Kiedy warto zdecydować się na umywalkę podwójną?

Dodano: wtorek, 21.05.2024


Przygotowanie odpowiedniej strefy umywalkowej w łazience nie jest trudne. Warto kierować się funkcjonalnością, ale też nie można zapomnieć, jak ważna jest estetyka. Oczywiście kluczowe znaczenie ma dobór umywalki. Dziś zastanowimy się, gdzie najlepiej sprawdzą się umywalki podwójne. Odpowiemy też na pytanie, czy są one niezbędne tylko w większych łazienkach.

Podwójna umywalka w łazience

Sprawdź umywalki podwójne w hurtowni Onninen

Do jakiej łazienki najlepiej sprawdzi się umywalka podwójna? 

Podwójna umywalka cieszy się coraz większą popularnością. Dopełnia estetykę wnętrza, ale też pozwala zaoszczędzić czas podczas porannej toalety. Umywalka podwójna w jednej łazience sprawia, że dwie osoby mogą bez problemu przygotować się do pracy, np. nałożyć makijaż, układać włosy. Oczywiście podwójne umywalki doskonale sprawdzają się, gdy ma się większą rodzinę. Niewątpliwie są bardzo wygodne. Zyskujecie dodatkowe miejsce na kosmetyki do golenia, czy pielęgnacji. Macie też więcej miejsca podczas mycia zębów. Zatem to rozwiązanie najlepiej sprawdza się w średnich lub większych łazienkach.

Pozwala na korzystanie z przestrzeni umywalkowej większej ilości osób. Jednocześnie poza uzyskaniem większej przestrzeni osobistej można też przygotować strefę damską i męską. Dzięki temu wszystkie kosmetyki zawsze będą pod ręką. Ale czy na umywalkę podwójną powinny zdecydować się osoby, których łazienka ma niewielką kubaturę? Wbrew pozorom nawet do łazienki o niewielkiej przestrzeni taka umywalka jak najbardziej się sprawdzi. Wystarczy tylko zabudować przestrzeń pod umywalką i dobrać odpowiedni blat. Umywalka podwójna jest też dobrym wyborem w nowoczesnych łazienkach, gdyż wpisuje się w stylistykę high-tech. 

Z jakiego materiału powinna być wykonana umywalka podwójna? 

Przy wyborze umywalki podwójnej należy zwracać uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Ponadto dobrze, jeżeli można ją łatwo utrzymać w czystości. Powinna być też odporna na zarysowania. Granit to dobry materiał na umywalki podwójne. Jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne, pięknie się prezentuje, a dzięki temu, że zastosowano w nim mieszankę piasku kwarcowego i żywicy jest też odporny na przebarwienia oraz na szok termiczny, a więc niskie i wysokie temperatury nie powodują uszkodzenia materiału.

Umywalka podwójna Ravak Natural Duo 1200 bez przelewu XJO01212000Niewątpliwie na uwagę zasługuje fakt, że modele z tego materiału dostępne są w wielu różnych kolorach. Można zdecydować się na takie utrzymane w kolorze czarnym, szarym czy nawet brązowym. Zatem umywalki granitowe są nie tylko wytrzymałe, ale też bardzo stylowe. Oczywiście ceramika to także bardzo dobry materiał. Warto wiedzieć, że jest odporny na wilgoć, a także działanie detergentów, a nawet zarysowania. Niewątpliwie łatwo utrzymać ją w czystości, a do tego cena jest bardzo korzystna, co także stanowi dużą zaletę. Umywalki ceramiczne nie są tak odporne na uszkodzenia mechaniczne, zatem może dojść do ukruszenia materiału, np. w momencie, gdy upuści się ciężki przedmiot.

Jednak z drugiej strony są też tanie, a więc w razie konieczności można je wymienić. Poza tym tak naprawdę rzadko zdarza się, by taka umywalka została uszkodzona, np. pod wpływem upuszczenia flakonu perfum. Dostępna jest też umywalka z konglomeratu, czyli z żywic syntetycznych bądź kamienia naturalnego. Jest ona odporna na uszkodzenia, jednak jest mało odporna na zarysowania.

Sprawdź umywalki podwójne w hurtowni Onninen

Jak dobrać blat pod podwójną umywalkę? 

Umywalka podwójna Geberit Acanto B120,500.627.01.2

Umywalka jednostanowiskowa to dobre rozwiązanie w miejscach, gdzie przestrzeń użytkowa jest niewielka. Natomiast umywalkę podwójną najlepiej umieścić w pomieszczeniach o większym metrażu. Oczywiście przy wyborze należy zwracać uwagę nie tylko na łatwość czyszczenia czy montażu, ale też trzeba dobrać odpowiedni blat. Tutaj również do wyboru są różne materiały. Wybór zależy od budżetu, ale też stylu aranżacji. Niewątpliwie na uwagę zasługuje blat foliowany czy też lakierowany, który pokryty jest wodoodporną warstwą lakieru bądź folii. Dzięki temu nie rozwarstwia się pod wpływem wilgoci.

Bardzo tanim rozwiązaniem jest blat betonowy pokryty płytkami ceramicznymi bądź gresem. Można wykonać go także z płyt gipsowo-kartonowych. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie. Oczywiście można postawić także na blat z konglomeratu, który wykazuje dużą odporność mechaniczną, a także na zarysowania, a dodatkowo łatwo utrzymać go w czystości. Wbrew pozorom i drewno w łazience może się sprawdzić, ale tutaj również trzeba wybrać takie, które jest zabezpieczone przed butwieniem.

Ile miejsca potrzeba w łazience na podwójną umywalkę? 

Przestrzeń pod podwójną umywalkę nie musi być bardzo duża, ale też nie może być bardzo mała. Trzeba wiedzieć, że dwie umywalki, które umieszczone są obok siebie wymagają minimum 140 cm. Do tego dochodzi jeszcze blat. Zatem łączna powierzchnia powinna wynosić ok. 210 cm. Ale to nadal nie wszystko, bo ważna jest też odległość pomiędzy umywalkami. Najlepiej zachować odstęp wynoszący 20-30 cm.

Umywalka podwójna Geberit iCon KeraTect 124120600

Odległość pomiędzy umywalkami może również wynosić 10 cm, co pozwoli zaoszczędzić nieco przestrzeni użytkowej Twojej łazienki. Podwójna umywalka składa się również z elementu jakim jest podłużna niecka. Należy jeszcze dobrać właściwą baterię, tak aby estetyka była spójna. Jedna część może służyć rodzicom, zaś z drugiej mogą korzystać dzieci.

Z umywalką podwójną dobrze komponują się szafki podumywalkowe, które także dostępne są w wielu różnych wariantach i można dopasować je do przestrzeni. Należy dobrać także właściwy stelaż, który ułatwia montaż armatury. Stelaż pod umywalkę zapewnia również większe bezpieczeństwo użytkowania. Pozwala też ukryć syfon. 

Kiedy lepszym rozwiązaniem będą dwie osobne umywalki? 

W łazienkach o dużej powierzchni bardzo dobrze sprawdzają się dwie osobne umywalki. Ich zamontowanie na blacie także nie jest trudne. Oczywiście blat, jak i umywalki można przymocować do ściany. Nie trzeba wcale wybierać modeli nablatowych. Wybór umywalek jest naprawdę duży, zatem można dobrać je do stylu wnętrza. Jeżeli macie dużą rodzinę i jedną łazienkę, to rzeczywiście takie rozwiązanie będzie dla Was odpowiednie.

Umywalki podwójne w hurtowni Onninen 

Tworząc w łazience wyspę łazienkową z dwiema umywalkami, warto wybrać produkt jakim jest umywalka podwójna Ravak Natural Duo 1200 bez przelewu XJO01212000. Wyróżnia się ona wyjątkową funkcjonalnością, a także prostą estetyką. Warto zwrócić uwagę na prosty sposób montażu za pomocą haków do zawieszania. Biały kolor ułatwia dopasowanie jej do każdego wnętrza. Jest to umywalka bez przelewu, co zwiększa estetykę strefy umywalkowej i sprawia, że czyszczenie ceramiki jest prostsze, bo ograniczone jest gromadzenie kamienia czy osadów wapiennych.

Na uwagę zasługuje także umywalka podwójna Geberit Acanto B120,500.627.01.2. Jest ona niezwykle minimalistyczna, ale też bardzo praktyczna. Wykonana jest z mocnej ceramiki. Posiada powłokę ochronną. Można zamontować ją na szafkach. Do tego wszystkiego łatwo utrzymać ją w czystości.

Warto zdecydować się również na produkt jakim jest umywalka podwójna Geberit iCon KeraTect 124120600. Utrzymana jest ona w klasycznym białym kolorze, który prezentuje się niezwykle stylowo, ale też podkreśla charakter każdej łazienki. Doskonale sprawdzi się w łazience, z której korzysta duża rodzina. Warto do niej dobrać ozdobny syfon, który podkreśli jej charakter. Dodatkowo jej montaż jest niezwykle prosty. W zestawie znajdują się dwa przelewy oraz dwa otwory na baterię.     

Sprawdź umywalki podwójne w hurtowni Onninen