Jaka piła będzie najlepsza? Dobierz odpowiedni model

Dodano: czwartek, 24.08.2023


Bez narzędzi ani rusz. Pomagają w niezliczonej ilości zadań, sprawiając, że ich wykonywanie przebiega znacznie sprawniej. Na szczególną uwagę zasługują piły, dzięki którym można ciąć różne materiały. I właśnie na nich skupimy się w poniższym artykule, opisując piły spalinowe, piły ukośnice, piły do metalu oraz piły ręczne. Polecimy też sprawdzone modele dostępne w hurtowni Onninen!

Piła do cięcia metalu z iskrami

Sprawdź piły i pilarki w hurtowni Onninen

Kiedy warto korzystać z piły spalinowej?

Ciężko sobie wyobrazić większość prac z drewnem bez piły spalinowej. Dzięki jej sile i niezawodności można ciąć drzewa i drewno konstrukcyjne. Nieodzowna w wielu branżach, jak leśnictwo, budownictwo czy ogrodnictwo. Piła spalinowa służy profesjonalistom do wykonywania ciężkich zadań, ale i jest niezbędna w każdym domu. Planując jej dobór powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Kluczowe jest to, z jakim rodzajem materiału będziemy mieć do czynienia.

Przykładowo do cięcia drzew liściastych potrzeba większej mocy silnika, dlatego też ten parametr jest niezwykle ważny. Równie istotna jest długość prowadnicy. Przeważnie dla drzew o małym i średnim przekroju wystarczy prowadnica od 45 do 55 cm, a dla pni o większej grubości - od 55 cm. Przekłada się to jednocześnie na wagę maszyny. Im większa, tym silniejsza maszyna do zadań specjalnych. Do prac przydomowych lepiej postawić na lżejszy sprzęt, dzięki czemu praca będzie bardziej komfortowa. 

Do czego służy piła ukośnica?

Piła ukośna Scheppach HM80LNa pierwszy rzut idzie piła ukośnica, której najważniejszą cechą jest to, że potrafi ciąć pod różnymi kątami. To bardzo ważne w wielu projektach budowlanych czy stolarskich. Tego rodzaju piły są wyposażone w zaawansowane mechanizmy regulacji cięcia i głębokości, dzięki czemu precyzyjnie radzą sobie z zadaniami nawet w trudno dostępnych miejscach. 

Piły ukośnice w hurtowni instalacyjnej Onninen to produkty zapewniające zarówno komfort użytkowania, jak i bezpieczeństwo. Zostały wyposażone w zaawansowane systemy zabezpieczeń, jak osłona tarczy, hamulec bezpieczeństwa czy blokada wrzeciona. Minimalizuje to ryzyko urazów, zapewniając spokojną pracę. Polecamy szczególnie piłę ukośną Scheppach HM80L, profesjonalny sprzęt dla najbardziej wymagających użytkowników. Zachwyca jej konstrukcja i wydajność, dzięki czemu to idealne rozwiązania dla stolarzy, cieśli i majsterkowiczów. Piła została wyposażona w mocny silnik o mocy 1200 W, co wpływa na wysoką prędkość cięcia i precyzję wykonania. 

Jak używać piły do metalu?

Zestaw pił Ironside 150mm i 300mm do metaluWielką pomocą w domowym warsztacie jest też piła do metalu. Przydatna w różnych pracach montażowych oraz konstrukcyjnych, gdzie potrzeba precyzyjnego i solidnego cięcia. W przypadku cienkich blach i profili polecamy zwłaszcza piły tarczowe i wstęgowe, jeśli jednak mamy do cięcia grubsze rury lub materiały stalowe znaczenie lepiej postawić na inny rodzaj piły do metalu - ramowej. Trzeba też pamiętać o tym, żeby wybrać piłę z odpowiednią liczbą zębów i dostosować prędkość posuwu do rodzaju materiału. Zapewni to skuteczność i precyzję cięcia. 

Dla każdego majsterkowicza polecamy szczególnie zestaw pił Ironside 150mm i 300mm do metalu, zawierający dwie piły z lekką i wytrzymałą aluminiową ramą. Są one niezwykle wygodne w użytkowaniu, mają wyściełane i ergonomiczne uchwyty. 

Jak prawidłowo używać piły ręcznej?

Piła ręczna 410 mm Wolfcraft

Mimo że piła ręczna nie jest tak skomplikowana w budowie, to jednak trzeba wiedzieć, jak się nią posługiwać. Najważniejsze to pamiętać o prawidłowej technice cięcia, przez co rozumiemy równomierne i stabilne jej prowadzenie, co pozwoli uzyskać precyzyjne i gładkie cięcie.

Poszukując rekomendowanego produktu, polecamy piłę ręczną 410 mm Wolfcraft, która znakomicie radzi sobie z piłowaniem drewna, płyt stolarskich, płyt wiórowych oklejonych tworzywem czy nawet listew przypodłogowych o grubości do 72 mm.

Wiemy już, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje pił. Czas teraz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego sprzętu potrzebujemy. To pozwoli nam dobrać właściwy zestaw narzędzi!

Sprawdź piły i pilarki w hurtowni Onninen

Piła spalinowa
Piła stołowa
Piła Stihl
Piła akumulatorowa
Piła elektryczna
Piła do drewna
Piła łańcuchowa elektryczna
Piła spalinowa Husqvarna
Piła ukośnica
Piła taśmowa
Piła do metalu
Piła ręczna
Piła DeWalt