Jakie powinno być ciśnienie wody w piecu gazowym? Czujniki ciśnienia wody

Dodano: piątek, 2.02.2024


Chociaż nie są to awarie uniemożliwiające korzystanie z instalacji, to mogą naprawdę to utrudnić. Spadki ciśnienia i związane z tym komplikacje mogą prowadzić do konieczności częstych kontroli stanu wody i jej uzupełniania lub upuszczania. Rozwiązaniem takich problemów może być ciągłe prowadzenie pomiaru ciśnienia wody. Co trzeba wiedzieć na ten temat? Jaką rolę pełnią w tym procesie czujniki ciśnienia? Jakie mogą być przyczyny spadku lub wzrostu ciśnienia? Jak skutecznie radzić sobie z przyczynami takich zmian? Te kwestie szczegółowo omawiamy w nowym artykule.

Instalator z rozebranym piecem gazowym z czujnikiem ciśnienia wody

Sprawdź czujniki ciśnienia wody w hurtowni Onninen

Skąd wynikają zmiany ciśnienia wody w piecu gazowym?

Gdy czujnik ciśnienia wody pokazuje odstępstwa od normy, pierwszym krokiem powinno być znalezienie przyczyny problemu. Ciśnienie cieczy może spadać lub wzrastać z wielu powodów. Jeśli chodzi o zbyt niską wartość, konieczne jest sprawdzenie szczelności poszczególnych elementów instalacji – uszkodzeniu mogą ulec np. rury lub membrana zaworu. Za problem może odpowiadać ponadto uszkodzenie lub złe ustawienie zbiornika wzbiorczego.

czujnik minimalnego ciśnienia medium De Dietrich C 330, C630 ECO S101784W odniesieniu do wzrostu ciśnienia, warto przyjrzeć się przede wszystkim zbiornikowi (naczyniu) wzbiorczemu. Powinien on być wykorzystywany do kompensacji ciśnienia cieczy. W przeciwnym razie może dojść do wzrostu wartości ciśnienia do ponad 3 barów.

Szukając przyczyny problemów z ciśnieniem nie można też wykluczyć błędów pomiarowych. Czujnik może przekazywać nieprawdziwe wartości w związku z niepoprawnym montażem lub uszkodzeniem. Bywa też, że drgania pieca doprowadzają do uszkodzenia połączenia między czujnikiem a aparaturą. W takich przypadkach pozytywne skutki może przynieść np. poprawienie styków – po takiej operacji parametry wrócą do normy.

Jak utrzymać prawidłowe ciśnienie wody w piecu gazowym?

Czujnik ciśnienia wody De Dietrich 7750082Jeśli pomiar ciśnienia względnego wykazał nieprawidłowości, należy jak najszybciej wdrożyć działania prowadzące do jego obniżenia lub podniesienia. W przypadku zbyt niskiego ciśnienia, rozwiązaniem może okazać się uzupełnienie instalacji wodą. Duży spadek powinien zaś skłonić do wyczyszczenia kotła. Obniżyć ciśnienie można natomiast poprzez zawór upustowy w piecu gazowym lub w instalacji centralnego ogrzewania. Poza tym duże znaczenie ma wykonywanie regularnych inspekcji. Pozwoli szybko wykryć ewentualne wycieki i uniknąć dłuższego wyłączania instalacji na czas przeprowadzania napraw.

Czujniki ciśnienia wody w hurtowni Onninen

W hurtowni hydraulicznej Onninen oferujemy zaawansowane modele czujników ciśnienia wody, które mogą znaleźć zastosowania zarówno w przemyśle, jak i w domowych instalacjach. Jesteśmy dystrybutorem marki De Dietrich. Francuskie przedsiębiorstwo od dekad jest jednym z najbardziej cenionych producentów elementów systemów grzewczych. Modele takie jak Czujnik ciśnienia wody De Dietrich 7750082 czy czujnik minimalnego ciśnienia medium De Dietrich C 330, C630 ECO S101784 gwarantują wysoką dokładność działania oraz dużą trwałość i, co za tym idzie, bezawaryjne i efektywne działanie instalacji przez długi czas.

Sprawdź czujniki ciśnienia wody w hurtowni Onninen