Kiedy używać nagrzewnicy elektrycznej?

Dodano: piątek, 25.08.2023


Nagrzewnica elektryczna ma szerokie zastosowanie ni tylko w domach, ale i również w przemyśle czy budownictwie. Z tego powodu warto dowiedzieć się do czego można ją wykorzystać i kiedy warto się na nią zdecydować. Podpowiemy również jaki model nagrzewnicy warto wybrać w hurtowni instalacyjnej Onninen.

Nagrzewnica elektryczna na placu budowy

Sprawdź nagrzewnice elektryczne w hurtowni Onninen

Czym jest nagrzewnica elektryczna? 

Nagrzewnica elektryczna określana jest też mianem nagrzewnicy powietrza. Jest to efektywne urządzenie grzewcze, które można wykorzystać do ogrzewania powietrza w pomieszczeniu. Należy zauważyć, że sposób działania jest bardzo prosty, a mianowicie nagrzewnica elektryczna Nagrzewnica elektryczna Elektrotermia Halny 15kW/N o mocy 7,5/17 kWpobiera zimne powietrze z otoczenia, następnie ogrzewa je, wykorzystując do tego element grzewczy. Ostatnim etapem jest wydmuchanie nagrzanego powietrza do pomieszczenia.

Kiedy zimne powietrze wpływa do nagrzewnicy zostaje podgrzane i wypchnięte z powrotem do danego wnętrza za pomocą wentylatora, który generuje jego przepływ. W efekcie temperatura w pomieszczeniu wzrasta, co powoduje jego ogrzanie. Nagrzewnica elektryczna wykorzystuje prąd elektryczny. Cechuje ją łatwość w użyciu, cicha praca. Nie generuje też żadnych spalin. Można więc ją uznać za ekologiczną. Ma szerokie spektrum zastosowania. Warto ją wykorzystać zarówno w biurach, warsztatach, gabinetach, jak i magazynach. Decydując się na nagrzewnicę trzeba wziąć pod uwagę:

Kiedy warto skorzystać z nagrzewnicy elektrycznej? 

Nagrzewnica elektryczna Vasco Energy Plus PWM 9,0 kWZ nagrzewnicy elektrycznej warto skorzystać, gdy chcemy dogrzać dane pomieszczenie bądź też je ogrzać, a już wyłączyliśmy główne źródło ogrzewania, np. piec gazowy. Nagrzewnica elektryczna sprawdzi się więc nie tylko w sezonie grzewczym, ale też poza nim. Zatem wtedy gdy temperatura spada, jednak jeszcze nie zamierzamy jeszcze włączać pieca. Warto ją także wykorzystać w miejscach, z których nie korzystacie przez cały czas, a więc np. w gabinecie czy biurze w domu.

Poza tym nagrzewnice potrafią być tak wydajne, że sprawdzą się nawet do ogrzewania sklepów czy powierzchni magazynowych. Nagrzewnicę można też wykorzystać na budowie, ale tylko wtedy gdy jej stan jest surowy zamknięty, tak aby nie doszło do spięcia na skutek wody czy wilgoci. Nagrzewnicę elektryczną można wykorzystać, by przyspieszyć pracę, czy zapobiec odkładaniu się wilgoci czy powstaniu grzyba, gdyż osusza powietrza i sprawia, że wilgotność we wnętrzu może być optymalna, co przyspiesza np. schnięcie wylewki czy ścian zaraz po malowaniu. Nagrzewnicę stosuje się też w systemach wentylacji mechanicznej nawiewnej i to zawsze wtedy gdy występuje konieczność podniesienia temperatury bądź utrzymania temperatury na stałym poziomie.            

Przegląd nagrzewnic elektrycznych w hurtowni Onninen 

Nagrzewnica elektryczna Elektrotermia Halny 15kW/N o mocy 7,5/17 kW sprawdzi się do ogrzewania dużych powierzchni sklepowych i magazynowych. Zapewnia efektywną pracę. Jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca. Można sterować nią za pomocą zarówno regulatora temperatury, jak i zegara sterującego. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że istnieje możliwość powieszenia jej na ścianie. Wyposażona została w funkcję wentylacji z regulacją obrotów. Ponadto posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, co oczywiście zwiększa bezpieczeństwo. Dzięki zamontowaniu programowalnego termostatu można ograniczyć zużycie energii, a przez to koszty są niższe.

Nagrzewnica elektryczna PROF 5KW IPX4 400VNa uwagę zasługuje także nagrzewnica elektryczna PROF 5KW IPX4 400V. To kolejny świetny model. Jest to model przenośny. Doskonale sprawdzi się w trakcie wykonywania remontów czy wykończenia nowych domów. Została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej odpornej na korodowanie. Posiada stabilną podstawę, która zapobiega przewróceniu się urządzenia. Bardzo łatwo ją ustawić w dowolnym kierunku i w ten sposób ogrzać dane miejsce pracy. Producent zastosował wentylator, co zapewnia szybkie nagrzanie się. Posiada też termostat z regulacją. 

Dobrym wyborem może być także nagrzewnica elektryczna VASCO Energy Plus PWM 9,0 kW Vasco. Posiada modulację do central Energy Plus. Producent wyposażył ją w mocny wymiennik ciepła, który jest odporny na zamarzanie. Sterowana jest przez płytę za pomocą modulacji. Bardzo łatwo jest wykonać zarówno automatyczny reset, jak i reset ręczny. Posiada stopień ochrony IP 43, a więc jest zabezpieczona zarówno przed wnikaniem obcych ciał stałych o średnicy przekraczającej 1 mm, a także przed rozpyloną wodą, padającą pod kątem 60 stopni.     

Sprawdź nagrzewnice elektryczne w hurtowni Onninen

Nagrzewnica elektryczna
Ogrzewanie nadmuchowe
Nagrzewnica olejowa
Nagrzewnica Volcano