Jaką drukarkę do etykiet warto wybrać?

Dodano: piątek, 21.04.2023


Drukarki do etykiet to urządzenia cieszące się niesłabnącą popularnością. Są one wykorzystywane na szeroką skalę zarówno w małych firmach jak i dużych, globalnych korporacjach. W tym momencie oferta drukarek do etykiet jest niezwykle zróżnicowana, dlatego podjęcie decyzji o zakupie takiego urządzenia może być trudne. Jaką drukarkę do etykiet warto wybrać? Na jakie parametry trzeba zwracać szczególną uwagę? W poniższym artykule prezentujemy cenne porady i wskazówki.

Drukarka do etykiet

Sprawdź taśmy i drukarki do etykiet w hurtowni Onninen

Jak działa drukarka etykiet?

Drukarka do etykiet to specjalny typ urządzenia, które zgodnie z nazwą służy do drukowania etykiet na różnych powierzchniach. Zasada ich działania jest podobna jak w przypadku standardowych drukarek biurowych, jednak jest kilka różnic. Mianowicie: w tym przypadku drukować można na różnych powierzchniach, takich jak papier, folia, metal czy plastik. Drukarki etykiet dzieli się także na termiczne i termotransferowe.

Zalety stosowania drukarki do etykiet

 • Wygodne i łatwe w eksploatacji. Najczęściej posiadają intuicyjne menu oraz szereg przycisków - dzięki temu nawet osoby, które nigdy nie miały do czynienia z tego typu sprzętem, bez problemu poradzą sobie z jego obsługą.
 • Drukarki do etykiet są kompatybilne z różnymi systemami operacyjnymi, dlatego można używać ich na rozmaitych typach oprogramowania.
 • Zapewniają oszczędność czasu. 
 • Pozwalają na odciążenie pracowników, którzy będą mogli wykonywać inne, bardziej ambitne zadania.
 • Wszechstronne - wykorzystując te drukarki można drukować etykiety o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach w zależności od aktualnych potrzeb.

Warto wiedzieć, że na etykiecie można umieścić nie tylko dowolnie wybrany tekst, ale także logo firmy lub inną grafikę oraz kod kreskowy. Każda nowoczesna drukarka do etykiet zapewnia całą masę rozmaitych możliwości, dlatego wykorzystując ją mamy pewność, iż stworzymy etykiety, które spodobają się potencjalnym klientom i przyczynią się do sukcesu przedsiębiorstwa. Dodatkowo, w trakcie projektowania etykiety nie musimy stosować ograniczonej liczby kolorów - nowoczesne taśmy do etykiet oraz etykiety są dostępne w bardzo różnych wersjach kolorystycznych. Współcześnie ogranicza nas w tym względzie tak naprawdę jedynie nasza wyobraźnia.

Jaka jest najlepsza drukarka do etykiet?

 Drukarka RHINO 5200 w walizceJak znaleźć najlepszą drukarkę do etykiet? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Wybierając takie urządzenie musimy zwracać uwagę na szereg kwestii a także uwzględnić indywidualne potrzeby naszego przedsiębiorstwa. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, w jakiej technologii druku ma drukować nasze urządzenie. Wyróżniamy drukarki termiczne i termotransferowe. Te pierwsze wykorzystują specjalny papier termiczny - zmienia on kolor pod wpływem ciepła. Ten typ drukarek nie wymaga stosowania tuszu i tonera, co sprawia, że koszty eksploatacji są stosunkowo niskie. Drukarki termiczne są też zazwyczaj tańsze, jednak jakość druku w ich przypadku jest nieco niższa.

Z kolei drukarki termotransferowe wykorzystują taśmy z tuszem, które są przenoszone na powierzchnię papieru pod wpływem ciepła. Sprawia to, że druk jest trwalszy i odporniejszy na negatywne warunki zewnętrzne. Następna kwestia to szerokość druku. Taśmy do drukarek są różne, dlatego najlepiej jest postawić na takie urządzenie, które umożliwia drukowanie etykiet o różnych szerokościach. Bardzo ważnym czynnikiem jest też prędkość druku - im będzie ona wyższa, tym szybciej można będzie drukować etykiety. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza dla tych firm, którym zależy na drukowaniu znacznej liczby etykiet w krótkim czasie.

Najlepszą drukarkę do etykiet rozpoznamy także po tym, iż jest ona prosta i wygodna w obsłudze oraz konfiguracji. Warto stawiać na modele z intuicyjnym interfejsem użytkownika i szerokimi możliwościami w zakresie programowania etykiet. Wyróżnikiem dobrej drukarki do etykiet jest także wysoka jakość druku. Etykiety powinny być trwałe i wyraźne. Warto zwrócić szczególną uwagę na rozdzielczość druku oferowaną przez dane urządzenie, które chcielibyśmy kupić.

Ranking drukarek do etykiet

Przed wyborem jakiegokolwiek urządzenia, warto przejrzeć ranking drukarek do etykiet. Jest to zestawienie najlepszych modeli na rynku, które tworzone jest na podstawie różnych kryteriów, m.in. parametrów technicznych takich jak jakość i szybkość druku, koszt eksploatacji oraz opinie użytkowników.

TOP 3 drukarek do etykiet

 • Drukarka dymo Labelmanager. Jest to nowoczesne urządzenie z komunikacją z PC oraz funkcja druku w 4 wierszach. Ponadto posiada pamięć na 9 etykiet. W zestawie dostępny jest zasilacz, akumulator i kabel USB.
 • Drukarka DYMO w zestawie walizkowym. Jest to termotransferowa drukarka tworząca etykiety o szerokości 6 - 54 mm. Urządzenie posiada kolorowy, dotykowy ekran z menu ikonowym oraz aż 28 funkcji dla przemysłu.
 • Drukarka DYMO LM 160 LABEL. Najprostsza drukarka biurowa. Wykorzystując ją wydrukujemy podstawowe opisy na taśmach D1 i Rhino o szerokości 6,9,12mm.

TOP 3 taśm do drukarek

 • DYMO XTL taśma vinylowa trwała. To najbardziej uniwersalna, elastyczna 7-metrowa taśma winylowa. Jest ona odporna na chemikalia oraz promieniowanie UV. Będzie ona doskonałym wyborem do opisów wewnątrz i na zewnątrz - zarówno na płaskich jak i obłych powierzchniach.
 • Taśma D1 12mmx7m, czarno-przezroczysta DYMO. Bardzo popularna taśma, która może służyć do uniwersalnych zastosowań. Jest ona wyposażona w klej błyskawiczny zastygający w ciągu minuty, dlatego można ją stosować na płaskich, dobrze oczyszczonych powierzchniach,
 • Taśma winylowa 19mm biała DYMO. Prosta taśma, która może posłużyć do opisywania kabli i zaokrąglonych powierzchni.

Sprawdź taśmy i drukarki do etykiet w hurtowni Onninen

Drukarka do etykiet