Kiedy i do jakiego wnętrza wybrać baterię prysznicową miedzianą?

Dodano: wtorek, 7.05.2024


Baterie łazienkowe miedziane przywodzą na myśl zabytkowe wnętrza. Zwykle baterie łazienkowe są wykonane z mosiądzu, czyli stopu miedzi i cynku oraz pokryte warstwą chromu. Mogą być też pokryte powłoką osadzaną z fazy gazowej i tak powstaje najlepsza miedziana armatura. Dziś podpowiemy, kiedy i do jakiego wnętrza wybrać baterię prysznicową miedzianą.

Miedziana bateria prysznicowa naścienna w łazience z glazurą

Sprawdź miedziane baterie prysznicowe w hurtowni Onninen

Do jakiego wnętrza najlepiej sprawdzi się bateria prysznicowa miedziana? 

Baterie łazienkowe najczęściej występują w odcieniu stalowym i są chromowane. Są też modele czarne, białe, ale wiele osób decyduje się na niezwykle eleganckie miedziane baterie łazienkowe. Miedzianą armaturę warto wykorzystać we wnętrzu w stylu retro. Doskonale sprawdzi się też w pomieszczeniu sanitarnym w stylu rustykalnym.

Bateria prysznicowa Valvex Aurora Rose Gold podtynkowa 2445260Miedziane krany świetnie współgrają z marmurem, ale i granitem, a także imitującym ich powierzchnię konglomeratem. Jeżeli wybiera się umywalki nablatowe z blatami wykonanymi z takich materiałów, to baterie umywalkowe w kolorze miedzi pięknie się prezentują, dodając nutę wytworności, co sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej reprezentacyjne. Oczywiście nie tylko przy umywalce można zastosować miedzianą armaturę.

Baterię umywalkową warto zestawić z baterią i słuchawką prysznicową w tym samym kolorze. Można zastosować ściankę prysznicową pokrytą płytkami gresowymi imitującymi marmur czy granit czy też wybrać beton dekoracyjny, do którego także pasuje armatura miedziana. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że baterie prysznicowe w kolorze miedzianym świetnie współgrają z elementami drewnianymi czy drewnopochodnymi. Także płytki ścienne mogą mieć fakturę przypominającą drewno.        

Jak odpowiednio czyścić miedziane baterie prysznicowe? 

Miedź z cynkiem, czyli mosiądz pokryty powłoką PVD to bardzo nowoczesne rozwiązanie zapewniające trwałość armaturze. Takie produkty warto wybierać do łazienki także dlatego, że metal dzięki takiej powłoce zyskuje właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Taka armatura jest łatwa w czyszczeniu, gdyż na jej powierzchni nie powstają smugi i zacieki.

Oczywiście armaturę w kolorze miedzianym także trzeba regularnie czyścić. Najlepiej robić to przy użyciu zwykłej szmatki nasączonej w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń albo dedykowanych mleczek do czyszczenia armatury, które radzą sobie także z bardziej uporczywymi zabrudzeniami.  

Styl, a praktyczność miedzianych baterii prysznicowych 

Bateria wannowo-prysznicowa Valvex miedziana Aurora Rose Gold podtynkowa 2445270Tak naprawdę bateria prysznicowa miedziana będzie pasować zarówno do nowoczesnego, jak i tradycyjnego pomieszczenia. Oryginalne odcienie takie jak różowe złoto dodają każdej łazience elegancji i niepowtarzalnego charakteru. Do tego decydując się na baterie, które wykonane są w technologii PVD można liczyć na najwyższą trwałość. Takie baterie wykonuje się poprzez fizyczne nanoszenie powłok z fazy gazowej, co pozwala uzyskać powierzchnię niezwykle odporną na czynniki zewnętrzne, korodowanie, zarysowania czy ścieranie.

Takie baterie prysznicowe prezentują się nienagannie przez wiele lat. Powłoka jest też odporna na odbarwienia pod wpływem promieniowania UV, które przecież przenika także do wnętrz. Nie trzeba zatem już obawiać się szybkiego uszkodzenia powłoki jak w przypadku tanich modeli chromowanych. Również pod wpływem wysokiej temperatury powłoka PVD nie ściera się ani nie łuszczy.        

Baterie prysznicowe miedziane w hurtowni Onninen 

Miedziane baterie prysznicowe świetnie prezentują się w łazience w stylu glamour czy też stylu retro, a w hurtowni Onninen można znaleźć modele niezwykle eleganckie i trwałe. Na uwagę zasługuje bateria prysznicowa Valvex Aurora Rose Gold podtynkowa 2445260. Jest to model odpowiedni dla osób, które chcą zastosować w łazience rozwiązania, które pozwalają ukryć przyłącza wodno-kanalizacyjne.

Bateria prysznicowa Valvex miedziana Aurora Rose Gold ściennaJest wyposażona w ceramiczną głowicę, która umożliwia płynną regulację strumienia wody deszczownicy. Ten model wyposażony jest w powłokę PVD, która zwiększa trwałość i odporność na uszkodzenia baterii, a także sprawia, że mogą z niej korzystać także osoby uczulone na metale bez obaw o skórną reakcję alergiczną. Zalecane ciśnienie robocze w przypadku tego modelu wynosi od 0,1 do 0,5 MPa, a temperatura maksymalna wynosi 90 stopni. Na uwagę zasługuje także bateria prysznicowa Valvex miedziana Aurora Rose Gold ścienna.

Sprawdzi się w tradycyjnych instalacjach łazienkowych. Podobnie jak na poprzedni produkt producent oferuje aż 25-letnią gwarancję. Jest to bateria jednouchwytowa bez termostatu, w przypadku której ciśnienie robocze wynosi także od 0,1 do 0,5 MPa. Sposób montażu tej baterii jest dwuotworowy. Ceramiczny mieszacz gwarantuje płynną regulację wody. Dla osób łączących funkcjonalność wanny z prysznicem sprawdzi się bateria wannowo-prysznicowa Valvex miedziana Aurora Rose Gold podtynkowa 2445270.

Podobnie jak poprzednie modele jest przeznaczona do stosowania w instalacjach ciepłej i zimnej wody w budynkach. Wyposażona jest w przełącznik ciśnieniowy. Dzięki temu możliwe jest użytkowanie zarówno słuchawki prysznicowej, jak i deszczownicy. W tym przypadku stosowane jest przyłącze G 1/2 x G 3/4. Zalecane ciśnienie robocze, podobnie jak w przypadku poprzednich baterii wynosi od 0,1 do 0,5 MPa.      

Sprawdź miedziane baterie prysznicowe w hurtowni Onninen