Jaki przedłużacz ogrodowy najlepiej sprawdzi się na zewnątrz

Dodano: poniedziałek, 5.06.2023


Ogród niewątpliwie jest niezwykle ważną przestrzenią. Bardzo istotną rolę odgrywa przedłużacz ogrodowy, do którego można podłączyć sprzęty elektryczne takie jak np. kosiarka czy grill elektryczny. Dziś podpowiemy Wam, który przedłużacz najlepiej się sprawdzi.

Przedłużacz ogrodowy

Sprawdź przedłużacze ogrodowe w hurtowni Onninen

Charakterystyka przedłużaczy ogrodowych

W ogrodzie nie tylko się wypoczywa siedząc na tarasie, ale też wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia czy maszyny, które są zasilane prądem. Trzeba więc wybrać taki przedłużacz ogrodowy, który ma naprawdę dobre parametry techniczne, ale nie można też zapominać o długości przewodu. Jeśli przedłużacz będzie wykorzystywany na zewnątrz musi posiadać właściwą klasę szczelności. Przedłużacz ogrodowy z klasą szczelności IP 44 dobrze się sprawdzi. Jest odporny na bryzgającą wodę, a ponadto bardzo szczelny i zabezpieczony przed dostaniem się do konstrukcji ciał stałych o średnicy 1 mm. Taki przedłużacz wykazuje też odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz zapylenie. Może posiadać też dodatkowe zabezpieczenie w formie klapek. Kolejnym ważnym aspektem jest obciążenie prądem znamionowym. Do prostych prac sprawdzi się ogrodowy przedłużacz, który obciążony jest prądem znamionowym 10 A. Oznacza to, że przy napięciu sieci 230 V moc urządzenia jest zasilana 2300 W. Taki model można bez problemu podłączyć do instalacji jednofazowej. Dostępne są też przedłużacze ogrodowe trójfazowe, przy czym przeznaczone są one do ciężkiego sprzętu. Są to przedłużacze siłowe. Nie mogą być podłączone do zwykłego gniazdka. Musimy też poruszyć temat długości. Dostępne są różne warianty, np. modele o długości 10, 20 czy nawet 50 metrów. Jeżeli Wasz ogródek jest niewielki, to zupełnie wystarczy przedłużacz o długości 20 metrów.

Czym różni się słupek ogrodowy od zwykłego przedłużacza?

Przedłużacz ogrodowy nie jest dokładnie tym samym co słupek ogrodowy zasilający. Bardzo dużą popularnością cieszą się przedłużacze na bębnie. Jest to kabel ogrodowy nawinięty na bęben. Obrót bębnem wykonuje się przy użyciu specjalnej korby, dzięki której można zwijać i rozwijać kabel. Przedłużacze wytrzymują naprawdę duże obciążenie. Najczęściej wartość prądu znamionowego wynosi 16 A, natomiast dla przedłużaczy z rozwiniętym przewodem moc określana jest na poziomie 3500 bądź 3600 W. Słupek ogrodowy ma zupełnie inną formę. Również można go wykorzystać do podłączenia kosiarki, odkurzacza samochodowego czy wiertarki. Zimą może zasilać oświetlenie świąteczne. Wyposażony jest w hermetycznie zamykane gniazda. Jak sama nazwa wskazuję ma formę słupka, zatem jest bardzo stabilny. Do niego podłącza się sprzęty. Warto jeszcze wiedzieć, że jego wysokość może być różna i należy go dostosować do swoich potrzeb.

Przedłużacze ogrodowe w ofercie hurtowni Onninen

Słupek ogrodowy PCEWarto poznać ofertę funkcjonalnych przedłużaczy ogrodowych hurtowni Onninen. Przedstawimy Wam top 3 produkty, które zapewnią wygodę wykonywania prac w ogrodzie czy podłączenia oświetlenia ogrodowego. Na uwagę zasługuje słupek ogrodowy PCE. Wyposażony został w dwa gniazdka. Można podłączyć do niego dwa urządzenia jednocześnie. Jest trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Posiada stopień ochrony IP 44, przy czym trzeba wiedzieć, że nie ma wyłączników różnicoprądowych ani gniazd wtykowych. W żadnym wypadku nie zmienia to jego funkcjonalności. Wykonany jest z trwałego tworzywa sztucznego.

Słupek ogrodowy 4xGS 16ADobrym wyborem będzie ponadto słupek ogrodowy 4xGS 16A PCE. Posiada cztery gniazda ze stykiem ochronnym. Bez problemu można go wykorzystać w pomieszczeniach, ale i na zewnątrz. Na uwagę zasługują też jego kompaktowe wymiary. Szerokość słupka wynosi zaledwie 180 mm. Dzięki temu można go wykorzystać na małych przestrzeniach. Również ten model nie posiada wyłącznika różnicoprądowego. Co ważne to urządzenie jest gotowe do podłączenia, gdyż posiada okablowanie.

Trzecim produktem, na który chcemy zwrócić Waszą uwagę jest przedłużacz zwijany jednofazowy na bębnie  H05RR-F 3x1,5 (OW) wtyczka gumowa 16A wyjście 4xGS termik IP44.Nie jest to typowy przedłużacz ogrodowy jednak dzięki zwijanemu kablowi, a także klasie szczelności sprawdzi się na zewnątrz. Posiada ergonomiczny uchwyt dzięki temu korzystanie z niego jest jeszcze łatwiejsze. Jego bęben jest wykonany z mocnego i niezawodnego tworzywa. Wyposażony jest w urządzenie hamulcowe. Dzięki otworom w bębnie odprowadza wodę, co zapobiega zalaniu. Dla większego bezpieczeństwa posiada wyłącznik termiczny. Liczba żył wynosi 3.

Przedłużacz zwijany jednofazowy na bębnie

Sprawdź przedłużacze ogrodowe w hurtowni Onninen

Przedłużacz
Przedłużacz USB
Przedłużacz ogrodowy
Przedłużacz z wyłącznikami
Przedłużacz 5 m
Przedłużacz 30m
Przedłużacz 20m
Dysza rotacyjna Karcher
Dysza spryskiwacza