Jak wykorzystasz kurtynę powietrzną FLOWAIR Slim?

Dodano: wtorek, 9.07.2024


Kurtyny najczęściej wykorzystywane są w budynkach użyteczności publicznej oraz lokalach usługowych zgodnie z wymaganiami sanitarno-higienicznymi. Zgodnie z przepisami Sanepidu, pomieszczenia nieposiadającej przestrzeni przy wejściu, tzw. „wiatrołapu” są zobowiązani zamontować kurtynę powietrzną. Zamieszcza się ją nad lub obok drzwi wejściowych. Jednak warto wiedzieć, że to nie tylko przepis, ale także najlepszy sposób na energooszczędne utrzymanie stałych warunków cieplnych w przypadku, kiedy drzwi wejściowe są regularnie otwierane. 

Kurtyna powietrzna Flowair Slim w kawiarni przy wejściu z drzwiami przesuwnymi

Sprawdź ofertę marki FLOWAIR w hurtowni Onninen

Dlaczego kurtyna powietrza Slim to dobry wybór?

Kurtyna powietrza Slim to kompaktowe urządzenie, które skutecznie ogranicza przepływ ciepłego lub zimnego powietrza poza wyznaczoną strefę. Doskonale sprawdzi się zimą, blokując napływ zimnego powietrza z zewnątrz, jak i latem, kiedy ważne jest utrzymanie chłodu wewnątrz pomieszczenia.

Jeżeli szukasz wysokiej jakości urządzenia, które w dodatku łatwo podłączysz, dobrze trafiłeś! Poznaj zalety korzystania z technologii FLOWAIR i ciesz się rozwiązaniem, które naprawdę zlikwiduje Twoje problemy.

Niezawodna praca

Kurtyna powietrzna Flowair Slim na białym tle

Kurtyna powietrza Slim pracuje niemal bezgłośnie. Dzięki wyposażeniu mechanizmu w precyzyjny czujnik ruchu nawiew włącza się tylko po zarejestrowaniu poruszającego się obiektu w otoczeniu.

Inteligentne rozwiązania sprawiają, że kurtyna nie zadziała w przypadku wykrycia np. zwierząt domowych. W ten sposób możesz ograniczyć wydatki do minimum i masz pewność, że urządzenie działa tak efektywnie, jak to możliwe.

W zależności od wybranego modelu moc grzewcza waha się od 2 do niemal 30 kW. Dzięki temu możesz łatwo dopasować efektywność urządzenia do potrzeb. Nawet kiedy na zewnątrz panują ekstremalnie niskie lub wysokie temperatury, kurtyna powietrza Slim sobie z nimi poradzi. Zmiana temperatury następuje w przedziale od 3 do 36°C!

Łatwy montaż

Model kurtyny Slim został zaprojektowany tak, aby pasować do niemal wszystkich otworów drzwiowych. Do wyboru są 3 długości – od 1 do 2 m. Nasza kurtyna powietrza Slim jest tak wąska, że po zamontowaniu nie zwrócisz na nią uwagi. Udało nam się połączyć niewielkie gabaryty z nowoczesnym i eleganckim designem oraz wysoką wydajnością.

W razie potrzeby możesz też łatwo podłączyć kurtynę Slim do zewnętrznego filtra powietrza. W ten sposób nawiew zostanie wzbogacony o funkcję zatrzymywania szkodliwych zanieczyszczeń i brudu.

Technologia Plug&Play

Naszym marzeniem było stworzenie urządzeń HVAC, które byłyby intuicyjne w użyciu dla każdego. Dlatego zadbaliśmy o pełną automatyzację i możliwość regulacji kurtyny względem działania czujnika ruchu.

Wystarczy, że włączysz tę funkcję i nie musisz nic robić. Kurtyna Slim sama będzie wiedziała, kiedy i z jaką intensywnością, powinna się włączyć. Nie musisz uzupełniać modułu o dodatkowe przewody, konsole i oprogramowanie.

Kompatybilność z SYSTEMEM FLOWAIR

Chcemy, aby nasze produkty tworzyły jeden, spójny system. Jeżeli potrzebujesz urządzeń, które zadbają o duży magazyn, halę produkcyjną lub obiekt użyteczności publicznej, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś połączył kurtynę powietrzną Slim z innymi elementami SYSTEMU FLOWAIR.

Wybieraj m.in. nagrzewnice, urządzenia typu Rooftop Cube i jednostki odzysku ciepła i połącz je w jedną sieć za pomocą centralnego sterownika T-Box. To prosty sposób, który pozwoli Ci precyzyjnie kontrolować warunki pracy każdego urządzenia i dopasować temperaturę i wilgotność powietrza dla każdego pomieszczenia osobno.

Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej kurtyna Slim pomoże przedsiębiorcy stworzyć idealne warunki do przechowywania towarów, a także poprawić jakość życia pracowników. Ty będziesz zadowolony, ponieważ podłączysz ją szybko i bezproblemowo.

Postaw na FLOWAIR i ciesz się z wygodnej instalacji i prostej konfiguracji sprzętu!

System inteligentnego budynku i gospodarowania ciepła Flowair

Sprawdź ofertę marki FLOWAIR w hurtowni Onninen