Kiedy warto zdecydować się na pompę ciepła typu Monoblok?

Dodano: poniedziałek, 24.06.2024


Pompa ciepła typu monoblok od De Dietrich Modena jest urządzeniem bardzo wydajnym, ale i ekonomicznym, bowiem w jednej obudowie mamy sprężarkę, wymiennik ciepła, a także wentylator. Choć koszt takiej pompy jest wyższy niż w przypadku pompy ciepła split, to jednak montaż jest łatwiejszy, a koszt eksploatacji mniejszy. Dzięki temu zyskuje się ekologiczne ogrzewanie, a także chłodzenie i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Instalator montuje pompę ciepła Monoblok na stelażu przed domem jednorodzinnym

Sprawdź pompy ciepła Monoblok w hurtowni Onninen

Idealne rozwiązanie do każdego zastosowania: Pompa ciepła De Dietrich 

Pompa ciepła powietrzna monoblok De Dietrich Modena 6 MRWarto wiedzieć, że seria pomp ciepła De Dietrich typu monoblok charakteryzuje się szerokim zakresem mocy i w ramach zasilania jednofazowego lub trójfazowego. Taka pompa ciepła sprawdzi się w każdym budynku, zarówno mieszkalnym, jak i komercyjnym i co istotne może pracować w kaskadzie w większych instalacjach.

Jest to pompa ciepła powietrzna, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników ze względu na prosty montaż oraz łatwą eksploatację, a także obecność ekologicznego czynnika chłodniczego R32, który znacząco zmniejsza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, a także zwiększa efektywność pracy urządzenia. Pozwala ogrzać c.w.u nawet do temperatury 65 stopni, a do tego ma niski potencjał zapłonu, co zwiększa bezpieczeństwo.      

Komfort i efektywne ogrzewanie z funkcjami pompy ciepła Modena 

Pompa ciepła De Dietrich Modena wyposażona jest w pompę obiegową o wysokiej mocy, a także czujnik przepływu, naczynie przeponowe o dużej pojemności, np. 8l, zawór bezpieczeństwa, manometr oraz filtr skośny. Panel zdalnego sterowania umożliwia programowanie oraz monitorowanie poszczególnych funkcji czy zmiany konfiguracji i parametrów pracy.

Pompa ciepła powietrzna Rotenso WINDMI MONOBLOCK WIM60XPompa ciepła Modena posiada trzy podstawowe funkcje: ogrzewania, chłodzenia, a także produkcji ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu z odnawialnych źródeł można zyskać energię zapewniającą komfort termiczny oraz dostęp do ciepłej wody zawsze wtedy, gdy jest potrzebna. Pompa ciepła De Dietrich Modena zarządza ogrzewaniem i chłodzeniem za pomocą aż 32 krzywych pogodowych. Co istotne pompę ciepła można zintegrować z systemem solarnym dla efektywnego ogrzewania c.w.u.

Pompa ciepła może pracować w trybie eco, ale i trybie cichym. Dzięki temu jej praca nie obciąża nadmiernie budżetu domowego czy firmowego, a ponadto nie zakłóca spokoju domowników czy pracowników. Co istotne, gdy przez dłuższy okres nie przebywa się w budynku można ustawić parametry pracy pompy ciepła na tryb wakacyjny. Pompa ciepła monoblok Modena może współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i klimakonwektorami.

Jedną z wielu korzyści wyboru takiej pompy ciepła jest też możliwość skorzystania z długiej gwarancji oferowanej przez producenta, która wynosi aż 5 lat. Co istotne urządzenie może efektywnie pracować w szerokim zakresie temperatur od minus 25 do 43 stopni Celsjusza. Gwarantuje to komfort zarówno podczas srogich zim, jak i bardzo ciepłego lata. Najbardziej efektywne działanie można zapewnić poprzez integrację nie tylko z systemem solarnym, ale i instalacją fotowoltaiczną.               

Pompy ciepła Modena De Dietrich w hurtowni Onninen 

W ofercie Onninen dostępne są pompy ciepła De Dietrich Modena typu monoblok. Na uwagę zasługuje powietrzna pompa ciepła monoblok De Dietrich Modena 6 MR. Jest to model o mocy 6,35 kW wyposażony w sprężarkę inwerterową rotacyjną o szerokim zakresie pracy. Jest to pompa ciepła jednofazowa.

Pompa ciepła powietrzna monoblok LG R32 - 7 kWDla bardziej wymagających odpowiednia może być pompa ciepła monoblok De Dietrich Modena 10 MR. Podobnie jak model omawiany wcześniej posiada najwyższą klasę energetyczną A+++ w przypadku pracy w temperaturze 32 stopni i  A++ dla ogrzewania 55 stopni. Moc grzewcza tego modelu jest na poziomie 10 kW, a chłodnicza 9,9 kW.

Gdy zapotrzebowanie na ciepło jest jeszcze większe dla danego budynku, to pompa ciepła powietrzna monoblok De Dietrych Modena 16 TR może być dobrym wyborem. W tym przypadku znamionowa moc grzewcza wynosi 15,9 kW, z kolei znamionowa moc chłodnicza to 14,2 kW. W przeciwieństwie do poprzednich modeli jest to pompa ciepła do zasilania trójfazowego. Napięcie podłączenia w tym przypadku wynosi 400 V, a nie 230 V. Każda z pomp ciepła posiada termiczny i izolowany korpus, który zwiększa izolację akustyczną i powoduje, że urządzenie generuje mniejsze wibracje. Urządzenia można zintegrować z systemem BMS poprzez protokół Modbus. Panel zdalnego sterowania jest intuicyjny i łatwy w obsłudze oraz dostępny w zestawie z pompą ciepła. To doskonały wybór dla najbardziej wymagających użytkowników szukających ekologicznego i ekonomicznego źródła ogrzewania.

Sprawdź pompy ciepła Monoblok w hurtowni Onninen