Jakie są najbardziej oszczędne słuchawki prysznicowe?

Dodano: piątek, 5.04.2024


Słuchawki prysznicowe dostępne są w klasycznych i mniej banalnych wariantach. Dzięki nim kąpiel pod prysznicem może stać się naprawdę komfortowa i przyjemna. Jak wybrać odpowiednią słuchawkę i czy od podjętej decyzji zależeć będzie wysokość rachunków? Oszczędne słuchawki prysznicowe -- co to za rozwiązanie?

Stalowa oszczędna słuchawka prysznicowa na stelażu

Sprawdź słuchawki prysznicowe w hurtowni Onninen

Dlaczego warto wybrać oszczędną słuchawkę prysznicową?

Słuchawka prysznicowa oszczędna Grohe Tempesta 100 jednostrumieniowy, chrom, ogranicznik przepływu 9,5 l/min. 27923001Montaż oszczędnej słuchawki prysznicowej to prosty sposób, aby zadbać o obniżenie rachunków. Coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawia, że wiele osób dokłada wszelkich starań, aby ograniczyć zużycie wody, bez utraty komfortu korzystania.

W słuchawkach wodooszczędnych ograniczony zostaje przepływ wody. Dzięki regulacji strumienia wody w czasie każdego prysznica można zużyć jej nawet do 60% mniej, ale dokładna wartość zależy od wariantu wybranej słuchawki. Dużą zaletą jest to, że wiele z dostępnych obecnie na rynku słuchawek prysznicowych jest wyposażonych w specjalny system napowietrzania wody, co zwiększa siłę spłukiwania, wpływając na efektywność rozwiązania wodooszczędnego. Perlator jest rodzajem sitka, specjalnej nakładki, montowanej na słuchawce prysznicowej.

Jakie są rodzaje oszczędnych słuchawek prysznicowych?

Rodzaje oszczędnych słuchawek prysznicowych wskazuje się w oparciu o funkcje, w jakie wyposażony został dany model. To od nich zależy, jak działać będzie wybrana słuchawka. Jednym z najprostszych rozwiązań jest słuchawka prysznicowa z regulacją przepływu wody. Dzięki niej można mocno ograniczyć ilość wody, jaka używana jest podczas każdej kąpieli.

Szczególnym wariantem są słuchawki prysznicowe, wyposażone w specjalny mechanizm napowietrzania strumienia wody. Celem zastosowania systemu jest uzyskanie wrażenia, że strumień wody jest obfity, a jednocześnie pomaga zmniejszyć zużywaną wodę, bez pogorszenia komfortu korzystania.

Słuchawka prysznicowa oszczędna Ferro Quadro 1-Funkcyjny chrom S110Innym wariantem słuchawek oszczędzających wodę jest technologia redukcji przepływu wody. Cechują się one specyficzną konstrukcją, której zadaniem jest ograniczenie ilości zużywanej wody, a jednocześnie zabezpieczenie odpowiedniego ciśnienia strumienia.

Ze względu na funkcjonalność wymienić można także proste, minimalistyczne, jednofunkcyjne modele. Wykorzystywane wyłącznie do kąpieli, mogą posiadać wbudowany mechanizm pozwalający na łatwe i sprawne odkamienienie. Alternatywą są modele 3-funkcyjne, równie estetyczne i schludne, jednak pozwalające na wybór preferencji związanych z ciśnieniem wody, intensywnością strumienia. Niektóre rodzaje wyposażone są w dodatkowe rozwiązania, takie jak hydromasaż, który sprawia, że można zapewnić sobie odrobinę luksusu w domowych warunkach.

W kategorii słuchawek prysznicowych wymienić należy także modele o różnych kształtach, dużym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne rozwiązania, takie jak słuchawka prysznicowa okrągła, chociaż jeśli ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale i nowoczesny design wybrać można modele prostokątne, kwadratowe.

Dobór odpowiedniej i oszczędnej słuchawki prysznicowej

Wybierając odpowiednią słuchawkę prysznicową warto zastanowić się nad indywidualnymi preferencjami użytkowników. Najlepiej sprawdzą się modele z kilkoma trybami pracy, w których można wygodnie regulować ciśnienie wody oraz sposób natrysku. Druga kwestią na jaką koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest sposób montażu. Większość modeli wyposażona jest w standardowy gwint, pozwalający na szybkie podłączenie węża. W razie braku kompatybilności bez większych trudności dopasować można części pozwalające na redukcję łączenia.

Istotną kwestią są indywidualne preferencje związane z estetyką produktu. W sprzedaży dostępne są słuchawki prysznicowe o różnym rozmiarze i kształtach. Wiele z nich różni się między sobą wyłącznie wyglądem, ale parametry są najczęściej porównywalne. Niemniej różnorodna oferta pozwala na zakup modelu dopasowanego do wystroju i estetyki łazienki.

Oszczędne słuchawki prysznicowe w hurtowni Onninen

W Onninen posiadamy szereg bardzo funkcjonalnych, trwałych, a jednocześnie wyjątkowo estetycznych słuchawek prysznicowych. W sprzedaży dostępne są zarówno same słuchawki, jak i zestawy. Począwszy od klasycznych rozwiązań, po bardziej nowoczesne.  Słuchawka prysznicowa z wężem to idealne rozwiązanie, dzięki któremu bez trudności połączyć można ją do baterii, także tej, która znajduje się przy wannie. Dobrej jakości modele doskonale sprawdzą się także z przepływowymi podgrzewaczami wody. W ofercie znajdują się wyłącznie sprawdzone rozwiązania, dostarczane przez producentów, cieszących się dużym zaufaniem specjalistów z branży hydraulicznej.

Przykładem może być Słuchawka prysznicowa oszczędna Grohe Tempesta 100 jednostrumieniowy, chrom, ogranicznik przepływu 9,5 l/min. 27923001, jednostrumieniowa z ogranicznikiem przepływu wody rzędu 9,5 l/min. Model chromowany, dzięki czemu produkt jest wyjątkowo odporny na wilgoć. Słuchawka została wyposażona dodatkowo w silikonowy pierścień. Jest to technologia ShockProof, pozwalająca zabezpieczyć słuchawkę przed uszkodzeniem w przypadku upadku.

Dla poszukujących niebanalnych rozwiązań przygotowaliśmy Słuchawka prysznicowa oszczędna Ferro Quadro 1-Funkcyjny chrom S110. Słuchawka z powierzchnią natrysku w kształcie prostokąta, wyposażona w bardzo praktyczny system szybkiego usuwania kamienia. Model posiada 1-funkcyjny natrysk typu deszcz. Dużą zaletą jest możliwość montażu w każdej łazience, końcówka jest kompatybilna ze standardowym rozmiarem wężów prysznicowych oraz baterii łazienkowych.

Słuchawka prysznicowa Ferro Sole 3-Funkcyjny chrom S300Alternatywą dla 1-funkcyjnych modeli może być wygodna Słuchawka prysznicowa Ferro Sole 3-Funkcyjny chrom S300. Rączka natrysku pozwala na komfortową kąpiel, dzięki regulacji rodzaju natrysku. Do wyboru przygotowano trzy tryby: deszcz, lekki natrysk oraz funkcję mieszaną. Chromowana słuchawka wyposażona jest w system easy clean, który wspiera szybkie i bezproblemowe czyszczenie urządzenia z kamienia i osadów.

Dla ceniących sobie nie tylko komfort kąpieli, ale też świetny design i estetykę wykonania, zaproponować możemy Słuchawka prysznicowa Ferro Sole 3-Funkcyjny chrom S300. Od poprzednio prezentowanych modeli różni się kształtem i funkcjonalnością. Wygodne w obsłudze tryby sterowania strumieniem, pozwalają wybrać jeden z trzech dostępnych wariantów -- natrysk deszczowy, miękki lub masujący. Dzięki tej słuchawce każdy prysznic staje się wyjątkową przyjemnością. Słuchawka wyposażona jest w system szybkiego i łatwego oczyszczania z kamienia, dzięki czemu łatwo jest utrzymać doskonałą czystość.

Sprawdź słuchawki prysznicowe w hurtowni Onninen