KAN-therm ultraPRESS - system trwały i bezpieczny

Dodano: wtorek, 26.03.2024


Produkty KAN-therm są obecne na rynku już od ponad trzech dekad. Przez ten czas firma wypracowała wysokie standardy związane z jakością oraz technologią produkcji, a każdy etap życia produktu poddawany jest ścisłej kontroli. Efekt? Szerokie portfolio innowacyjnych rozwiązań oraz liczne certyfikaty, które stanowią swoistą „kropkę nad i” w rozwoju zaufanej oraz odpowiedzialnej społecznie marki.

System ogrzewania wody KAN-therm ultraLINE w łazience z wanną wolnostojącą

Sprawdź system KAN-therm ultraPRESS w hurtowni Onninen

Mosiądz czy PPSU?

KAN‑therm ultraPRESS jest jednym z najbardziej popularnych systemów rurowych. Złączki oferowane w ramach systemy występują w dwóch wersjach materiałowych  – z korpusem z PPSU oraz mosiężnym. Umożliwia to wybór preferowanego rozwiązania instalacji: mieszanej lub jednorodnej. 

Prosty i szybki proces połączenia

Rura PERTAL w czerwonej izolacji 6 mm KAN-therm ultraPRESS - 16x2.0 zwój 50 m /50m/ 1029195010Technika wykonywania połączeń za pomocą systemu KAN-therm ultraPRESS jest prosta i szybka. Może zostać opisana w kilku krokach:

  1. Przetnij rurę prostopadle do jej osi.
  2. Wsuń rurę do złączki tak, aby była widoczna w otworach kontrolnych.
  3. Przeprowadź zaprasowanie.

Połączenie wykonuje się szybciej aniżeli w przypadku tradycyjnego procesu zaprasowywania rur ze względu na możliwość pominięcia etapu fazowania wewnętrznej krawędzi rury. 

Jakość wody z systemu KAN-therm ultraPRESS

Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, iż wszystkie kształtki mosiężne dostępne w ofercie systemu KAN‑therm ultraPRESS spełniają wymagania 4MS Common Approach, mające na celu wyeliminowanie metali ciężkich z wody pitnej.

Korpus złączek, wykonany jest z wysokiej jakości mosiądzu odpornego na odcynkowanie i o małej zawartości metali ciężkich, m.in. niklu, gwarantuje neutralność chemiczną w kontakcie z wodą pitną.

Wysoka wytrzymałość i kompatybilność złączek KAN-therm ultraPRESS

Złączki ultraPRESS dedykowane są do współpracy z rurami PERTAL oraz bluePERTAL, czyli z rurami z warstwą aluminium. Konstruktorzy z firmy KAN zadbali także o to aby były też kompatybilne z rurami z warstwą EVOH takimi jak bluePERT, PERT oraz PEXC. Najwyższej jakości materiały zastosowane w konstrukcji ultraPRESS zapewniają bardzo wysoki poziom higieny oraz estetyki wykonanych instalacji oraz umożliwiają ich pracę w kontakcie z mieszaninami glikolowymi.

Kolano 90° mosiężne GZ KAN-therm ultraPRESS - 32 R1" 1009070018Precyzyjne wykonanie elementów to gwarancja ich wysokiej wytrzymałości mechanicznej a zastosowanie specjalnych rozwiązań zabezpiecza przed zjawiskiem korozji elektrochemicznej. Jedną z funkcji unikalnych dla złączek ultraPRESS jest kontrolowany przeciek, znany jako LBP (Lake Before Press). Dzięki tej funkcji, niezaprasowana złączka wykazuje przeciek nie tylko podczas próby ciśnieniowej, ale również podczas samego napełniania instalacji wodą. Zgodnie z wytycznymi DVGW (niemieckiego instytutu ustanawiającego standardy w dziedzinie techniki instalacyjnej), w zakresie ciśnienia od 1 do 6 bar, na niezaprasowanej złączce powinna pojawić się co najmniej jedna kropla wody na sekundę. Funkcja LBP zapobiega pozostawieniu niezaprasowanych złączek w instalacji, które mogą w pewnym momencie spowodować poważną awarię i zalanie pomieszczeń, jeśli rura wysunie się ze złączki na skutek zmian ciśnienia i temperatury w instalacji.

Warto wspomnieć o wszechstronności zacisku kształtek KAN-therm ultraPRESS, który jest dostosowany do zaprasowania dwoma rodzajami profilów szczęk: "U" lub bardziej uniwersalnego "TH". To unikalne rozwiązanie w systemach rurowych KAN-therm ultraPRESS. Ukształtowanie tulei zaprasowywanej (z "wywinięciem" na końcu) zapewnia precyzyjne pozycjonowanie szczęki, zwłaszcza w przypadku profilu "U", gdzie w innych systemach szczęka może ułożyć się w dowolny sposób i wadliwie wykonuje połączenie.

Instalator montuje system ogrzewania podłogowego KAN-therm ultraPRESS

Konstrukcja złączek KAN-therm ultraPRESS

Łącznik mosiężny przejściowy Press/Push - 16/18x2.5 1009042145W konstrukcji kształtek KAN-therm ultraPRESS znajduje się tworzywowy pierścień mocujący, który pełni rolę przekładki dielektrycznej (aluminium rury nie ma bezpośredniego styku z mosiądzem złączki). Dodatkowo, złączki są dostępne w różnych kolorach, co umożliwia szybkie identyfikowanie średnicy i pomaga uniknąć pomyłek podczas zakupów lub poboru materiałów z magazynu.

Warto zaznaczyć, że obecność otworów kontrolnych jest niezwykle przydatna w określaniu głębokości osadzenia rury w kształtce. W niektórych systemach, gdzie stosuje się półprzezroczyste pierścienie, obserwacja może być mniej wygodna, szczególnie przy słabym oświetleniu na stanowisku pracy.

Podsumowując, system KAN-therm ultraPRESS zapewnia najwyższą jakość instalacji przy jednoczesnym utrzymaniu rozsądnej ceny.

Sprawdź system KAN-therm ultraPRESS w hurtowni Onninen