaniem produktów pierwszej potrzeby

Często zdarza się, że nasze rury stają się zatkane Preparat do udrażniania rur do studni chłonnych, drenażu i kanalizacji Bioexpert BIO7 DRENAŻ UDRAŻNIANIE 800G i potrzebują udrożnienia. Zamiast od razu dzwonić po fachowca, warto spróbować samodzielnie rozwiązać ten problem przy użyciu domowych sposobów.

Wrząca woda

Jednym z najprostszych sposobów na udrożnienie rur jest użycie wrzącej wody. Do zatkanego odpływu należy wlać kilka litrów wrzącej wody, która rozpuści resztki jedzenia czy tłuszczu. Można również spróbować zlikwidować zalegające zanieczyszczenia za pomocą mieszanki sody oczyszczonej i octu. Wystarczy wsypać do odpływu około 100g sody i wlać 100ml octu. Zaleca się natychmiastowe przykrycie odpływu, aby reakcja mieszanek była skuteczniejsza.

Mieszanka soli kuchennej i wody

Jeśli powyższe sposoby zawiodą, warto spróbować skomponować mieszaninę z wody i soli kuchennej. Wystarczy wymieszać 1/2 szklanki soli z 1/2 litrem wody i wlać do zatkanego odpływu. Po około 30 minutach mieszanina powinna rozpuścić zanieczyszczenia.

Gorąca woda i soda oczyszczona

Kolejnym domowym sposobem na udrożnienie rur może być użycie sodowy oczyszczalnik rur. Wystarczy wsypać pół szklanki sody oczyszczonej do zatkanego odpływu, a następnie wlać gorącą wodę. Po około godzinie mieszanka ta powinna rozpuścić nagromadzone zanieczyszczenia i udrożnić rurę. Jednakże, jeśli problem z zatkaną rurą jest poważny, zawsze należy zwrócić się do specjalisty, aby uniknąć poważniejszych problemów z instalacją w przyszłości.

Mechaniczne udrażnianie rur tłokiem

Innym sposobem na udrożnienie rur może być użycie tłoka. Należy umieścić go na zatkniętym odpływie i ruchem w górę i w dół usunąć zanieczyszczenia.

Preparaty do udrażniania rur

Preparat biologiczny do udrażniania rur Bioexpert - odtłuszczacz do kanalizacji 250gPreparaty do udrażniania rur są dobrym rozwiązaniem w przypadku zatkanych rur, szczególnie gdy zanieczyszczenia znajdują się głęboko w instalacji. Jednakże, ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie i postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu. Przed zastosowaniem preparatu, należy upewnić się, że produkt jest odpowiedni do rodzaju rury i zanieczyszczenia, które należy usunąć. W przypadku wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z fachowcem lub producentem preparatu. Pamiętaj, że stosowanie niewłaściwych środków chemicznych może narazić nas na niebezpieczeństwo oraz spowodować trwałe uszkodzenie rur i innych elementów instalacji. Dlatego zawsze należy wybierać sprawdzone preparaty od renomowanych producentów i postępować zgodnie z instrukcją. W razie niepowodzenia, nie należy próbować samodzielnie rozwiązywać problemu, lecz zwrócić się o pomoc do specjalisty. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko poważniejszych problemów z instalacją w przyszłości i zapewnimy sobie spokojne korzystanie z domowej instalacji wody i kanalizacji.

Preparat do udrażniania rur GRAF

Środek do szybkiego udrażniania odpływów w łazience. Rozpuszcza materię organiczną, a w szczególności włosy, które powodują zatykanie odpływu wanien i umywalek. Nie wpływa negatywnie na uszczelki, rury kanalizacyjne, armaturę umywalek oraz wanien i bidetów. Środek do szybkiego udrażniania odpływów w łazience.

Preparat biologiczny przeciw zapychaniu się drenażu i studzienek kanalizacyjnych

Produkt zawierający aktywne składniki Preparat do udrażniania rur Graf BIO7 1Lbiologiczne stosowany jest do rozkładu zatorów organicznych w systemach drenażowych. Zawiera kompleks enzymów o wysokim stężeniu lipazy odpowiedzialnej za rozkład tłuszczów. Zastosowanie bakterii i kilku enzymów umożliwia skuteczny rozkład i upłynnienie wszelkich osadów organicznych powodujących zatory i pogorszenie funkcjonalności systemu rozsączania.

Podsumowując, udrożnianie rur może być trudną i czasochłonną pracą, ale z zaprezentowanymi wyżej sposobami, można sobie z nią poradzić samodzielnie. Pamiętajmy jednak o ostrożności i ochronie zdrowia. W razie wątpliwości lub większych problemów, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Sprawdź preparaty do udrożniania rur w hurtowni Onninen