Jak wybrać podgrzewacz gazowy do domu?

Dodano: piątek, 7.07.2023


Wybierając odpowiedni podgrzewacz do ciepłej wody należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby urządzenie było wystarczająco wydajne, aby zapewniało odpowiedni komfort użytkowania wszystkim domownikom. Jaki podgrzewacz gazowy do wody sprawdzi się w domu jednorodzinnym, a jaki w mieszkaniu?

Instalator ze śrubokrętem naprawia rozebrany ogrzewacz wody

Sprawdź ogrzewacze gazowe do wody w hurtowni Onninen

Jaki podgrzewacz gazowy wody do domu jednorodzinnego?

Podgrzewacz Termet TermaQ Electronic EcoWybierając odpowiedni podgrzewacz gazowy do wody dla domu jednorodzinnego trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego parametry. Modele zasilane gazem są doskonałą alternatywą dla podgrzewaczy elektrycznych. Co je charakteryzuje? W urządzeniach na gaz najczęściej potrzebna jest mniejsza moc, aby ogrzewacz gwarantował odpowiednią wydajność. Jest to duży atut, szczególnie w przypadku domów o większym metrażu.

Szukając odpowiedniego rozwiązania należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby podjąć optymalną decyzję. W domu, gdzie więcej osób korzysta z ciepłej wody ważne, aby urządzenie posiadało odpowiednią moc. To od niej zależy, jak szybko w kranie poleci ciepła woda. Drugim istotnym czynnikiem jest ciśnienie wody, najlepiej wybierać modele, w których zakres jest dość szeroki, aby uniknąć problemów z właściwym działaniem. Szukając odpowiedniego podgrzewacza gazowego koniecznie należy porównać minimalne ciśnienie wody w instalacji w domu oraz minimalne parametry wskazane przez producenta, aby cały układ działał efektywnie i wydajnie, zapewniając ciepłą wodę.

Alternatywą, lecz bardzo funkcjonalną jest piec gazowy dwufunkcyjny. Dzięki niemu można bez problemu ogrzać nie tylko wodę użytkową, ale zadbać również o ogrzewanie w całym domu. Dużym atutem jest też to, że tego typu kotły pozwalają ograniczyć straty energii, ponieważ podgrzewają wodę wyłącznie w chwili poboru wody. Urządzenie charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, dzięki czemu może zostać zamontowany nawet w miejscach, w których powierzchnia jest niewielka. Kotły dwufunkcyjne są świetnym sposobem na kompleksowe ogrzanie budynku i ciepłej wody użytkowej.

Jaki podgrzewacz wody do mieszkania w bloku?

Mimo że coraz częściej bloki podłączone sąGazowy przepływowy ogrzewacz wody Ferroli PEGASO ECO 11 LPG już do ciepłej wody z sieci, to w dalszym ciągu w wielu obiektach ciepła woda w mieszkaniu wymaga zastosowania dodatkowych urządzeń, takich jak podgrzewacze wody. Mieszkanie jest zdecydowanie mniejsze niż dom, dlatego dostępnych jest więcej modeli podgrzewaczy gazowych wody, z które można z powodzeniem zainstalować. W odróżnieniu od domu jednorodzinnego posiadacze mieszkania w bloku nie muszą martwić się o ogrzewanie swojego M. To duże ułatwienie i wygoda. Najczęściej źródłem ogrzewania i ciepłej wody jest funkcjonująca elektrociepłownia, chociaż w dalszym ciągu wiele obiektów nie ma skorelowanego ogrzewania z wodą.

W takiej sytuacji koniecznie należy zadbać o odpowiednie podgrzewanie wody w obrębie konkretnego lokalu. Stosowane dawniej bojlery elektryczne są rozwiązaniem, od którego wiele osób odchodzi, ze względu na niedogodności (gdy kończy się ciepła woda w zbiorniku potrzebny jest czas na ogrzanie kolejnej) oraz dość wysokie koszty eksploatacji. Jeśli do budynku podciągnięty jest gaz ziemny to świetnym rozwiązaniem będzie montaż odpowiedniego podgrzewacza gazowego wody. Niektóre z dostępnych modeli działają również na gaz płynny, a zaawansowane rozwiązania pozwalają wykorzystać zarówno gaz płynny, jak i ziemny. W przypadku modeli przepływowych można cieszyć się ciepłą wodą zawsze w czasie gdy urządzenie zostało uruchomione.

Szukając odpowiedniegoPodgrzewacz Saunier Duval OPALIA C 11/1 LI (E-PL) dla siebie rozwiązania najlepiej zaufać producentom znanych marek, takich jak Vaillant, Termet, Ferroli, Beretta czy Saunier Duval. Firmy te, specjalizujące się w produkcji podgrzewaczy do wody oferują różnego typu modele popularnych “piecyków gazowych”, z otwartą lub zamkniętą komorą spalania. Należy jednak pamiętać, że gazowe podgrzewacze wody mogą być montowane wyłącznie w pomieszczeniach ze sprawną wentylacją grawitacyjną oraz dostępem do przewodów kominowych.

Nowoczesne podgrzewacze gazowe wody to urządzenia wyjątkowo bezpieczne. Obecnie są one wyposażone w wiele czujników, których zadaniem jest np. wykrycie sytuacji tzw. “cofnięcia gazu”. Gdy wykryją one zbyt duże stężenie czadu wyłączają urządzenie, co pozwala ograniczyć problem z zatruciem. Bezpieczeństwo osób korzystających z urządzenia jest najważniejsze. Przed zakupem należy sprawdzić czy wybrane urządzenie posiada odpowiednie atesty i czy będzie w stanie zabezpieczyć potrzeby na ciepłą wodę, tj. sprawdzić moc, minimalne ciśnienie wody. Pozwoli to uniknąć komplikacji i problemów z działaniem.

Sprawdź ogrzewacze gazowe do wody w hurtowni Onninen

Podgrzewacz wody
Gazowy podgrzewacz wody
Ariston podgrzewacz wody
Gazowy podgrzewacz wody Junkers
Gazowy podgrzewacz wody Termet