Jak zaoszczędzić zużycie wody? Sprawdź baterie bezdotykowe Schell

Dodano: środa, 12.07.2023


W dobie rosnących kosztów wody i energii coraz większym zainteresowaniem cieszą się baterie elektroniczne umożliwiające zmniejszenie ich zużycia. Wygodne w obsłudze, energooszczędne baterie elektroniczne SCHELL nie tylko ograniczają zużycie wody o 70%, lecz także mogą być łączone z inteligentnym systemem zarządzania wodą SWS. Są ponadto bardzo łatwe w instalacji, dlatego można je zamontować w każdym budynku. Przy zastosowaniu specjalnego aeratora w bateriach łazienkowych MODUS E można osiągnąć niski przepływ na poziomie zaledwie 1,3 l/ min. Bezdotykowe uruchamianie kranu przyczynia się ponadto do ograniczenia zużycia wody do mycia korpusów armatury.

Krany elektryczne w łazience

Sprawdź produkty Schell w hurtowni Onninen

Jakie są korzyści baterii elektronicznych Schell?

Elektroniczna Bateria umywalkowa Schell Celis E 230 V, chrom typ HDM Armatura sterowana na podczerwień znajduje dziś powszechne zastosowanie zarówno w budynkach komercyjnych, jak i mieszkalnych. Dobrej jakości, wytrzymałe baterie bezdotykowe z inteligentnymi funkcjami zapewniają wiele korzyści. Wśród nich można wymienić nie tylko ograniczenie codziennego zużycia wody i zwiększenie higieny użytkowania, lecz także utrzymanie optymalnej jakości wody pitnej i dbałość o środowisko.

Nie wspominając o prestiżowym wyglądzie kranu elektronicznego i maksymalnej łatwości obsługi. Pomimo faktu, że tego typu armatura jest nieco droższa np. w porównaniu z jednouchwytową, zwraca się z czasem w postaci niższych rachunków za wodę, większej wygody użytkowania oraz poczucia bezpieczeństwa. Inteligentne baterie łazienkowe SCHELL XERIS E, MODUS E i GRANDIS E gwarantują w pełni zrównoważone gospodarowanie wodą i energią.

Jak działa bateria bezdotykowa?

Wypływ wody następuje po zbliżeniu ręki Elektroniczna Bateria umywalkowa SCHELL Celis E 9V, chrom typ HDM do sensora baterii bezdotykowej i zamyka się automatycznie po jej usunięciu. Dzięki temu woda płynie dopiero wtedy, gdy jest potrzebna, i w takiej ilości, jaka jest optymalna do mycia rąk. Pod tym względem modele te oszczędzają ilość zużywanej wody.

Oszczędność idzie w tym przypadku w parze z komfortem, gdyż dzięki wbudowanemu mieszaczowi lub termostatowi można dopasować temperaturę wody do indywidualnych potrzeb. Istnieją ponadto baterie elektroniczne, których przepływ ograniczono do minimum wymaganego w programach certyfikacji środowiskowej, jak LEED czy BREEAM. Takim wyśrubowanym wymogom oszczędności odpowiadają np. baterie umywalkowe MODUS E.

Jak zmniejszyć zużycie wody dzięki baterii bezdotykowej?

Przy zastosowaniu specjalnego aeratoraElektroniczna bateria umywalkowa SCHELL Puris 9V, chrom typ HDK można osiągnąć niski przepływ na poziomie zaledwie 1,3 l/ min. Bezdotykowe uruchamianie kranu przyczynia się ponadto do ograniczenia zużycia wody do mycia korpusów armatury. Starannie wyprofilowane powierzchnie baterii SCHELL z mosiądzu są również bardzo łatwe w czyszczeniu. Na przykład modele MODUS E czy XERIS E uzyskały idealnie gładkie powierzchnie i kształty, które ułatwiają spływanie wody, co zapobiega powstawaniu nieestetycznych zacieków.

Moda na oszczędność i higienę sprawiła, że baterie elektroniczne znajdują dziś zastosowanie już nie tylko w łazience, lecz także w kuchni. Z myślą o takich zastosowaniach powstała bateria kuchenna GRANDIS E. Przemyślane rozwiązanie łączy tryb elektroniczny z manualnym. Dzięki sterowaniu na podczerwień dba o racjonalne wykorzystanie wody podczas krótkich czynności higienicznych, jak mycie rąk czy płukanie owoców.

Jak zamontować baterię elektroniczną?

Wbrew pozorom baterie elektroniczne nie Bezdotykowa bateria umywalkowa SCHELL Puris 230V chrom elektroniczna typ HDMzawsze wymagają oddzielnego podłączenia do instalacji elektrycznej. Baterie umywalkowe SCHELL można zamontować w każdej chwili i w każdym pomieszczeniu dzięki wersjom zasilanym na baterie alkaliczne, które wystarczy tylko podłączyć do instalacji wodnej.

Ich energooszczędne moduły elektroniczne pobierają jedynie 0,3 W energii w trybie czuwania, dzięki czemu akumulatory nie wymagają częstej wymiany.

Biorąc pod uwagę fakt, że tego typu kran bezdotykowy pozwala zmniejszyć zużycie wody aż o 70% w porównaniu z tradycyjnymi bateriami jednouchwytowymi, bilans nadal jest bardzo korzystny. Łatwy montaż baterii SCHELL przebiega w trybie plug&play. Każda z nich jest fabrycznie zaprogramowana i gotowa do użycia. 

Oprogramowanie do baterii elektronicznych Schell

W razie potrzeby dostosowania do typu budynku czy sposobu użytkowania pomieszczeń można również łatwo wprowadzić indywidualne ustawienia zasięgu, czasu wypływu, a nawet zaprogramować automatyczne płukania antystagnacyjne po upływie określonego czasu od ostatniego użycia. Programowanie odbywa się ręcznie lub za pomocą smartfonu i podłączonego do baterii modułu SSC Bluetooth®.

Największe możliwości zapewnia system zarządzania wodą SWS, który łączy w sieć wszystkie elementy armatury elektronicznej w budynku za pośrednictwem centralnego serwera. Dzięki temu możliwe jest ich centralne programowanie, monitorowanie pracy oraz kontrolowanie zużycia wody i energii. Armatura elektroniczna SCHELL to idealne połączenie nowoczesnej elektroniki z solidną konstrukcją, dzięki czemu jest długowieczna.

Sprawdź baterie bezdotykowe w hurtowni Onninen

Panel prysznicowy
Panel prysznicowy
Zawór Schell