KAN-therm ultraLINE: Wysoka jakość i niezawodność w branży instalacyjnej

Dodano: wtorek, 26.03.2024


Branża sanitarna oferuje obecnie ogromny wybór materiałów i narzędzi do montażu. Oferta KAN-therm to odpowiedź na konkretne potrzeby użytkowników, ale również instalatorów specjalizujących się w montażu określonych systemów, zwłaszcza realizacji niekomercyjnych. KAN-therm ultraLINE bazuje na dowolnej konfiguracji trzech rodzajów rur i kształtek wykonanych z PPSU i mosiądzu, kończąc na symetrycznej, nasuwanej tulei.

System KAN-therm Ultraline - ogrzewanie podłogowe

Sprawdź system KAN-therm ultraLINE w hurtowni Onninen

Czym jest system KAN-therm ultraLINE?

Rura PERT2 KAN-therm ultraLINE - 14x2.0 zwój 200 m 2529198000KAN-therm ultraLINE bazuje na dowolnej konfiguracji trzech rodzajów rur i kształtek wykonanych z PPSU i mosiądzu, kończąc na symetrycznej, nasuwanej tulei. W praktyce uniwersalność i wielofunkcyjność systemu wynikają z zastosowania różnego rodzaju rur, takich jak PERTAL2 z warstwą aluminium, PEXC i PERT2 z warstwą EVOH, a także kształtek o tej samej konstrukcji i nasuwanej tulei z tworzywa PVDF.

Standardowo montaż systemu powinien być prowadzony w temperaturach dodatnich. Pamiętajmy również, że do wykonania połączeń w systemie KAN-therm ultraLINE rekomendujemy użycie oryginalnych narzędzi KAN-therm (ręcznych lub akumulatorowych), które zapewnia łatwą, bezpieczną i bezawaryjną instalację.

Narzędzia z gwarancją pewnego montażu systemu KAN-therm ultraLINE

Komplet narzędzi akumulatorowych KAN-therm ultraLINE - kielichownica, praska, głowice AL16-25 1967267031Zestaw narzędzi KAN-therm oparty jest na prasie akumulatorowej i kielichownicy, dodatkowo wyposażonych w wymienne głowice i widelce dostosowane do całego zakresu średnic systemu. Instalator może również wykonać montaż korzystając ze standardowych pras elektrycznych stosowanych do zaciskania promieniowego. Opcja ta realizowana jest dzięki specjalnemu adapterowi systemu KAN-therm ultraLINE oraz prasy typu „PRESS”. 

Dowolna konfiguracja systemów

Warto zwrócić uwagę na możliwość równoczesnego łączenia poszczególnych systemów KAN-therm. Wprowadziliśmy praktyczne rozwiązanie w postaci złączki przejściowej / łącznika ultraLINE/PUSH, która pozwala na płynne przejście z jednego systemu na drugi bez użycia połączeń skręcanych.

Kolano 90° mosiężne GW KAN-therm ultraLINE - 16 Rp3/4" 2509069003

W ten sposób uzyskane połączenie traktujemy jako nierozłączne, można je więc bezpiecznie ukryć w betonie. W zestawie z mosiężną złączką, która pozwala na łączenie elementów systemów KAN-therm PUSH i ultraLINE, a także dwóch tulei przesuwnych o odpowiednich średnicach. 

Systemy KAN-therm mają potwierdzoną laboratoryjnie ponad 50-letnią trwałość. Prawidłowy montaż i obsługa to podstawa działania systemów KAN-therm przez wiele lat.

Więcej dowiesz się z oficjalnej strony producenta - System Rurowy ultraLINE - KAN-therm - Install your future

Sprawdź system KAN-therm ultraLINE w hurtowni Onninen