Jeszcze większy komfort korzystania z kuchni - bateria kuchenna z elastyczną wylewką

Dodano: czwartek, 9.05.2024


Kluczowy wpływ na funkcjonalność baterii kuchennej ma wylewka, a dokładnie jej rodzaj, kształt i długość. Od specyfiki tego elementu zależeć będzie zasięg strumienia wody, a co za tym idzie – wygoda korzystania ze strefy zlewozmywakowej. W naszym sklepie dostępne są baterie kuchenne z wyciąganą wylewką, obrotową i elastyczną. Czy baterie kuchenne z elastyczną wylewką są bardziej komfortowe w obsłudze od pozostałych typów? Na jakiej zasadzie działa elastyczna wylewka? I na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiej baterii? Odpowiadamy.

Kobieta sprawdza baterię kuchenną z elastyczną wylewką na beżowym tle

Sprawdź baterie kuchenne z elastyczną wylewką w hurtowni Onninen

Co to znaczy bateria kuchenna z elastyczną wylewką?

Bateria kuchenna z elastyczną wylewką Ferro biała Zumba II,  2F, chrom BZA42WBaterie kuchenne występuje w wielu różnych odmianach. Do wyboru pozostają baterie stojące (sztorcowe), czyli montowane na blacie lub zlewozmywaku oraz naścienne. Bateria kuchenna może być jednouchwytowa, dwuuchwytowa lub bezdotykowa. Istotnym elementem każdej baterii kuchennej jest wylewka. Może być ona elastyczna (giętka), wyciągana lub obrotowa. Bateria zlewozmywakowa z elastyczną wylewką zdecydowanie zwiększa komfort korzystania z kuchni. Przede wszystkim:

zapewnia wygodne mycie naczyń, zwłaszcza dużych, wystających poza komorę zlewu;

  • ułatwia nalewanie wody do garnków i pojemników, które mogą stać np. na blacie;
  • umożliwia dokładne czyszczenie wszystkich zakamarków zlewozmywaka;
  • rozwiązuje problem rozchlapywania wody poza komorę zlewu;
  • nie pęka ani nie łamie się podczas operowania wężem w różnych kierunkach.

Na jakiej zasadzie działa bateria kuchenna z elastyczną wylewką?

Zmienna wysokość wylewki zwiększa zasięg strumienia wody. Możesz więc dotrzeć z wodą do naczyń i obszarów znajdujących się poza komorą zlewozmywaka, a także precyzyjnie sterować strumieniem wewnątrz zlewu. Dzięki temu nie zalewasz schnących obok naczyń, blatów i podłogi za każdym razem, gdy chcesz umyć z każdej strony np. duży garnek lub inny, większy przedmiot. Poszczególne modele baterii z elastyczną wylewką działają na nieco innych zasadach. Giętki kran może po prostu dawać się swobodnie wyginać. W jego utrzymaniu w stabilnej pozycji pomaga wówczas zintegrowany uchwyt. Istnieją także modele wyposażone w pamięć kształtu. Takiego węża łatwo ustawisz w jednej, ulubionej pozycji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii kuchennej z elastyczną wylewką?

Wyposażenie kuchni najczęściej stanowi inwestycję na lata. Nie wymienia się go co sezon. Dlatego przy wyborze baterii kuchennej z elastyczną wylewką (lub dowolną inną), kieruj się przede wszystkim jakością wykonania. Solidna armatura kuchenna wyposażona jest w ceramiczne głowice, które są podstawą długiego, bezproblemowego działania baterii oraz wygodnego i sprawnego zarządzania strumieniem i temperaturą wody. Dla maksymalnej trwałości, korpus baterii powinien być wykonany z mosiądzu lub ze stali nierdzewnej. Upewnij się, co dokładnie pokrywa chrom lub inna powłoka...

Bateria kuchenna Oras Optima, z elastyczną wylewką, 230 / 5 V 2728FNa pewno warto sprawdzić, czy wybrany produkt posiada perlator napowietrzający. Obecność tego niepozornego elementu pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 50% - bez obniżania komfortu i efektywności zmywania naczyń. Dodatkowo perlator zmiękcza wodę, minimalizując tworzenie się nieestetycznych zacieków na naczyniach. Niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest także przełącznik trybów, umożliwiający zmianę strumienia wody ze zwartego na rozproszony i vice versa, w zależności od bieżących potrzeb. 

Do opcjonalnych rozwiązań, które warto mieć w swojej baterii kuchennej, zaliczyć można: system zapobiegający powstawaniu kamienia, termostat pozwalający ustawić jedną, stałą temperaturę wody oraz wspomniana we wcześniejszym akapicie funkcja pamięci kształtu, będąca alternatywą dla podtrzymywania węża uchwytem. Istotne znaczenie dla większości klientów ma również wygląd baterii. Armatura powinna pasować do designu zlewozmywaka i do ogólnej stylistyki kuchni. Bateria kuchenna z elastyczną wylewką zwykle posiada minimalistyczny, elegancki, dość uniwersalny charakter, więc z łatwością łączy się ze współczesnymi aranżacjami, szczególnie nowoczesnymi, loftowymi i klasycznymi.

Na koniec warto dowiedzieć się, jak utrzymać baterię w czystości. Regularne czyszczenie to podstawa zachowania produktu w dobrym stanie technicznym i wizualnym przez długi czas, dlatego proces konserwacji powinien być jak najmniej uciążliwy dla użytkownika.

Baterie kuchenne z elastyczną wylewką w hurtowni Onninen

Bateria kuchenna z elastyczną wylewką Ferro Zumba beż + chrom BZA4PW asortymencie hurtowni hydrauliczno-elektrycznej Onninen znajdziesz baterie kuchenne o wysokiej, sprawdzonej jakości i designie zgodnym z aktualnymi trendami w aranżacji kuchni. Oferujemy baterie kuchenne FERRO – jednego z największych producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej, obecnego na rynku od niemal 30 lat. Baterie kuchenne z elastyczną wylewką marki FERRO dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Do wyboru pozostają modele czarne, beżowe, czerwone, srebrne, żółte czy limonkowe. W naszym sklepie internetowym znajdziesz także armaturę kuchenną klasy premium finlandzkiej firmy Oras.

Nadal nie wiesz, pomimo przeczytania poradnika FAQ, jaka bateria kuchenna będzie optymalnym wyborem do Twojej kuchni? Skontaktuj się z nami! Po zbadaniu potrzeb, specjaliści Onninen doradzą Ci, czy lepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest bateria kuchenna z długą wylewką obrotową, czy z elastyczną, a następnie zaproponują konkretne produkty z oferty.

Sprawdź baterie kuchenne z elastyczną wylewką w hurtowni Onninen