Jaką wybrać gwintownice? Poznaj sprawdzone modele!

Dodano: czwartek, 11.05.2023


Bez dwóch zdań - gwintownica, określana też jako gwintownik, to narzędzie, które musi mieć pod ręką każdy majsterkowicz. Wykorzystuje się ją do wycinania gwintów w rurach. Jeśli jeszcze nie masz takiego sprzętu lub chcesz wymienić go na lepszy model, warto poznać sprawdzone modele - top 5 najlepszych gwintownic z oferty hurtowni Onninen! 

Gwintownica

Są takie sytuacje, gdy bez odpowiedniego narzędzia nic się nie da zrobić. Praca staje, a my rozglądamy się za ratunkiem. Tak często bywa podczas prac, w których zrywa się gwint. Nie ma szans, żeby poradzić sobie w tym wypadku bez gwintownicy. Nie powinna być jednak przypadkowo dobrana. Jeśli chcemy, aby dobrze nam służyła, powinniśmy postawić na sprawdzone rozwiązanie. Podpowiemy, co warto wybrać. Nim jednak to zrobimy, dowiedzmy się kilku najważniejszych rzeczy na temat gwintownic.

/produkty/Narzedzia-BHP-i-artykuly-budowlane/Narzedzia-reczne/Gwintowanie-i-gratowanie/Gwintownice

Komu przyda się gwintownica ręczna?

Gwintownica ręczna Rems

Głównym przeznaczeniem gwintowników jest nacinanie gwintów, do czego służą specjalnie wyprofilowane ostrza. Dzięki starannie zaprojektowanej konstrukcji gwintownica wykonuje precyzyjne wycięcia w otworach walcowych. Żeby urządzenie spełniło swoje zadanie, trzeba dopasować go do własnych potrzeb.

W wielu przypadkach wystarczy mniej skomplikowana gwintownica ręczna. Wyposażona w proste rowki, dlatego też nadaje się najbardziej do domowego zastosowania. Idealne są więc dla amatorów, którzy nie mają potrzeby kupować bardziej specjalistycznych sprzętów.

Gwintownica elektryczna - dla profesjonalistów

Gwintownica elektryczna RemsCo innego gwintownica elektryczna używana do bardziej zaawansowanych prac. Służy do wieloseryjnego łączenia elementów. Co równie ważne, nie ma przeszkód, by stosować je wiele razy w jednym podejściu, co zapewnia wysoki poziom efektywności przy zachowaniu tej samej doskonałej jakości. Biorąc to pod uwagę, warto wybrać sprzęt od sprawdzonego producenta. Stawiając bowiem na mniej znaną firmę, możemy spodziewać się problemów podczas użytkowania narzędzia. Zwróćmy też uwagę na to, czy łatwo dokupić osprzęt do gwintownicy, którą zamierzamy kupić. Mowa tu szczególnie o głowicach, stanowiących zdecydowanie najważniejszy element tego typu sprzętu. Przeważnie do kompletu dołączonych jest kilka (najczęściej od 3 do 5), lecz ta ilość może okazać się za mała. Tym bardziej że głowice z czasem ulegają zużyciu. Sprawdzony producent zapewni dostęp do różnych głowic, w przypadku mniej znanego nie jest to takie pewne.

Top 5 najlepszych gwintownic z oferty hurtowni Onninen

Wiemy już, dlaczego gwintownica jest tak ważnym narzędziem. Dowiedzieliśmy się również, co warto ocenić przed zakupem, zwłaszcza jak planujemy zainwestować w bardziej profesjonalną - elektryczną gwintownicę. Teraz jest więc czas, by zarekomendować kilka niezawodnych produktów. Poznajmy top 5 najlepszych gwintownic z oferty hurtowni hydraulicznej i elektrycznej Onninen!

To świetnie skonstruowane urządzenie, niezwykle wydajne, wyposażone w jedyny w swoim rodzaju uchwyt poręczny o niezwykłej stabilności i łatwości w użyciu. Zastosowano w niej jeden rodzaj małych i szybkowymiennych głowic gwintujących i jeden rodzaj noży gwintujących, co znaczenie ułatwia pracę. Zachwyca jej zwarta, mocna konstrukcja. Solidna, a jednocześnie smukła, więc pozwala na pracę nawet w trudnodostępnych miejscach. Idealna do napraw, remontów i na budowie. Nigdy nie zawodzi.

Gwintownica PhenixW samych superlatywach wypowiemy się też o gwintownicy Phenix III. Zapewnia podwójny kierunek obrotów i mechaniczną przekładnię kierunku obrotu, co gwarantuje większą trwałość silnika. Wyposażona w adapter do głowic ośmiokątnych 1/8“ do 1.1/4“ z unikalnym systemem blokowania. Łatwa w użytkowaniu, nawet podczas gwintowania w ciasnych miejscach.

Zapewnia cięcie, gratowanie i gwintowanie rur w zakresie 1/4-4”. Efektywność gwarantuje jej duża prędkość obrotowa 11/20/36 obr/min i silnik kondensatorowy 230V, 1600W (bezobsługowy przez brak szczotek). O czym dodatkowo warto wspomnieć? Na pewno o samozasysającej zębatej pompie olejowej z filtrem siatkowym, szybkiej, prostej regulacji rozmiaru gwintu, jak i możliwości wymiany noży bez demontażu głowicy.

Gwintownica stacjonarna

Można też zdecydować się na gwintownicę akumulatorową, jak prezentowana tu gwintownica Supertronic 2000E wyposażona w imadło i głowice BSPT R 1/2" - 3/4" - 1" - 1.1/4" - 1.1/2" - 2". Posiada adaptor ROFIX i akumulator Li 4.0Ah 18V. To bardzo mocna, niezwykle trwała, kompaktowa i super szybka gwintownica. Wykonuje precyzyjne i niezawodne gwinty.

Gwintownica Rothenberger

Do prostszych zastosowań wystarczy na pewno gwintownica ręczna. Ważne jednak, aby była ona doskonała jakościowa. Jednym z lepszych wyborów w tej kategorii jest gwintownica ręczna REMS eva Set R 1/2 - 11/4. Zapewnia wyjątkowo lekkie wejście w materiał i bezproblemowe gwintowanie. Dźwignia z zapadką ze stali została dodatkowo powleczona solidnym tworzywem.

Wybór odpowiedniej gwintownicy powinien być poprzedzony dokładną analizą, gdyż tylko wtedy zapewni on efektywność i bezproblemową pracę.

Sprawdź gwintownice w hurtowni Onninen

Gwintownica do rur
Gwintownica
Gwintownica ręczna
Gwintownica elektryczna
Spray do gwintowania