Jaki sterownik automatycznej regulacji rolet wybrać?

Dodano: poniedziałek, 7.11.2022


Rolety, żaluzje czy plisy coraz częściej zastępują tradycyjne firany i zasłony. Są bardziej praktyczne, łatwiejsze w utrzymaniu i lepiej chronią przed światłem słonecznym i nagrzewaniem. Dzięki automatycznemu sterowaniu są też szalenie wygodne. Zapraszamy na krótki przegląd dostępnych rozwiązań!

Zdalne sterowanie roletami, żaluzjami lub plisami F&F

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak można rozwiązać automatykę rolet, żaluzji czy plis,
  • który system sterowania wybrać,
  • czy bezprzewodowo zawsze znaczy lepiej.

Rolety to komfort. Zapewniają prywatność, poczucie bezpieczeństwa i ochronę przed nasłonecznieniem i nadmiernym nagrzewaniem. Solidne rolety zewnętrzne stanowią także barierę chroniącą przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi (wiatrem, deszczem i gradem), a także włamaniami. O ile jednak etap zastępowania roletami i plisami konwencjonalnych firan i zasłon dobiega końca, zaczyna się kolejny - automatyzacja. Bo po co robić ręcznie to, co można zrobić naciśnięciem klawisza?

Sterowanie żaluzjami i roletami w inteligentnym domu - przewodowe lub zdalne (radiowe lub przez wi-fi)

Schemat montażu systemu zdalnego sterowania rolet, żaluzji lub plis

Osłony okienne, takie jak rolety czy żaluzje, stanowią nieodłączny element współczesnej architektury wnętrz. Stały się również standardem w domach jednorodzinnych. Szeroki wybór rozwiązań determinuje dobór sterowania do nich. Istniejąca infrastruktura w postaci instalacji elektrycznej determinuje również rodzaj sterowania i jego podział na rozwiązania przewodowe, radiowe lub, coraz częściej, wi-fi. Typowe sterowniki roletowe pozwalają na opuszczenie i uniesienie rolety. Żaluzje z ich ruchomymi lamelami wymagają zastosowania sterowników, które umożliwią sterowanie nie tylko wysokością uniesienia żaluzji, ale również pozwolą użytkownikom na regulację kąta położenia lamel. Firma F&F ma w ofercie wszystkie te rozwiązania.

Sterowniki przewodowe STR

Sterowniki z serii STR to interesująca propozycja dla klientów, którzy nie są zainteresowani zaawansowaną automatyką, a oczekują jedynie podwyższonego komfortu w rozsądnym budżecie. Sterowniki typu STR-3D i STR-3P to uniwersalne rozwiązanie współpracujące z napędami rolet i żaluzjami 230 V AC oraz niskonapięciowymi silnikami prądu stałego STR-4D i STR-4P, pozwalające na montaż sterowników do puszek montażowych (typ P) oraz rozdzielnic (typ D).

Sprawdź produkty F&F w hurtowni Onninen

System sterowania bezprzewodowego F&Wave

Sterowniki radiowe systemu F&F Wave pozwalają na uproszczenie instalacji elektrycznej, zwiększając jednocześnie komfort sterowania przy wykorzystaniu pilotów czy przycisków bateryjnych. Jest to prosty w montażu i obsłudze radiowy system sterowania roletami i markizami za pośrednictwem pilotów pilota przyciskowego F&F FW-RC10, pilota przyciskowego F&F FW-RC4, FW-KEY, przycisków bateryjnych FW-WSO2, FW-WS2 i FW-WS3 lub nadajników podtynkowych FW-RC4AC i nadajników podtynkowy F&F FW-RC5, podłączanych do ściennych przycisków monostabilnych. Podziału sterowników roletowych systemu F&Wave dokonać można ze względu na sposób ich montażu – do rozdzielni lub do puszek montażowych – oraz na ich funkcjonalność, tj. na jednofunkcyjny radiowy sterownik do rolet F&F FW-STR1P i sterownik F&F W-STR-1D oraz wielofunkcyjne FW-STR1P-P i FW-STR1D-P.

Sterowniki roletowe FW-STR1P-P i FW-STR1D-P pozwalają na sterowanie roletami z pojedynczego przycisku lub tradycyjnego podwójnego oraz na sterowanie lokalne i grupowe oraz centralne, bez konieczności stosowania do tego celu dodatkowych modułów. Cechą wyróżniającą system jest funkcja retransmisji sygnału przez moduły. Funkcja ta pozwala na instalowanie systemu nawet w dużych budynkach, eliminując konieczność stosowania retransmiterów.

Sterowniki systemu FOX – sterowanie wifi

Sterowanie roletami, żaluzjami lub plisami za pomocą aplikacji na smartfon lub tabletDopuszkowy sterownik F&F FOX SHUTTER to sterownik rolety lub żaluzji z możliwością płynnego sterowania lamelami. Dzięki funkcji aktywnego pomiaru mocy nie jest konieczna ręczna kalibracja czasów ruchu rolety. Aplikacja pozwala na realizację  „szybkich kroków” tj. podnieś/opuść oraz ustawianie kąta lameli żaluzji na -90ᣞ – 0ᣞ – 90ᣞ. W przypadku żaluzji, po ich opuszczeniu lub uniesieniu sterownik ustawia lamele do kąta, w jakim lamele znajdowały się przed ruchem w górę lub w dół.

Zdalne sterowanie zasłonami okiennymi może wciąż kojarzyć się z luksusem, oglądanym do niedawna tylko w filmach. Świat jednak idzie naprzód i dziś takie rozwiązanie staje się coraz powszechniejsze, a przez to także bardziej przystępne niż kiedyś. Automatyka rolet to wygoda, na którą możesz sobie pozwolić!

Sprawdź sterowniki do rolet w hurtowni Onninen

Sterownik do rolet