Jak zadbać o efektywność prac instalacyjnych z pasem narzędziowym?

Dodano: piątek, 8.09.2023


Prace instalacyjne, zwłaszcza w takich branżach jak budownictwo, hydraulika czy elektryka, są ciężkie i niebezpieczne, dlatego też wymagają użycia odpowiedniego wyposażenia. Jednym z ważniejszych elementów każdego fachowca pracującego w tego rodzaju obszarach, jest pas narzędziowy. Wpływa zarówno na wydajność, jak i bezpieczeństwo podczas wykonywania prac. Dowiedzmy się, dlaczego jest tak ważny?

Hydraulik w łazience z kluczem i pasem narzędziowym

Sprawdź pasy narzędziowe w hurtowni Onninen

Dlaczego warto zdecydować się na pas narzędziowy? 

Pas narzędziowy to solidna i wytrzymała rzecz dla każdego fachowca. Składa się z elastycznych pasków, dzięki czemu sprawdzają się idealnie do przenoszenia różnych narzędzi i akcesoriów. Nieprzypadkowo to wartościowa pomoc, dla każdego, kto do wykonywania swoich zadań musi mieć wszystko pod ręką. Przydatny jest zwłaszcza podczas prac na wysokości i na drabinie czy dachu, gdy trzeba zachować dużą ostrożność. Nie ma tu też opcji, żeby schodzić po narzędzia ręczne, bo to zbyt czasochłonne. Z drugiej strony pas narzędziowy ułatwia działanie w wielu innych obszarach, na przykład przy dojazdach do klienta itp. 

Niezależnie od tego, do czego zamierzamy go używać, mamy pewność, że z pasem narzędziowym prace instalacyjne są zdecydowanie bezpieczniejsze, zwłaszcza gdy jesteśmy na drabinie lub rusztowaniu. Ciągłe schodzenie po narzędzia na ziemię może skończyć się upadkiem lub inną kontuzją. Mając wszystko przy sobie, minimalizujemy to ryzyko. 

To jednocześnie zwiększenie wydajności, gdyż ograniczamy czas niezbędny do sięgania po sprzęt oraz przenoszeni go z miejsca na miejsce. Instalator czy budowniczy mogą całkowicie skupić się na wykonywaniu zadań, a nie organizowaniu narzędzi. Zapewnia to duży komfort, ponieważ noszenie narzędzi na pasie jest o wiele wygodniejsze, niż przenoszenie ciężkiej torby. Zmęczenie jest mniejsze, co wpływa pozytywnie na efektywność i zadowolenie z pracy. 

Jakie przegrody powinien mieć pas narzędziowy?

pas narzędziowy Modeco ExpertPrzegrody w pasie narzędziowym są kluczowe, bo to one decydują o funkcjonalności i efektywności, czyli o tym, w jakim stopniu będzie on przydatny w wykonywaniu zadań. Biorąc to pod uwagę, pamiętajmy, aby sprawdzić, czy interesujący nas pas został wyposażony w najważniejsze przegrody. 

Do nich zaliczamy na pewno kieszenie na narzędzia ręczne, w sam raz na młotek, szczypce, klucz nasadowy i inne potrzebne narzędzia. Równie istotne są przywieszki (lub specjalne etui) na narzędzia elektryczne, które pomogą je utrzymać w miejscu, zabezpieczając przed uszkodzeniem. Istotne są też pętle na klucze, jak i inne drobne akcesoria. Poza tym sprawdźmy, czy są komory na śruby, kołki, gwoździe itp., co jest zwłaszcza ważne, jak często używamy małych elementów. Specjalnie przeznaczone do tego komory będą jak znalazł!

Komu w pracy przyda się pas narzędziowy?

Wspominaliśmy już o tym we wstępie, ale teraz rozwiniemy temat, wskazując, dla kogo pas narzędziowy jest niezastąpiony. To obowiązkowy przedmiot dla każdego instalatora, gdyż niezależnie od wykonywanych prac, łatwa dostępność do narzędzi oraz materiałów ułatwia wykonywanie zadań związanych z instalacją. Cenią go sobie również dekarze, ponieważ praca na dachu nie tylko jest trudna i niebezpieczna, ale i wymaga częstego przemieszczania się oraz korzystania z różnych narzędzi. Mając pas przy sobie, zwiększamy wydajność, komfort, a jednocześnie ograniczamy ryzyko związane z wypadkami. 

To świetne rozwiązanie dla elektryków, bo pas narzędziowy pomaga w utrzymaniu porządku i organizacji, co w pracy elektryka jest kluczowe. To również idealne rozwiązanie dla pracowników, którzy muszą dojeżdżać do klienta. Dla każdego serwisanta i technika to bardzo ważne, by realizując zlecenie mieć to, co najważniejsze, by sprawnie i w sposób uporządkowany wykonywać swoje powinności. Wymieniliśmy najczęstsze przykłady używania pasa, ale to oczywiście nie wyczerpuje tematu. Tak naprawdę każdemu przyda się pas, niezależnie od tego, czy używamy go zawodowo, czy hobbystycznie, na przykład pracując w domu. 

Pas narzędziowy Modeco Expert - świetne rozwiązanie

Chcąc mieć pewność, że wybrany przez nas pas narzędziowy, sprawdzi się doskonale, polecamy to, co jest dostępne w hurtowni hydraulicznej i elektrycznej Onninen. Rekomendujemy szczególnie wyjątkowy pas narzędziowy Modeco Expert, niezastąpiony dla monterów, zwłaszcza fachowców zajmujących się montażem płyt gipsowo-kartonowych. Zestaw składa się z 4 części: pasa, pokrowca na młotki, pokrowca na gwoździe oraz wkręty i pokrowca na wiertarko-wkrętarkę, dzięki czemu wszystko, co ważne mamy zawsze blisko siebie. Produkt został wykonany z bardzo trwałego, odpornego na zniszczenie materiału. Można go oczywiście używać także podczas innych prac, na przykład na wysokościach.

Sprawdź pasy narzędziowe w hurtowni Onninen

Pas narzędziowy