Jaki kocioł kondensacyjny pasuje do mieszkania?

Dodano: wtorek, 13.04.2021


Kocioł kondensacyjny to jeden z najkorzystniejszych rozwiązań przeznaczonych do ogrzewania małych mieszkań oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Z jednej strony zajmują one bardzo niewiele miejsca, a z drugiej ograniczają emisję szkodliwych substancji. Wyróżnić można modele kotłów jednofunkcyjnych i kotłów dwufunkcyjnych. Jakie zalety mają jedne i drugie i który wariant sprawdzi się najlepiej w małym lokalu?

Kobieta z pieniędzmi i świnką do oszczędzania przy kaloryferze De Dietrich

Z artykułu dowiesz się:

  • dlaczego ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie,
  • czym należy się kierować, wybierając kocioł kondensacyjny,
  • czym charakteryzuje się dwufunkcyjny kondensacyjny kocioł gazowy MCR3 Evo 24/28 MI.

Dlaczego ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie?

Kotły kondensacyjne to kompaktowe urządzenia grzewcze, zapewniające nie tylko komfort termiczny w pomieszczeniach, ale także ciepłą wodę użytkową. Ze względu na małe rozmiary świetnie sprawdzają się w domach i mieszkaniach o ograniczonej powierzchni. Co więcej, ogrzewanie gazowe to rozwiązanie ekologiczne - w porównaniu np. z piecami węglowymi generuje mniej spalin, ograniczając negatywny wpływ na środowisko.

Wybierając kocioł kondensacyjny do mieszkania lub domu, warto zwrócić uwagę na różnice pomiędzy modelem jednofunkcyjnym i dwufunkcyjnym. Ten pierwszy wspomaga działanie instalacji c.o., a ten drugi pracuje samodzielnie, nie tylko ogrzewając pomieszczenia, ale dodatkowo przygotowując także ciepłą wodę użytkową. Posiada bowiem wbudowany zasobnik, którego brakuje w kotłach jednofunkcyjnych.

Kotły dwufunkcyjne są łatwe w montażu, stosunkowo niedrogie i można powiesić je w dowolnym miejscu kuchni czy łazienki. Nowoczesne modele tego typu cechują się ponadto zredukowanym ryzykiem zanieczyszczenia, zminimalizowaną liczbą łączeń, intuicyjną obsługą i atrakcyjnym designem. Stanowią więc bezkonkurencyjne rozwiązanie dla małych mieszkań.

Sprawdź kotły gazowe marki De Dietrich


Czym kierować się, wybierając kocioł gazowy do mieszkania?

Architekt patrzy na rzut mieszkania

System ogrzewania gazowego wymaga wydajnego kotła, który spalając jak najmniejsze ilości paliwa, zapewni jak najwięcej ciepła. Tak właśnie działają piece kondensacyjne, wykorzystujące skroploną parę wodną do podgrzewania wody. Modele tego typu cechują się więc zdecydowanie wyższą sprawnością niż tradycyjne kotły z otwartą lub zamkniętą komorą spalania.

Zobacz jak uzyskać rabat w Onninen!

Wybór pomiędzy kotłem jedno- i dwufunkcyjnym powinien być uzależniony przede wszystkim od rozmiarów domu, do którego urządzenie będzie przeznaczone. Model jednofunkcyjny nie posiada wbudowanego wymiennika ciepła, toteż wymaga podłączenia dużego podgrzewacza pojemnościowego. Wariant dwufunkcyjny z kolei wyposażony jest w zintegrowany zasobnik c.w.u., więc cała instalacja zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Co istotne - sprawdzi się ona wyłącznie w niedużych mieszkaniach, ponieważ wymaga bliskiego sąsiedztwa punktów poboru ciepłej wody (maksymalnie 5 metrów rury do najdalszego punktu).

Ważnym kryterium doboru kotła kondensacyjnego będzie także sposób jego montażu. Dostępne na rynku urządzenia dzielą się na wiszące i stojące. Zastanawiając się nad tym, jaki piec zamontować w małym mieszkaniu, warto postawić na model wiszący. Zajmuje on znacznie mniej miejsca i łatwiej wkomponować go w otoczenie. Warianty stojące potrzebują więcej przestrzeni, są cięższe i trudniejsze w instalacji.

Wybierając kocioł do mieszkania, należy oczywiście bliżej przyjrzeć się producentowi oraz jakości jego urządzeń. Najlepsze modele wykonane będą z wytrzymałych materiałów i objęte wieloletnimi gwarancjami.

Dwufunkcyjny kocioł gazowy MCR3 Evo 24/28 MI i jego zalety

Dwufunkcyjny kocioł gazowy De Dietrich MCR3 evo 24/28 MI DeDietrich 2-funkcyjny

Dwufunkcyjny kocioł gazowy De Dietrich MCR3 Evo 24/28 MI stanowi jedno z najlepszych urządzeń przeznaczonych do instalacji ogrzewania gazowego. To naścienny model, który został fabrycznie wyregulowany. Cechuje się nowatorskim projektem i bardzo zwartą konstrukcją - jego wymiary wynoszą zaledwie 370 x 550 x 360 mm, a waga - 25 kg. Kocioł marki De Dietrich przeznaczony jest do ogrzewania gazem ziemnym, przy czym bez żadnego dodatkowego sprzętu można dostosować go również do pracy z propanem.

Model MCR3 Evo 24/28 MI wyróżnia się klasą efektywności energetycznej "A" zarówno dla instalacji centralnego ogrzewania, jak i ciepłej wody użytkowej. Można podłączyć go do komina, systemu rozdzielczego lub zbiorczego systemu odprowadzania spalin. Piec cechuje się wysokim poziomem sprawności i niską emisją zanieczyszczeń. Jest wyjątkowo odporny na osadzanie się kamienia kotłowego i posiada unikalną, 8-letnią gwarancję.

Integralną część kotła gazowego MCR3 Evo 24/28 MI stanowi moduł hydrauliczny składający się z:

  • pompy modulowanej o wysokiej efektywności energetycznej,
  • zaworu przełączającego pomiędzy c.o. i c.w.u.,
  • dużego wymiennika płytowego ze stali nierdzewnej do produkcji ciepłej wody użytkowej,
  • zaworu bezpieczeństwa c.o.,
  • ogranicznika i detektora przepływu.

Piec gazowy MCR3 Evo 24/28 MI to nowoczesne urządzenie, wyposażone w czytelny, podświetlany panel LCD. Można umieścić go pod kotłem lub podwiesić na ścianie. Zdejmowana konsola posiada 4 przyciski funkcyjne do ustawiania podstawowych parametrów oraz dostęp do menu serwisowego. Współpracuje z pokojowymi termostatami modulacyjnymi lub on/off, a także z siecią Wi-Fi za pośrednictwem termostatu SMART TC.

Kompaktowe kotły MCR3 Evo 24/28 MI to doskonała odpowiedź na potrzeby właścicieli małych mieszkań i domów jednorodzinnych. Wysoka sprawność pieca gwarantuje niewielkie zużycie paliwa i moc wystarczającą do podgrzewania wody oraz zapewnienia wysokiej temperatury powietrza.

Zaufaj renomowanej marce De Dietrich!

Francuski producent De Dietrich odpowiadający za gazowe piece MCR3 Evo 24/28 MI to marka o przebogatej historii, sięgającej 1684 roku (!). Jest niezwykle zasłużoną dla przemysłu firmą, którą przez wiele pokoleń kierowała rodzina De Dietrich. Zajmowała się produkcją broni, kotłów i artykułów metalowych. Od 1848 działała także w branży kolejowej. Pod koniec XIX wieku marka weszła na rynek motoryzacyjny, a po II wojnie światowej skupiła się bezpośrednio na systemach grzewczych.

Głównymi wartościami, z którymi utożsamia się marka De Dietrich, są jakość, niezawodność i trwałość. Przekładają się one na zaufanie rzesz klientów na całym świecie oraz ciągłe innowacje, dzięki którym producent stale ulepsza swoją ofertę. Odpowiada on w ten sposób na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników i dostarcza na rynek bezkonkurencyjne rozwiązania.

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!

Jeśli szukasz godnego zaufania pieca, który sprawdzi się w instalacji gazowej w mieszkaniu lub domu o małej powierzchni, zdecyduj się na model Kondensacyjnego kotła gazowego De Dietrich MCR3 Evo 24/28 MI, który znaleźć można w asortymencie naszej hurtowni hydraulicznej Onninen. To najwyższej klasy urządzenie przeznaczone do ogrzewania gazem ziemnym, gwarantujące wysoką sprawność. Dzięki wydajnej pracy kompaktowego kotła ciepło dostarczane jest zarówno do grzejników, jak i do instalacji wodnej. Zaufaj marce De Dietrich i na własną rękę sprawdź, jakie korzyści płyną ze stosowania kotłów kondensacyjnych w małych mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

 Masz pytania? Jeśli tak, to skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Ogrzewanie gazowe
Centralne ogrzewanie