Kiedy taśma dwustronna może zastąpić kołki?

Dodano: piątek, 26.01.2024


Istnieje wiele sytuacji, w których nie chcemy lub nie możemy użyć kołka, gwoździa, śruby, haku czy wkrętu. Na przykład zależy nam na czasie, planujemy zamocować elementy na nierównych powierzchniach, w miejscu montażu panują wysokie temperatury i wilgoć lub ściana jest bardzo twarda, a nie posiadamy odpowiednich narzędzi. Wówczas z pomocą przychodzi mocna taśma dwustronna. Dowiedz się więcej o zastosowaniach taśmy dwustronnej jako alternatywy dla tradycyjnych kołków i sprawdź, jaka taśma montażowa będzie najlepsza do Twoich zadań.

Stalowa taśma montażowa do ogrzewania podłogowego

Sprawdź taśmy dwustronne w hurtowni Onninen

Jaki udźwig ma taśma dwustronna?

Taśma montażowa stalowa Trytyt 12mmx0,75mmx10mWysokiej jakości taśma montażowa dwustronna może z powodzeniem zastąpić kołki i inne elementy złączne. Ze względu na doskonałą wytrzymałość łączenia, rozciągliwość, łatwość zastosowania i niską cenę, stanowi niezastąpione rozwiązanie w domu, warsztacie i firmie. Odporna na wilgoć, promieniowanie UV i przerwanie, dwustronna taśma zapewnia stabilne i długotrwałe mocowanie ciężkich przedmiotów.

Informacje na temat maksymalnego udźwigu znajdują się na opakowaniu produktu. Popularna taśma montażowa Tesa utrzymuje ciężar do 10 kg na każde 10 cm produktu. Najmocniejsza taśma dwustronna o wysokiej sile klejenia jest w stanie utrzymać ciężar nawet 150 kg na rolkę mierzącą 1,5 m, co daje aż 15 kg na każde 15 cm! Tak wytrzymałą taśmę zamówisz w naszej hurtowni.

Kiedy taśma montażowa może zastąpić kołki?

Taśma dwustronna piankowa o wyjątkowo dużej sile kleju to produkt absolutnie uniwersalny. Sprawdzi się zawsze wtedy, gdy zależy nam na pewnym i szybkim mocowaniu przedmiotów, wykonanych z różnorodnych materiałów - bez wykorzystania śrub, wkrętów lub gwoździ. Nadaje się do łączenia tkanin, metalu (stal, aluminium), plastiku (PVC, PP, PE, Plexi), ceramiki, konstrukcji z drewna i szkła czy do klejenia papieru i tektury. Pozwala mocować elementy zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz.

Taśma dwustronna Anticor Polytex 560 biała montażowa, 19 mm x 1,1 mm x 1,5 mProfesjonalne taśmy klejące są niezwykle wytrzymałe, odporne na wilgoć, promieniowanie UV oraz skrajnie niskie i wysokie temperatury. Wysokogatunkową taśmę dwustronną charakteryzuje również podwyższona odporność na ścieranie oraz brak tendencji do transferowania kleju. Zachowuje ona przyczepność w czasie.

To wszystko sprawia, że wytrzymała taśma klejąca może z powodzeniem zastąpić różne tradycyjne elementy złączne, w tym kołki. Klej stosowany w nowoczesnych produktach jest na tyle mocny, że powinien bez problemu utrzymać ciężar takich przedmiotów, jak: dekoracje ścienne, lustra, listwy i profile, materiały reklamowe, akcesoria kuchenne i łazienkowe, rolety i żaluzje czy lżejsze meble.

Po taśmę montażową sięgniemy, gdy:

  • zależy nam na maksymalnym przyspieszeniu i ułatwieniu sobie prac montażowych,
  • planujemy zamocować przedmioty pod skosami, np. na poddaszu domu,
  • miejsce łączenia jest narażone na działanie trudnych warunków atmosferycznych,
  • ściana jest bardzo twarda, a my nie dysponujemy potężnym wiertłem ani wiertarką udarową,
    wolimy uniknąć wiercenia otworów, ponieważ utrudniają one ewentualną zmianę aranżacji w przyszłości,
  • chcemy przeprowadzić prace montaże w sposób bezgłośny, komfortowy dla siebie i sąsiedztwa,
  • potrzebujemy trwale przyczepić przedmiot do gładkiej lub chropowatej powierzchni.

Stosując taśmę dwustronną piankową, musimy obligatoryjnie przestrzegać instrukcji producenta w zakresie m.in. powierzchni pracy i maksymalnego udźwigu.

Jak odpowiednio zabezpieczyć ścianę przed zniszczeniem taśmą dwustronną?

Taśma dwustronna montażowa Anticor Polytex 560 biała , 19 mm x 1,1 mm x 5 mJedyne, co może powstrzymywać przed użyciem taśmy dwustronnej, to obawa, że ściana czy inna powierzchnia zostanie nieodwracalnie uszkodzona. No właśnie, czy taśma montażowa niszczy ścianę? Niestety, nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Co do zasady, taśma dwustronna nie powinna trwale uszkodzić powierzchni, gdy kiedyś zechcemy np. zdemontować lustro czy jakąś dekorację. Wiele zależy tu jednak od parametrów podłoża i samego produktu.

Kupując taśmę dwustronną, koniecznie sprawdźmy w opisie, czy dany model da się oderwać bez pozostawiania śladów na powierzchni. Musimy liczyć się z ryzykiem, że podczas odklejania mocnej folii montażowej uszkodzimy tapetę czy oderwiemy warstwę farby. Mocowanie przedmiotów z użyciem silnej taśmy dwustronnej, wbrew pozorom, ma charakter trwały, a nie tymczasowy. Jeśli planujemy po krótkim czasie usunąć zamocowaną rzecz – bez pozostawiania jakichkolwiek śladów na ścianie, bezpieczniej będzie poszukać innego rozwiązania. 

Taśmy montażowe w hurtowni Onninen

W hurtowni Onninen przygotowaliśmy szeroką gamę elementów mocujących do użytku profesjonalnego i zastosowań amatorskich. W asortymencie posiadamy dwustronne taśmy montażowe, taśmy aluminiowe i perforowane, opaski standardowe i odporne na promienie UV czy specjalne taśmy do folii. Współpracujemy z wiodącymi na rynku elektrotechnicznym firmami, jak ANTICOR i Trytyt. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz do zakupu taśmy na miarę każdego przedmiotu i dowolnej powierzchni.  

Masz problem z wyborem? Zastanawiasz się, jaka szerokość taśmy będzie odpowiednia? Zadzwoń lub napisz. Chętnie porozmawiamy o Twoich wyzwaniach montażowych i pomożemy Ci dobrać optymalne produkty.

Sprawdź taśmy dwustronne w hurtowni Onninen