Jakiej mocy piec elektryczny do domu 100 m2?

Dodano: piątek, 23.06.2023


Piec elektryczny to jedno spośród kilku dostępnych rozwiązań, jeśli chodzi o sprawne ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych. Nie powinna nas dziwić rosnąca popularność tego typu urządzeń. Ich praca nie wiąże się ze spalaniem gazu czy oleju opałowego, dzięki czemu możemy liczyć na czyste i bezpieczne powietrze. Jednak jaki piec elektryczny wybrać, jeśli masz dom o powierzchni 100 m2? Jaka moc pieca elektrycznego będzie odpowiednia? Na jakie dodatkowe czynniki warto zwrócić uwagę? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź czytając ten artykuł!

piece elektryczne

Sprawdź piece elektryczne w hurtowni Onninen

Ile prądu zużywa piec elektryczny?

Zanim jeszcze przystąpisz do wyboru pieca Elektryczny kocioł dwufunkcyjny Kospel EKD.M3-04/06/08elektrycznego, sprawdź, ile prądu średnio zużywa dany model z interesującej Cię serii. Możesz to obliczyć, jeśli znasz takie parametry jak moc pieca oraz napięcie zasilania. Standardowo, moc pieca jest przedstawiana w kilowatach (kW), z kolei napięcie zasilania podaje się w woltach (V).

Ogólny wzór pozwalający na obliczenie ilości zużywanego prądu jest następujący:

Prąd (A) = Moc (kW) / Napięcie (V)

Przykładowo, jeśli jesteś posiadaczem pieca o mocy na poziomie wynoszącym 10 kW, który wymaga zasilania 230 V, obliczenia powinny wyglądać następująco:

Prąd = 10 kW / 230 V = 43,48 A

Rzecz jasna, trzeba mieć na uwadze, że przedstawione wyżej obliczenia mają uproszczony charakter. W rzeczywistości bowiem poziom zużycia energii będzie się różnić w zależności od takich czynników jak na przykład efektywność pieca, stopień jego zużycia (amortyzacji), szczelność pomieszczenia itp.

Jakiej mocy piec elektryczny do domu 100 m2 wybrać?

Kocioł elektryczny Elterm Major 9 kW - podstawowa seria LEDTrudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione, ponieważ, tak jak już wspomnieliśmy, wiele w tej kwestii zależy od indywidualnych okoliczności. Wpływ na to, jaka moc pieca będzie odpowiednia, ma np. izolacja domu, położenie nieruchomości i powierzchnia pomieszczeń mieszkalnych, a wreszcie: preferowana temperatura wewnątrz budynku.

Generalnie jednak przyjmuje się, że w przypadku domu o powierzchni wynoszącej 100 m2 wystarczający powinien być piec o mocy na poziomie wynoszącym od ok. 10 do 15 kW.

Oczywiście, jeśli chcesz uzyskać bardziej pogłębioną odpowiedź na ten temat, skonsultuj się z profesjonalistą, który przeprowadzi dokładne obliczenia i analizy, uwzględniając przy tym indywidualne warunki budynku.

Jakie piec elektryczny do fotowoltaiki?

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem instalacji fotowoltaicznej, warto, byś rozważył zakup takiego pieca elektrycznego, który jest kompatybilny z FV. Takie rozwiązanie przyniesie Ci bowiem dwie korzyści, tzn. skuteczność ogrzewania (zajmie się tym nowoczesny piec) oraz oszczędności finansowe (do ogrzewania wykorzystasz energię wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne).

Jaki piec wybrać?

Jeśli zastanawiasz, jaki piec elektryczny wybrać, trafiłeś w dobre miejsce, ponieważ mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Elektryczny kocioł dwufunkcyjny Kospel EKD.M3-04/06/08

Elektryczny kocioł dwufunkcyjny Kospel EKD.M3-04/06/08 Elektryczny kocioł Kospel centralnego ogrzewania EKCO.M3-12/16/20/24 kW / 400V 3N~to urządzenie, w przypadku którego maksymalna nastawa temperatury wynosi 85 stopni w skali Celsjusza. Jeśli chodzi o pojemność wodną, to wynosi ona 12 litrów w przypadku naczynia wzbiorczego oraz 130 litrów w obiegu wody cieplnej.

Przyłącze wody bieżącej wynosi 3/4 cala, co jest standardowym rozwiązaniem w tej kategorii. Dzięki temu nie powinno być większego problemu z podłączeniem urządzenia do systemu wody bieżącej. Kocioł elektryczny EKD.M3-04/06/08 oferuje także takie funkcjonalności jak np. automatyczne odpowietrzanie.

Kocioł elektryczny Elterm Major 9 kW — podstawowa seria LED

Ten kocioł sprawdzi się jako podstawowe bądź zapasowe źródło ciepła. Kocioł elektryczny Elterm Major 9 kW jest wyposażony w takie funkcje jak np. pompa elektroniczna czy przejrzysty panel LED. Jeśli chodzi o moc, sprzęt ten jest dostępny w następujących wariantach: 4, 6, 9, 12, 15, 18 oraz 24 kW.

W każdym z tych przypadków możliwe jest ograniczenie zakresu pracy mocy do 33% lub 67%.Na uwagę zasługuje tu funkcjonalność PV ready, dzięki której można wykorzystać energię wytworzoną dzięki pracy instalacji fotowoltaicznej.

Elektryczny kocioł centralnego ogrzewania EKCO.M3-12/16/20/24 kW / 400V 3N~

Warto zwrócić uwagę na ten model z uwagi na wysoki poziom mocy (24 kW), możliwość zdalnej regulacji kotła. Dźwięk generowany przez to urządzenie mieści się w przedziale 41 decybeli, co jest optymalnym poziomem.

Elektryczny kocioł centralnego ogrzewania EKCO.M3-12/16/20/24 kW / 400V 3N~ to urządzenie, które można określić jednym słowem: solidne. Z powodzeniem sprawdzi się ono w standardowych warunkach, jak i w pomieszczeniach o średniej wielkości.

Sprawdź piece elektryczne w hurtowni Onninen

Piec elektryczny
Kospel piec elektryczny