Jak zaoszczędzić więcej z pompą ciepła NIBE?

Dodano: wtorek, 28.11.2023


Pompa ciepła NIBE to nie tylko nowoczesne rozwiązanie, które przyczynia się do ochrony środowiska, ale także inwestycja, która może przynieść realne oszczędności w rachunkach za energię. Aby cieszyć się pełnym potencjałem efektywności i ekonomiczności tej technologii, konieczne jest poznanie kluczowych aspektów jej użytkowania. W tym artykule przyjrzymy się, jak zwiększyć oszczędności z pompą ciepła NIBE.

Powietrzna pompa ciepła Nibe przy drewnianym domu

Sprawdź pompy ciepła NIBE w hurtowni Onninen

Energooszczędny system ogrzewania z pompą ciepła NIBE

Innowacyjność pomp ciepła NIBE polega nie tylko na ochronie środowiska, ale także na oszczędnościach, jakie zapewniają użytkownikom.

Pompy ciepła aż 80% energii pozyskują z natury (powietrza, gruntu itp.), a udział energii elektrycznej, potrzebnej głównie do napędu ich sprężarki, wynosi zalewie 20%. Oznacza to, że są urządzeniami przyjaznymi dla planety, ale również dla portfela. Pompy ciepła mogą zapewnić najwyższą, spośród wszystkich dostępnych źródeł ciepła, efektywność energetyczną i tym samym najniższe koszty eksploatacyjne.

Pompa ciepła NIBE powietrzna split AMS 10-12 - 10,2 kW, 1 fazowa, 230 V jednostka zewnętrzna o modulowanej mocy 3,5-12 kWTym, co wyróżnia pompy ciepła NIBE jest ich wielofunkcyjność oraz wysoka wydajność. Urządzenia te zapewniają ogrzewanie budynków w okresie zimowym, chłodzenie latem oraz dostarczają ciepłą wodę użytkową. Dzięki zaawansowanej technologii, pompy ciepła potrafią zapewnić wysokie temperatury na zasilaniu systemu grzewczego. Oznacza to, że optymalny klimat w pomieszczeniach jest utrzymany przy każdym typie instalacji grzewczej i w każdych warunkach pogodowych.

Pompy ciepła renomowanej marki NIBE posiadają najwyższe klasy efektywności A++ a nawet A+++ i plasują się w grupie pomp ciepła o podwyższonym standardzie efektywności energetycznej na liście ZUM, czyli bazie urządzeń kwalifikujących się do dotacji rządowych.

Korzyści płynące z wyboru pompy ciepła NIBE są znaczące. Oprócz ochrony środowiska naturalnego, użytkownicy mogą oszczędzać nawet do 75% kosztów ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych systemów. To nie tylko inwestycja w wygodę i komfort, ale także w przyszłość naszej planety.

Szwedzka Promocja Cashback na pompy ciepła NIBE

Pompa ciepła NIBE powietrzna monoblok F2120 16 - 13 kW, 3 fazowa, 3 x 400 VSzwedzka promocja na pompy ciepła NIBE to unikalna okazja, aby otrzymać premię pieniężną w wysokości 2000 zł w postaci zwrotu na konto, za zakupioną pompę ciepła szwedzkiej marki NIBE. Promocja obowiązuje do 30 listopada 2023 roku lub do wyczerpania dostępnej puli pomp ciepła.

W promocji może wziąć udział każdy końcowy użytkownik pompy ciepła, który w terminie promocji dokona zakupu powietrznej pompy ciepła NIBE.  Wystarczy zachować oryginał dowodu zakupu i zarejestrować się na stronie www.szwedzkapromocja.pl. Promocją  objętych jest łącznie 2500 sztuk pomp ciepła NIBE, w tym typu monoblok (NIBE F2040, NIBE F2120, NIBE S2125) oraz typu split (NIBE SPLIT AMS).

Powietrzne pompy ciepła NIBE w hurtowni Onninen

Pompa ciepła powietrzna split NIBE AMS 10-12 to efektywne rozwiązanie dostępne w ofercie Onninen. Pompa ta doskonale radzi sobie z regulacją mocy w zakresie od 3,5 kW do 12 kW. Oszczędza energię w trybie chłodzenia, zużywając od 0,63 do 3,16 kW, a w trybie grzania od 0,82 do 2,91 kW. Pompa cechuje się kompaktowymi wymiarami: 0,97 m długości, 0,37 m szerokości, 0,845 m wysokości. To efektywne urządzenie, które sprawdzi się w wielu zastosowaniach.

Pompa ciepła NIBE powietrzna split AMS 10-16 - 14,2 kW, 1 fazowa, 230 V jednostka zewnętrzna o modulowanej mocy 4-16 kWPompa ciepła powietrzna monoblok NIBE F2120 to zaawansowane rozwiązanie grzewcze, które cechuje się wysoką wydajnością i niezawodnością. Pompa osiąga wysoki współczynnik efektywności SCOP powyżej 5. Zapewnia do 65o C na zasilaniu systemu grzewczego i pracuje przy temperaturze zewnętrznej do -25o C. Jest urządzeniem typu monoblok z modulowaną mocą grzewczą. Posiada wbudowaną funkcję chłodzenia aktywnego, dzięki czemu zapewnia komfort w pomieszczeniach o każdej porze roku.

Pompa ciepła powietrzna split NIBE AMS 10-16 – NIBE SPLIT to rewolucyjny system, który łączy w sobie energooszczędność, wszechstronność i wygodę. Warto podkreślić, że system NIBE SPLIT daje Ci możliwość dostosowania go do Twoich indywidualnych potrzeb. Jednostka zewnętrzna NIBE AMS może pracować w konfiguracji z różnymi urządzeniami – jednostkami wewnętrznymi. Może to być NIBE HBS, hydrobox NIBE SHB lub kompaktowa centrala wewnętrzna ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 180 litrów. Jeśli szukasz kompleksowego systemu do zapewnienia komfortu cieplnego w Twoim budynku, NIBE SPLIT z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Sprawdź pompy ciepła NIBE w hurtowni Onninen