Jaki zawór napełniający kupić do spłuczki?

Dodano: piątek, 16.06.2023


Sprawna spłuczka to jedno z ważniejszych urządzeń w domu. Jej awaria jest kłopotliwa, ale w wielu przypadkach można naprawić spłuczkę samodzielnie. Usterka spowodowana jest zwykle zużyciem zaworu napełniającego wodę lub zaworu spustowego. Wystarczy zdiagnozować usterkę i kupić zepsute elementy. Na jakiej zasadzie działa zawór napełniający do spłuczki? Z jakich elementów się składa? O czym pamiętać, kupując zawór pływakowy, aby pasował do konkretnego modelu spłuczki? Wyjaśniamy i podpowiadamy.

toaleta w bialej lazience

Sprawdź zawory napełniające w hurtowni Onninen

Co to jest zawór napełniający?

Alcadrain średnica gwintu 1/2" i 3/8" uniwersalnyZawór napełniający tworzy wraz z zaworem spustowym mechanizm wewnętrzny spłuczki. Składa się z takich elementów, jak zawór, pływak i śruba regulująca wysokość pływaka, dlatego nazywany jest też zaworem pływakowym. Odpowiednie ustawienie pływaka reguluje działanie zaworu. Większość zaworów, doprowadzających wodę do spłuczki, posiada funkcję regulacji ilości wody i ciśnienia spływu, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za wodę, a jednocześnie oczyścić dokładnie muszlę klozetową. Aktualnie, większość używanych w hydraulice zaworów posiada możliwość ograniczania ilości pobranej wody do 3 i 6 litrów. Ciśnienie wody reguluje się przy pomocy pierścieni kryzujących, montowanych w koszu spłuczki. Im większa średnica takiej tulei, tym większe ciśnienie wody. Z kolei mniejsze pierścienie pozwalają zaoszczędzić ilość wody, a w konsekwencji, wysokość rachunków.

W zależności od rodzaju spłuczki, wyróżnia się kilka rodzajów zaworów napełniających:

  • zawory napełniające do spłuczek zewnętrznych;
  • zawory napełniające do zestawów podtynkowych;
  • zawory napełniające z gwintem przyłączeniowym 1/2 cala;
  • zawory napełniające z gwintem przyłączeniowym 3/8 cala.

Jaką funkcję pełni zawór napełniający w spłuczce?

Zadaniem zaworu przyłączeniowegoAlcadrain (zbiorniki ceramiczne) średnica gwintu 1/2" i 3/8" jest automatyczne napełnianie wody w spłuczce, po naciśnięciu przycisku spustowego i wypływie wody do muszli. Zawory napełniające i spustowe działają dzięki sile grawitacji i wyporu wody. Jeśli spłuczka nie pobiera wody, zawór napełniający jest uszkodzony. Gdy woda jest pobierana, ale przecieka do muszli, lub co gorsza, wypływa spod pokrywy spłuczki, to powodem jest zbyt wysokie ustawienie poziomu pływaka. Jeśli zaś po zakręceniu dopływu wody do spłuczki woda nadal spływa do muszli, to uszkodzony jest zawór spustowy w spłuczce. Jeśli spłuczka nie pobiera wodę lub woda spływa do muszli, to nie znaczy, że cała Geberit Typ 380 do spłuczek podtynkowychspłuczka jest do wymiany. Najczęściej wystarczy wymienić zawór napełniający lub spustowy, a niekiedy wystarczy je oczyścić z osadu i nagromadzonych nieczystości, po czym złożyć ponownie.

Kupując nowy zawór napełniający, warto wybrać model tego samego producenta, co spłuczka, dopasowany do jej rodzaju i modelu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to trzeba dopasować rodzaj zaworu do rodzaju spłuczki, mocowania dopływu wody (boczne lub górne) oraz średnicy otworu w spłuczce na gwint przyłączeniowy, to jest ½ cala lub 3/8 cala. Część zaworów posiada w zestawie obydwa rodzaje gwintów, tak, aby zawór pasował do każdego otworu.

Zawory napełniające w hurtowni Onninen

Na stronie hurtowni Onninen znajdziesz wiele modeli spłuczek, ceramicznych i z tworzywa sztucznego, z kompletem zaworów, mocowań i węży dopływowych. Nasza oferta zawiera także wiele rodzajów zaworów napełniających, tak, aby każdy Klient kupił to, co jest mu potrzebne i był zadowolony z zakupu. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze modele zaworów napełniających:Geberit Typ 333, 3 / 8" ms

Zarówno zawory napełniające, armatura hydrauliczna i cały asortyment hurtowni Onninen to produkty znanych i cenionych na rynku marek, których produkty  przez długi okres czasu działają bezawaryjnie.

Sprawdź zawory napełniające w hurtowni Onninen

Spłuczka Cersanit
Spłuczka Geberit
Spłuczka podtynkowa
Zawór napełniający
Zawór napełniający do spłuczki
Zawór 1/2
Zawór 3/4
Zawór do wody
Zawór pneumatyczny
Zawór spustowy Geberit
Zawór spustowy WC
Zawór napełniający Geberit
Zawór spustowy Koło
Zawór kątowy 1/2
Zawór do spłuczki
Zawór redukcyjny
Zawór do wody 3/4
Zawór napełniający Koło