Jak właściwie zamontować zawór do pisuaru? Poradnik

Dodano: czwartek, 13.06.2024


Właściwie dobrany i zamontowany zawór pisuarowy pozwala na znaczne zwiększenie higieny i komfortu użytkowania instalacji. Ponadto są to elementy, które pozwalają na znaczne ograniczenie zużycia wody. Zwłaszcza, jeśli mowa o nowoczesnych zaworach elektronicznych. W jaki sposób powinien zostać wykonany montaż zaworu pisuarowego oraz na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Zawór pisuarowy na ścianie w łazience chromowany

Sprawdź zawory pisuarowe w hurtowni Onninen

Czym się kierować przy wyborze zaworu pisuarowego?

Zawór pisuarowy Onnline z filtrem siatkowym i regulacją czasu wypływu HAN836Zawory do pisuarów to elementy instalacji sanitarno-higienicznych, które znajdują zastosowanie zarówno w toaletach publicznych, jak i prywatnych. Wszystko za sprawą tego, że znacznie zwiększają higienę ich użytkowania, a do tego pozwalają zachować kontrolę nad zużyciem wody.

Zawór pisuarowy umożliwia przeprowadzanie automatycznego spłukiwania. Jest to szczególnie istotne w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. Do wyboru są zawory mechaniczne i elektroniczne. Najlepiej zdecydować się na te drugie. Zapewniają one większą wygodę, zapewniając użytkownikom pełen komfort. Niektóre z nich nie wymagają nawet dotykania rękoma.

Szczególnie cenionymi modelami są te, które posiadają regulację czasu spłukiwania, detekcję ruchu albo automatyczne wyłączanie. Są to dodatkowe funkcje, dzięki którym zużycie wody zostaje ograniczone do minimum.

Prawidłowy montaż zaworu pisuarowego. Krok po kroku

Elektronika spłukująca i akcesoria do pisuarów wymagają odpowiedniego montażu. To przekłada się na ich prawidłowe funkcjonowanie i estetykę, przez co koniecznie trzeba na to zwrócić uwagę przeprowadzając ich odbiór.

Rozmiar połączenia zasilającego w zaworach tego typu to najczęściej ½ cala. Z tego względu przed przejściem do montażu należy przygotować takie podejście. Później warto zainstalować sam pisuar. Na samym końcu należy wkręcić przyłączenie zaworu, zwracając uwagę na uszczelnienie.

Zawory do pisuaru w hurtowni Onninen

W hurtowni Onninen znajduje się szeroka oferta zaworów pisuarowych, a także produkty niezbędne do ich montażu. Popularnymi modelami są:

Wybór zaworu pisuarowego z oferty hurtowni hydraulicznej Onninen, to gwarancja wysokiej jakości i estetyki. W ofercie hurtowni są także miski, pisuary, natryski, baterie i wiele innych produktów z kategorii elektroniki i armatury sanitarnej.

Sprawdź zawory pisuarowe w hurtowni Onninen