Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania? - Automatyka KAN-therm Basic i Smart

Dodano: czwartek, 15.06.2023


Koszty ogrzewania bardzo często są wysokie, dlatego też warto, a nawet trzeba szukać rozwiązań, dzięki którym można zaoszczędzić. Na uwagę zasługuje automatyka sterująca KAN-therm Basic. Wyróżnia ją nie tylko trwałość, ale też efektywność pracy, co przekłada się na duże oszczędności. Do wyboru jest także automatyka KAN-therm Smart. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej.

zawor grzejnika na planie technicznym z termometrem i notesem

Sprawdź automatykę i akcesoria KAN-therm w hurtowni Onninen

Automatyka KAN-therm Basic - efektywność pracy i skuteczne działanie

Listwa ogrzewanie/chłodzenie BASICNiewątpliwie na uwagę zasługuje system KAN-therm Basic. Wykorzystuje się go do monitorowania temperatury, ale też jej regulacji i to zarówno w budynkach prywatnych, a więc w domach jednorodzinnych czy wielorodzinnych. System automatyki Kan-therm dobrze się sprawdzi także w budynkach użyteczności publicznej. Ma zastosowanie w instalacji ogrzewania grzejnikowego, ale nie tylko. Można go również stosować w instalacji ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Dotyczy to więc ogrzewania podłogowego, ściennego czy sufitowego. Warto zwrócić uwagę na mnogość funkcji tego typu automatyki Kan-therm. Oczywiście pozwala ona na regulowanie temperatury w strefach grzewczych, ale można też przełączać tryby, czyli chłodzenie bądź grzanie, a nawet sterować pracą pompy ciepła. Wybierając listwę sterującą Basic można podłączyć ogranicznik temperatury, a nawet zegar sterujący. Właśnie dzięki temu będziecie mieć temperaturę cały czas pod kontrolą, co w krótkim czasie pozwoli Wam na oszczędność. Warto pamiętać, że zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniach może wysuszać powietrze, co nie wpływa pozytywnie na zdrowie. Dla bezpieczeństwa producent Kan-therm zastosował ochronę przed ujemnymi temperaturami, a nawet krytyczną temperaturą. W skład automatyki KAN-therm wchodzą:

  • siłowniki (wyposażone są w funkcję first open, co ułatwia wykonanie próby ciśnieniowej, charakteryzuje je szybki i łatwy montaż oraz zabezpieczenie przed wodą i wilgocią);
  • listwy sterujące (obsługują nawet duże powierzchnie, pozwalają na podłączenie nawet 18 sterowników);
  • termostaty naścienne (wyróżniają je nowoczesny design i małe gabaryty, posiadają podświetlany wyświetlacz LCD, są proste w obsłudze, wyposażone są w gotowe scenariusze regulacji i zabezpieczenia przed dziećmi)

Automatyka KAN-therm Smart - rozwiązania na miarę XXI wieku

Smart rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością, co w pełni zrozumiałe. Warto postawić na rozwiązanie, jakim jest automatyka KAN-therm Smart. Jest to bezprzewodowy system, który umożliwia sterowanie temperaturą w pomieszczeniu. Wystarczy tylko podłączyć go do Internetu i już można nim sterować za pomocą tabletu, laptopa czy smartfona. Wykorzystuje się go w instalacji ogrzewania grzejnikowego, a także w ogrzewaniu podłogowym, ściennym czy sufitowym. Wykorzystując listwę sterującą smart można ograniczyć temperaturę, a w ten sposób obniżyć też koszty ogrzewania. Termostat bezprzewodowy LCD służy do monitorowania temperatury. Za jego pomocą bardzo łatwo jest ustawić najlepszą dla siebie temperaturę.

Listwa 230V - 8 obw. z LAN

Na uwagę zasługuje też system komunikacji, który jest oparty na piktogramach i zapewnia niskie zużycie energii. Producent zastosował tu dwukierunkową radiową transmisję danych, gdzie zasięg wynosi aż 25 metrów. Występują też dodatkowe funkcje, np. tryb czuwania czy tryb ochrony przed dziećmi. Bezprzewodowa listwa sterująca z podłączeniem LAN umożliwia sterowanie całym systemem. Można określić ją mianem rdzenia. Do tego wszystkiego przetwarza informacje. Wyposażona jest w gniazdko, które można podłączyć do sieci. Jej praca sygnalizowana jest diodami LED. Oczywiście musimy też wspomnieć o siłownikach. Można je wykorzystać do otwierania i zamykania zaworów obwodów i to zarówno systemu grzania, jak i chłodzenia powierzchniowego. Dzięki kalibracji można automatycznie dopasować je do zaworu, a dodatkowa aplikacja KAN Smart Control pozwala na szybkie i proste regulowanie temperatury i to w całym domu za pomocą urządzenia podłączonego do Internetu.

Automatyka KAN-therm w ofercie Onninen

Na uwagę zasługuje listwa ogrzewanie/chłodzenie BASIC+ 6 stref 230V. To urządzenie niezwykle nowoczesne. Pozwala na szybkie ogrzewanie i chłodzenie nawet 6 stref. Posiada ergonomiczną budowę.

Dla najbardziej wymagających użytkowników systemów smart home sprawdziBimetaliczny Termostat pokojowy 24V/230V się listwa 230V - 8 obw. z LAN. Wykorzystuje się ją do termostatów bezprzewodowych. Jest bardzo łatwa w obsłudze, a także montażu. Przeznaczona jest do 8 termostatów oraz 12 siłowników. Wyposażona jest w czytnik kart micro SD. Można do niej podłączyć dodatkowe urządzenia takie jak: czujnik punktu rosy czy zegar zewnętrzny.

Wartym bimetaliczny Termostat pokojowy 24V/230V. Jest to termostat kablowy. Dzięki tej jednostce sterującej można zachować zdrowy klimat w pomieszczeniach. Wykorzystuje się ją do sterowania elementami wykonawczymi, czyli siłownikami elektrycznymi w ogrzewaniu płaszczyznowym. Do tego można samodzielnie regulować temperaturę w pomieszczeniu. Termostat można montować w puszce podtynkowej, ale i bezpośrednio na ścianie.

Sprawdź automatykę i akcesoria KAN-therm w hurtowni Onninen

Rura KAN-therm
KAN-therm Blue Floor