Jakie zastosowanie mają specjalistyczne farby? Farba cynkowa i antykorozyjna

Dodano: poniedziałek, 11.09.2023


O tym, że farby służą do malowania wie każdy, ale nie każdy wie, że trwałą i solidną powierzchnię uzyskać można stosując odpowiednio dopasowane farby. Do czego służą i kiedy są wykorzystywane farba cynkowa i antykorozyjna?

Pracownik fizyczny maluje metalowe belki

Sprawdź farbę antykorozyjną w hurtowni Onninen

Na jakiej zasadzie działa farba antykorozyjna?

farba antykororzyjna Kopos Weicon 750 XXElementy metalowe są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych czynników, pod których wpływem dochodzić może do korodowania. Pojawienie się rdzy jest dla metalu zagrożeniem, wpływa niekorzystnie na trwałość, stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Dodatkowo niekorzystnie wpływa również na estetykę. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, warto zainwestować w odpowiednią profilaktykę. Świetnym i zarazem skutecznym rozwiązaniem są farby antykorozyjne. Posiadają one specyficzne właściwości, które pozwalają zabezpieczyć powierzchnię przed powstawaniem tlenku metalu. W jaki sposób? Specjalna struktura tworzy na powierzchni szczelną powłokę, aby czynniki powodujące i przyspieszające korozję nie mogły oddziaływać na metal. Farba antykorozyjna zapewnia ochronę zarówno przed wodą, jak i też związkami chemicznymi. Dodatkowo składniki farb antykorozyjnych, takie jak inhibitory korozji, mają na celu opóźnienie procesów, polegających na przechodzeniu jonów metalu do elektrolitu.

W jakich sytuacjach przyda się farba cynkowa?

farba cynkowa OBO Bettermann typu ZSFOchronę przed korozją zapewnia w szczególności farba cynkowa. Ze względu na właściwości, cynk świetnie sprawdzą się w ochronie metalu przed rdzą. Jego największą zaletą jest to, że nie wchodzi w reakcję z wodą ani z tlenem. Malowanie powierzchni farbą z dodatkiem cynku zalecane jest w wielu sytuacjach, w szczególności, gdy metal narażony jest na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, w tym deszczu, wiatru, wysokiej temperatury. Na malowanie warto zdecydować się, gdy powierzchnie muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania i uderzenia.

Dzięki właściwościom farba cynkowa skutecznie zabezpieczy nie tylko stal, ale również żeliwo, dlatego jest na szeroką skalę wykorzystywana w przemyśle, budownictwie itp. Pozwala na skuteczną ochronę przed korozją maszyn i urządzeń rolniczych, budowlanych, wszelkiego typu konstrukcji stalowych, w tym mostów, słupów, struktur energetycznych, a nawet barierek balkonowych i poręczy schodów.

Specjalistyczne farby w hurtowni Onninen

W hurtowni instalacyjnej Onninen dostępnych jest wiele specjalistycznych wariantów farb, które pozwolą na skuteczne zabezpieczenie metalowych konstrukcji przed korozją.

Jedną ze sprawdzonych propozycji jest farba antykororzyjna Kopos Weicon 750 XX, z serii Elinstal. Propozycja przygotowana przez znanego na całym świecie producenta płynów technicznych. W naszej ofercie dostępne są warianty 375 XX oraz 750 XX, które sprawdzą się doskonale do zabezpieczania wszelkich powierzchni narażonych na korozję. Pozwalają one na zapewnienie trwałej i niezawodnej ochrony, nawet w bardzo trudnych warunkach.

farba cynkowa Baks w aerozolu FCAFarby cynkowe zapewniają równie trwałą ochronę, a ich zaletą jest to, że w naszej ofercie dostępne są w różnych postaciach. Wygodny do użycia spray, jakim jest farba cynkowa Baks w aerozolu FCA to rozwiązanie wyjątkowo wygodne w użyciu, pozwalające na szybkie i efektywne zabezpieczenie powierzchni. Prawidłowo nałożona warstwa zapewnia wieloletnią ochronę przed korozją, zabezpieczając powierzchnię przed czynnikami atmosferycznymi, a także chemikaliami. Świetnie sprawdzi się do ochrony zarówno stali, jak i żeliwa, jednak jednym z największych atutów jest fakt, że nie trzeba stosować farb podkładowych lub gruntujący, co dodatkowo przyspiesza pracę.

Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem jest farba cynkowa typ ZABF OBO Bettermann. Dedykowana do zabezpieczenia przed korozją metalowych tras kablowych. Jedną z największych zalet jest to, że dzięki nowoczesnej formule, farba nie zawiera ołowiu, jest też bezchromianowa. Dzięki temu jest też bezpieczna dla środowiska. Może być wykorzystywana zarówno w warunkach domowych, chociaż świetnie sprawdzi się również tam, gdzie potrzebne są profesjonalne rozwiązania.

Skuteczna, a zarazem wygodna ochrona antykorozyjna możliwa jest dzięki farbie cynkowej OBO Bettermann typu ZSF. Dostępna w naszej ofercie pozwala na wygodne użycie, ponieważ dostępna jest w postaci sprayu. Łatwo nanieść ją na każdą powierzchnię. Ten typ farby z całą pewnością powinny wybrać osoby, dla których bezpieczeństwo środowiska naturalnego jest szczególnie ważna. Producent zadbał o specjalną formułę, jest to produkt bezchromianowa i bezołowiowy.

Sprawdź farbę cynkową w hurtowni Onninen

Farba ogniochronna
Farba cynkowa
Farba antykorozyjna