Jaki alarm bezprzewodowy do domu wybrać?

Dodano: środa, 17.05.2023


Bezpieczeństwo domu to kwestia niezwykle istotna dla każdego właściciela. Aby domownicy jak i przybywający do domu gości mogli czuć się bezpieczniej, warto zainwestować w profesjonalny alarm bezprzewodowy. W dzisiejszych czasach oferta alarmów bezprzewodowych jest bardzo zróżnicowana. Jaki alarm bezprzewodowy do domu wybrać? Na to pytanie szczegółowo odpowiadamy w niniejszym poradniku.

alarm

Jak działa alarm bezprzewodowy?

Alarm bezprzewodowy to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, którego instalacja może znacząco przyczynić się do zwiększenia poziomu ochrony domów, biur oraz różnego rodzaju innych miejsc. Obecnie oferta alarmów bezprzewodowych jest niezwykle szeroka i zróżnicowana, dlatego jest to jeden z najchętniej wybieranych systemów służących do zmniejszania prawdopodobieństwa występowania włamań czy innych zagrożeń.

Alarmy bezprzewodowe są doskonałym rozwiązaniem w domach i mieszkaniach, które zostały już wybudowane i wyremontowane. Tego typu urządzenia są zasilane ze specjalnych baterii lub akumulatorów. Cechą wyróżniającą dobry alarm antywłamaniowy bezprzewodowy jest fakt, iż może on działać na zasilaniu z baterii nawet przez kilka lat. Najważniejszą zaletą tego typu alarmów jest oczywiście brak kabli oraz szybki i łatwy montaż.

Komunikacja pomiędzy urządzeniami systemu jest realizowana za pomocą łączności radiowej. Warto wskazać, że renomowani producenci bezprzewodowych systemów alarmowych inwestują w szereg rozwiązań technologicznych, które sprawiają, że są one odporne na próby zakłócania transmisji radiowej, np. przez włamywaczy. Złamanie tych zabezpieczeń jest wyjątkowo trudne.

Sprawdź alarmy antywłamaniowe w hurtowni Onninen

Na system alarmowy bezprzewodowy składają się następujące elementy:

  • czujniki,
  • centrala alarmowa,
  • elementy sterujące.

Czujniki są bardzo istotne w kontekście wykrywania nieprawidłowości - ruchu, dymu, otwierania drzwi lub okien itd. Centrala alarmowa ma za zadanie odbierać sygnały od czujników - włącza sygnały dźwiękowe lub wysyła powiadomienia do właściciela domu lub firmy ochroniarskiej o wystąpieniu określonych zdarzeń. Z kolei elementy sterujące to np. klawiatura lub pilot - wykorzystując je użytkownik może w sprawny sposób sprawować kontrolę nad swoim systemem alarmowym.

Warto nadmienić, że czujniki są wyposażone w nadajniki odpowiadające za wysyłanie sygnałów do odbiorników w centrali. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania przewodów, co znacząco przyspiesza i ułatwia cały proces instalacji. Dodatkowo, czujniki mogą być dzięki temu rozmieszczone w dowolnie wybranych częściach budynku.

W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa oraz uniknięcia występowania zjawiska nieautoryzowanego dostępu do systemu alarmowego, nowoczesne alarmy bezprzewodowe wykorzystują specjalne zabezpieczenia. Każdy czujnik ma przypisany konkretny numer, który musi być zidentyfikowany przez centralę alarmową. To sprawia, że ryzyko występowania fałszywych alarmów jest znacząco ograniczone.

Ile kosztuje alarm bezprzewodowy?

Aby wybrać odpowiedni alarm bezprzewodowy, należy koniecznie zwracać uwagę na szereg czynników. Dokładny koszt takiego systemu uzależniony jest od wielu czynników - przede wszystkim od marki, funkcji alarmu, zasięgu działania oraz dodatkowych funkcjonalności.

Najlepiej jest zaopatrywać się w alarmy bezprzewodowe od renomowanych producentów. Zwykle oferują oni wyższą jakość i systemów, co wpływa też na wyższą cenę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zakup alarmu bezprzewodowego to inwestycja na lata, dlatego taki system powinien zapewnić nam bezpieczeństwo i być niezawodny.

Liczba dostępnych funkcjonalności w ramach systemu alarmowego także jest niezwykle istotna jeśli chodzi o cenę. Podstawowe systemy gwarantujące standardowy zakres ochrony są zdecydowanie tańsze niż bardziej zaawansowane alarmy, wyposażone w funkcjonalności takie jak integracja z innymi systemami inteligentnego domu, monitoring wizyjny, możliwość zarządzania alarmem na ekranie smartfona lub tabletu itd.

Na koszt alarmu bezprzewodowego wpływa też pożądany rozmiar instalacji i zasięg działania. W przypadku, gdy chcemy objąć alarmem duży dom lub firmę, wtedy konieczne będzie wykorzystanie znacznej liczby czujników. To wszystko wpływa na wysokość ostatecznych kosztów związanych z zakupem i instalacją alarmu bezprzewodowego.

Korzyści z zastosowania alarmu bezprzewodowego

Inwestycja w alarm antywłamaniowy bezprzewodowy niesie za sobą szereg korzyści. Mianowicie:

  • Zwiększenie ochrony nieruchomości przed włamaniem. Alarm antywłamaniowy bezprzewodowy wyposażony jest w czujniki ruchu a także czujniki otwarcia drzwi i okien oraz kamery, co pozwala na szybkie wykrycie i zasygnalizowanie nieautoryzowanego dostępu na teren posesji. Gdy nieprawidłowości zostaną wykryte, alarm zostaje niezwłocznie uruchomiony i emituje głośny sygnał dźwiękowy odstraszający intruza oraz informujący wszystkich domowników o zaistniałym zagrożeniu.
  • Możliwość kontrolowania sytuacji w domu za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Domownicy mają dostęp do nowoczesnych aplikacji zsynchronizowanych z alarmem, dzięki którym mają najświeższe informacje na temat występujących zagrożeń.
  • Większe poczucie bezpieczeństwa domowników i gości. Osoby przebywające na posesji wyposażonej w alarm antywłamaniowy bezprzewodowy czują się bezpieczniej. Mając świadomość tego, iż dany dom jest skutecznie chroniony i monitorowany, łatwiej jest nam się zrelaksować i czuć się bezpiecznie.
  • Niższe koszty ubezpieczenia. Fakt posiadania alarmu bezprzewodowego niekiedy prowadzi też do obniżenia kosztów związanych z ubezpieczeniem nieruchomości. Firmy ubezpieczeniowe traktują to jako inwestycję w bezpieczeństwo i zmniejszający ryzyko włamania lub kradzieży.

Zestaw alarmowy bezprzewodowy typ: zam-350

Zestaw alarmowy bezprzewodowy typ: zam-350Jednym z alarmów bezprzewodowych godnych polecenia jest zestaw alarmowy bezprzewodowy ZAM-350. Służy on do ochrony pomieszczeń przed niepożądanym dostępem osób trzecich.

Fakt, iż jest on zasilany za pomocą baterii oraz wykorzystuje technikę bezprzewodową, sprawia, że jest on bardzo prosty w obsłudze, a dodatkowo jego instalacja jest bardzo łatwa. Poszczególne elementy systemu mogą zostać rozmieszczone w dowolnie wybranych miejscach danej nieruchomości. Jeśli dojdzie do wyzwolenia któregoś z czujników, nastąpi załączenie głośnego sygnału alarmowego w centralce i odpowiedniej diody LED w centralce wskazującej, który z czujników został wyzwolony. Zasięg systemu wynosi 100 metrów w terenie otwartym, zaś głośność sysreny to aż 100 dB. W ramach jednej centralki można zainstalować do 6 czujników.

Sprawdź alarmy antywłamaniowe w hurtowni Onninen

Czujnik ruchu alarm