Kabina prysznicowa 80x80 - jaką wybrać?

Dodano: czwartek, 20.04.2023


Kabiny prysznicowe to dobry wybór zarówno do małej, jak i większej łazienki. Nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie zapewniają wygodę i bezpieczeństwo. Można wziąć dłuższy prysznic, a i tak zużyć nawet 5 razy mniej wody niż podczas standardowej kąpieli. Jednym z najpopularniejszych rozmiarów jest kabina prysznicowa 80x80. Jaką wybrać?

Kabina prysznicowa w małej łazience

Sprawdź kabiny prysznicowe w hurtowni Onninen

Dlaczego kabina prysznicowa 80x80? Dla kogo będzie odpowiednim wyborem?

Warto podkreślić, że kabina prysznicowa 80x80 to najbardziej uniwersalny rozmiar. Pasuje zarówno do mniejszej, jak i większej łazienki. Zapewnia komfort korzystania zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dostępna jest w wielu wysokościach. Kabiny półokrągłe o wysokości 185 cm można dopasować do wyższych brodzików. Sprawdzą się nawet do kąpieli małych dzieci. W brodziku można też postawić małą wanienkę. Kabina prysznicowa 80x80 o wysokości 200 cm będzie odpowiednim wyborem także dla wyższych osób. Można wybrać model kabiny półokrągłej, która zajmuje niewiele miejsca i sprawdzi się we wnęce łazienkowej albo zdecydować się na kabinę kwadratową z niskim brodzikiem. Ta ostatnia świetnie sprawdzi się także dla osób z ograniczoną ruchomością czy osób starszych. Jednak w przypadku osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach trzeba wybrać większy rozmiar kabiny, przynajmniej 90x90.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej 80x80?

Poza dopasowaniem do brodzika płytkiego lub głębokiego, a także kształtem i wysokością, należy oczywiście zwrócić uwagę na elementy zapewniające szczelność kabiny. Kabina powinna być wyposażona w dobrej jakości uszczelki. Ważny jest wygodny i niezawodny system otwierania drzwi. Powinny się rozsuwać lekko i bez wysiłku, a jednocześnie nie powinny wypadać z rolek. Warto podkreślić, że uszczelki powinny znaleźć się nie tylko na szybach ruchomych, ale również stałych. Kabina prysznicowa 80x80 musi mieć wytrzymałe i odporne na uszkodzenia prowadnice, najlepiej wykonane z wysokiej jakości aluminium. istotne znaczenie ma wyposażenie szyb kabiny w dodatkową powłokę, która ma rożne nazwy, w zależności od producenta, ale jej zadaniem jest zapobieganie powstawaniu widocznych zacieków z wody i mydła, a także przywieraniu zanieczyszczeń. Należy wiedzieć, że aby taka powłoka przetrwała wiele lat, należy stosować do niej odpowiedni środek zabezpieczający. Jeśli nie jest on stosowany powłoka może zostać zniszczona w ciągu pół roku do kilku lat w zależności od intensywności eksploatacji kabiny prysznicowej.

Kabiny 80x80, które spełnią Twoje oczekiwania - poznaj propozycje hurtowni Onninen

Kabina prysznicowa 80x80 DeanteJest wiele wysokiej jakości kabin prysznicowych, na które warto się zdecydować. Dobrym wyborem będzie półokrągła kabina prysznicowa Onnline 80x80. Wykonana jest ze szkła hartownego i chromowanego aluminium. Ścianki ze szkła hartowanego mają grubość 5 mm, co zapewnia bezpieczeństwo i trwałość na lata. Rozsuwane drzwiczki z wygodnym podłużnym uchwytem gwarantują wygodę użytkowania. Alternatywą jest kwadratowa kabina prysznicowa Onnline 80x80. Obydwie kabiny dostosowane są do głębszych brodzików prysznicowych. Produkty marki Onnline są wyposażone w uszczelki piórowe zapewniające szczelność. Wpływa na nią także specjalna konstrukcja "profil w profil".

Jeżeli szukacie kabiny prysznicowej 80x80 o wysokości większej niż 185 cm, to dobrym wyborem może być kwadratowa kabina Deante Kerria o wysokości 200 cm. Jest to kabina najwyższej klasy. Jest wyposażona w szkło hartowane o grubości 6 mm, a do tego powłokę nieprzywierającą zanieczyszczeń i wilgoci, ułatwiającą utrzymanie kabiny w czystości. Uchylne otwieranie drzwiczek w tej kabinie zapewnia komfort użytkowania.

 Kabina prysznicowa ONNLINE 80X80CMJeżeli szukacie uniwersalnej kabiny, którą można montować zarówno na podłodze jak i brodziku, a jednocześnie takiej, która ma nowoczesny design, to na pewno sprawdzi się kabina prysznicowa Ravak CRV 1-80. W tym przypadku także możecie liczyć na powłokę antywapienną oraz transparentną strukturę odbijającą światło. Wybierając ten model możecie stworzyć elegancką kabinę typu walk in z estetycznym odpływem liniowym. Taka kabina nie tworzy żadnych barier architektonicznych. Oczywiście w tym przypadku trzeba wykonać odpływ i podłoże z odpowiednim spadkiem, tak by woda swobodnie spływała. Taka kabina świetnie skomponuje się z innymi nowoczesnymi rozwiązaniami w łazience, jak choćby umywalką nablatową lub wpuszczaną w blat z ukrytymi elementami przyłączeniowymi.

Jeżeli często korzystasz z prysznica i chcesz ułatwić sobie sprzątanie, wybierz kabinę z powłoką Active Clean. Jeżeli z kabiny mają korzystać małe dzieci, to sprawdzi się ta z głębszym brodzikiem. Z kolei dla rodziny wielopokoleniowej najlepszym wyborem będzie kabina prysznicowa 80x80 z niskim brodzikiem lub typu walk in - bez brodzika.

Sprawdź kabiny prysznicowe w hurtowni Onninen

Kabina prysznicowa 90x90
Kabina prysznicowa 80x80
Brodzik prysznicowy 80x80
Brodzik prysznicowy 90x90
Kabina prysznicowa z brodzikiem
Uszczelka do kabiny prysznicowej