Kiedy warto zdecydować się na grzejnik na podczerwień?

Dodano: czwartek, 7.09.2023


Grzejniki na podczerwień stanowią innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania, które opiera się na wykorzystaniu promieniowania elektromagnetycznego, co sprawia, że są one efektywne, ekologiczne i bardziej energooszczędne niż tradycyjne systemy grzewcze. Czy jest to rozwiązanie ekonomiczne i jaki model najlepiej wybrać?

Biała łazienka z drewnianymi wykończeniami

Sprawdź grzejniki elektryczne na podczerwień w hurtowni Onninen

Ile prądu zużywa grzejnik elektryczny na podczerwień?

Osoby zastanawiające się nad montażem grzejników elektrycznych na podczerwień z całą pewnością interesują się kwestiami finansowymi, stąd tak często pojawia się pytanie ile prądu zużywa grzejnik elektryczny na podczerwień? Jednym z czynników, który ma wpływ jest moc grzejnika. Dla przykładu - urządzenia o mocy 1000W w ciągu godziny pracy pobierają ok. 900-1000W energii elektrycznej, co odpowiada ilości 0,9-1 kWh. Najważniejsza jest zatem specyfikacja i podawana przez producenta moc znamionowa. Aby uzyskać informacje na temat kosztów, należy pomnożyć ilość kWh odpowiadającej mocy wybranego grzejnika przez aktualną cenę jednej kWh.

Czy grzejnik elektryczny na podczerwień jest bardziej wydajny niż grzejnik elektryczny?

grzejnik ceramiczny Heat Decor HD-WAVE CERAMIC z termostatemSpecjaliści podkreślają, że korzystanie z grzejników na podczerwień niesie ze sobą wiele korzyści, w tym ograniczenie wydatków związanych z opłatami za prąd. Dużą zaletą grzejników na podczerwień jest to, że ich zasada działania opiera się na wykorzystaniu właściwości promieniowania podczerwonego. Jest ono emitowane przez urządzenie i ogrzewa odpowiednio całe pomieszczenie oraz znajdujące się w nim przedmioty. To rozwiązanie, które docenią m.in. alergicy, bo żeby ogrzać pokój przy pomocy podczerwieni nie będzie potrzebny ruch powietrza.

Zazwyczaj grzejniki na podczerwień charakteryzują się większą wydajnością niż klasyczne grzejniki elektryczne. Ma to związek z mechanizmem działania - podczerwień ogrzewa powietrze wokół bezpośrednio, poprzez emitowanie fal, a to wymaga zużycia mniejszej ilości energii elektrycznej niż w klasycznych rozwiązaniach. Osiągnięcie optymalnej temperatury w pomieszczeniu jest łatwiejsze i tańsze.

Jak wybrać grzejnik elektryczny na podczerwień do pokoju 25m2?

W zależności od powierzchni pomieszczenia, które ma zostać ogrzane wybrać można grzejniki o różnej mocy. Bardzo ważne jest, aby wybrać właściwy wariant, bo tylko wtedy ogrzewanie będzie efektywne. Dla zapewnienia optymalnego komfortu cieplnego przyjmuje się, że np. grzejniki o mocy 400W będą idealne do pomieszczenia o metrażu nie przekraczającym 8 m2, o mocy 700W do 14m2, a 1000W do powierzchni do 20m2.

W większych pomieszczeniach konieczne może być zamontowanie urządzeń o większej mocy, lub dwóch grzejników. W przypadku wątpliwości najlepiej jest skorzystać z pomocy instalatora, który pomoże optymalnie zaplanować instalację.

Grzejniki elektryczne na podczerwień w hurtowni Onninen

Warto dodać, że grzejniki na podczerwień są nie tylko efektywne i pozwalają zoptymalizować ilość wykorzystywanej energii elektrycznej, dostępne w hurtowni elektrycznej Onninen modele to bardzo nowoczesne rozwiązania, które świetnie wpiszą się w niejedną aranżację.

grzejnik ceramiczny Heat Decor HD-WAVE CERAMIC z termostatemWśród klasycznych rozwiązań świetnie sprawdzi się grzejnik ceramiczny Heat Decor HD-WAVE CERAMIC z termostatem. Idealne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na maksymalnym oszczędzaniu energii. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu termostatowi. Urządzenie doskonale sprawdzi się tam, gdzie mieszkają dzieci. Producent wyposażył grzejnik w specjalną blokadę - zabezpieczenie, dzięki któremu można mieć pewność, że najmłodsi nie będą dowolnie regulować temperatury. Atutem jest także wykorzystane zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Dla tych, którzy cenią sobie wyjątkowy i niebagatelny design przygotowaliśmy świetnej jakości, genialnie wyglądające grzejniki na podczerwień Heat Decor HD-WAVE CERAMIC z termostatem, o mocy 750W. Swoim wyglądem grzejnik przypomina marmurową płytę, dzięki czemu genialnie dopasuje się do nowoczesnych aranżacji. Panel grzewczy do instalacji na ścianie, wyposażony w termostat, co sprawia, że urządzenie jest ekonomiczne i pozwala na maksymalne oszczędzanie energii.

Samoregulacja mocy grzejnika wpływa korzystnie na automatyczną i płynną regulację temperatury pokojowej w zakresie 5-35 stopni, temperaturę grzejnika ustawić można w zakresie 40-95 stopni. Dużym ułatwieniem jest wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także przed dziećmi. Pozwala to uniknąć ryzyka, że urządzenie zostanie uszkodzone, ze względu na to, że najmłodsi zaczną "zabawę" termostatem.

Sprawdź grzejniki elektryczne na podczerwień w hurtowni Onninen

Grzejnik elektryczny na podczerwień
Ogrzewanie na podczerwień
Grzejnik na podczerwień