Jaki licznik energii elektrycznej jest najlepszy? Sprawdź ranking produktów

Dodano: środa, 7.06.2023


Cena prądu to powód do zmartwienia dla z nas. Z tego powodu coraz częściej chcemy mieć pełną kontrolę nad zużyciem tego istotnego medium. Licznik energii elektrycznej to doskonały sposób na ciągły nadzór swojego domowego budżetu. Sprawdź, jakie są rodzaje liczników i kiedy warto z nich korzystać. Wskazujemy także najlepsze modele monitorów zużycia prądu.

licznik energii elektrycznej

Sprawdź liczniki energii elektrycznej w hurtowni Onninen

Kiedy warto dokonywać pomiaru zużycia energii elektrycznej?

Licznik zużycia energii 1-fazowy OWE-1

Podstawowym pytaniem jest, kiedy licznik prądu jest faktycznie przydatny. Główne urządzenie pomiarowe mieści się najczęściej w skrzynce rozdzielczej, w której znajduje się także główne podłączenie do sieci energetycznej. Z tego monitora korzysta dostawca prądu w celu wystawienia rachunku lub porównania prognoz do rzeczywistego zużycia. Jednak także właściciel posesji ma dostęp do urządzenia i w każdej chwili może odczytać, ile prądu pobrał.

W wielu przypadkach warto wykorzystać dodatkowy licznik energii elektrycznej.

  • W domach piętrowych parter zamieszkiwany jest najczęściej przez starsze pokolenie, natomiast młodzi rodzice z dziećmi wykorzystują pomieszczenia na górze. Dzielenie się rachunkami w takim przypadku może być kłopotliwe. Jednak założenie licznika prądu przed wyjściem głównej linii zasilającej na górę pozwoli na dokładne określenie, kto ile powinien dołożyć się do rachunku.
  • Aby lepiej kontrolować zużycie prądu w różnych obszarach, można wydzielić kluczowe obwody i umieścić w nich niewielkie monitory zużycia energii elektrycznej. Takie proste rozwiązanie pozwoli nam szybko określić, ile prądu pobi
    eramy w czasie prac na ogrodzie lub w warsztacie.
  • Liczniki energii elektrycznej mierzą nie tylko energię wykoDwutaryfowy licznik energii elektrycznej Modbus RTUrzystaną, ale również wytworzoną. Masz instalację fotowoltaiczną i chcesz na bieżą
    co wiedzieć, ile prądu trafia do Twojego domu, a ile oddajesz do sieci? Wystarczy instalacja odpowiedniego licznika.
  • Pomiar zużycia prądu przez urządzenia pracujące w sposób ciągły (na przykład lampy na ogrodzie, które świecą przez całą noc) pozwala bardzo szybko reagować na awarie i problemy - widoczne są one z powodu nagłego zwiększenia się ilości wykorzystywanej energii elektrycznej.

Montaż i korzystanie z liczników prądu jest bardzo proste. To właśnie dlatego są często w

ykorzystywane przez wiele osób w ich posesjach i ogródkach. Okazuje się jednak, że istnieje wiele typów liczników energii elektrycznej. Który z nich zatem jest odpowiedni?

Najlepsze modele monitorów energii elektrycznej

Aby ułatwić Ci wybór optymalnego urządzenia, prezentujemy listę najlepszych i najbardziej typowych rozwiązań domowych. Każdy z wymienionych liczników dostępny jest w naszej hurtowni!

Licznik energii elektrycznej OWE-1: prosty i szybki sposób pomiaru

Najczęściej nie ma potrzeby odczytywania dużej ilości informacji - ważne jest tylko, ile prądu wykorzystuje dany obwód. Do takich pomiarów wykorzystać można licznik zużycia energii jednofazowy OWE-1, który z łatwością zamontujesz w skrzynce rozdzielczej. Jest to również rozwiązanie tanie i bezawaryjne, a odczytywanie wartości ułatwia  wyświetlacz LCD.

Licznik energii elektrycznej  Modbus RTU do dokładniejszych pomiarów3-fazowy monitor zużycia energii wi-fi F&F

Korzystasz z oferty dwutaryfowej? Warto wiedzieć, ile prądu wykorzystałeś w niższej cenie, a ile - w droższej. Dlatego powinieneś zainstalować dwutaryfowy licznik energii elektrycznej na trzy fazy Modbus RTU. Dzięki niemu uzyskasz więcej ważnych informacji, a analiza, jak oszczędzić na prądzie, będzie łatwiejsza.

Licznik energii elektrycznej  ENERGY 3 FOX F&F - dla wygody

Licznik energii elektrycznej umieszcza się najczęściej w skrzynce rozdzielczej. Jej umiejscowienie może sprawiać pewne trudności przy odczytywaniu aktualnych wartości. Chyba że posiadasz trzyfazowy monitor zużycia energii Wi-Fi ENERGY 3 FOX F&F, który może łączyć się przez sieć z Twoim komputerem lub telefonem, by tam wskazywać aktualny poziom zużycia energii elektrycznej.

Licznik energii elektrycznej  LE-02d CT do zadań specjalnych

Licznik energii elektrycznej LE-02d CTLicznik energii elektrycznej LE-02d CTsłuży do pomiaru prądu   trójfazowego, ale jego największą zaletą jest programowalna przekładnia. Tego typu rozwiązania wykorzystuje się przy przekładnikach prądowych. Pozwala on bowiem na pomiar rzeczywistego zużycia prądu przez dany obwód.

KWH IEM3110 nie tylko dla przemysłu

Każdy model monitora zużycia prądu posiada pewne maksymalne parametry pracy. Licznik KWH IEM3110 wyróżnia się możliwością pracy pod bardzo dużym obciążeniem, dochodzącym nawet do 63 A, przy wysokiej klasie dokładności B. Doceniany jest w halach produkcyjnych, ale sprawdzi się również w przydomowym warsztacie.

Licznik prądu kupisz w hurtowni instalacyjnej Onninen

Licznik KWH IEM3110W naszej hurtowni elektrycznej znajdziesz doskonałe rozwiązanie do każdego zadania. Każdy licznik energii elektrycznej dostępny w naszym sklepie charakteryzuje się niską awaryjnością, wysoką jakością oraz doskonałymi parametrami pracy. Ponadto wspieramy Cię także przy wyborze - wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz, a przedstawimy Ci optymalne rozwiązanie Twojego problemu. Możesz liczyć na nasze doświadczenie i wsparcie.

Sprawdź liczniki energii elektrycznej w hurtowni Onninen

Licznik energii elektrycznej
Licznik energii elektrycznej 3 fazowy
Licznik energii elektrycznej 1-fazowy
Miernik zużycia prądu