Klimakonwektory do użytku domowego

Dodano: czwartek, 8.09.2022


Kiedy się nad tym zastanowić, spalanie węgla, drewna, pelletu czy gazu w temperaturze kilkuset stopni tylko po to, by podgrzać powietrze i wodę do kilkudziesięciu stopni, to potworne marnotrawstwo. Dlatego dziś w takim tempie na popularności zyskują niskotemperaturowe źródła ciepła, a z nimi z kolei bardzo dobrze współpracują klimakonwektory, czyli grzejniki i klimatyzatory w jednym.

Klimakonwektor Purmo VIDO S2 marki Purmo naścienny w sypialni

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są zalety stosowania klimakonwektorów,
  • do jakich systemów grzewczych najlepiej się one nadają,
  • czym wyróżnia się klimakonwektor Purmo Vido S2.

Przeprowadzasz remont? Rozpoczynasz budowę nowego obiektu? Bez względu na to, w dzisiejszych czasach efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój mają kluczowe znaczenie. Wiąże się to między innymi z zastosowaniem rozwiązania grzewczego, które współpracuje z odnawialnymi źródłami energii, ogranicza emisję zanieczyszczeń i pracuje w niższych temperaturach, co zwiększa wydajność systemu. Klimakonwektory doskonale spełniają te wymagania, a ponieważ mogą zarówno grzać, jak i chłodzić, są idealnym rozwiązaniem pozwalającym cieszyć się komfortowym klimatem w pomieszczeniach przez okrągły rok.

Zrównoważona przyszłość zależy od każdego

Neutralność klimatyczna do 2050 roku nie osiągnie się sama – wszyscy musimy dołożyć swoją cegiełkę. Dla właścicieli domów oznacza to znalezienie przyjaznego dla środowiska rozwiązania w zakresie ogrzewania i chłodzenia domu oraz wykorzystania energii odnawialnej. Jeżeli chodzi o energooszczędne ogrzewanie, pompy ciepła znajdują się na szczycie listy najpopularniejszych rozwiązań w budynkach i domach wyposażanych w nowe systemy grzewcze.

Sprawdź klimakonwektory Purmo Vido w hurtowni Onninen

Idealny partner dla pompy ciepła

Aby zmaksymalizować wydajność pompy ciepła, należy ją połączyć z niskotemperaturowym emiterem ciepła, czyli urządzeniem, które oddaje ciepło do pomieszczeń. W nowych budynkach prywatnych pompy ciepła są obecnie stosowane głównie w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, ale także jako jego uzupełnienie. Ogrzewanie podłogowe zapewnia najbardziej komfortowy rozkład temperatury w pomieszczeniu, ale charakteryzuje się przy tym dłuższym czasem reakcji na zmiany temperatury.

Klimaktonwektor Purmo VIDO S2 zabudowany w ścianie pokoju dziennegoBudynki mają zróżnicowane zapotrzebowanie na ciepło i chłód w poszczególnych pomieszczeniach. Pokoje mogą mieć różne zastosowania i w związku z tym odmienne oczekiwania domowników co do panującej w nich komfortowej temperatury, jak np. okazjonalnie użytkowany gabinet, pokój gościnny czy pokój fitness. Kolejnym czynnikiem jest nasłonecznienie, orientacja pomieszczenia względem stron świata i kondygnacja, na której się znajduje, ponieważ pomieszczenia z oknami skierowanymi na południe lub znajdujące się na poddaszu charakteryzują się większymi zyskami ciepła. Ma to znaczenie zwłaszcza latem, kiedy niezbędne jest dostarczenie większej ilości chłodu w krótkim czasie. W takich przypadkach doskonałym uzupełnieniem ogrzewania i chłodzenia podłogowego jest urządzenie o szybkim czasie reakcji, jak oferowany przez markę Purmo klimakonwektor nowej generacji Vido S2. Zawarty w nim wymiennik ciepła o niewielkiej pojemności wodnej, w połączeniu z wentylatorem i płynną regulacją obrotów, zapewnia błyskawiczną reakcję i wydajną pracę bez utraty efektywności energetycznej.

Klimakonwektor nie tylko do nowej instalacji

Modernizacja istniejących budynków pod kątem zwiększenia efektywności energetycznej to bardzo dobry przykład zastosowania klimakonwektorów, ponieważ mogą one pracować w połączeniu z nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi lub pompami ciepła. Ponadto są wszechstronne i umożliwiają wiele różnych opcji montażu: na ścianie, podłodze, suficie lub w zabudowie.

Klimakonwektor można z łatwością zainstalować w każdym pomieszczeniu, za wyjątkiem pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza, jak np. łazienka, kuchnia czy pralnia. Klimakonwektor Vido S2 umożliwia także montaż na podłodze, tuż przy wysokich oknach. Wystarczy zastosować odpowiednie akcesoria, takie jak adaptery do montażu podłogowego oraz tylny panel dekoracyjny.

Ogrzewanie i chłodzenie w jednym

Ponieważ upalne dni z dużym nasłonecznieniem to obecnie – w wyniku postępujących zmian klimatycznych – zjawisko coraz częstsze, poszukiwane są rozwiązania umożliwiające chłodzenie domu. Nie trzeba w tym celu instalować oddzielnego urządzenia klimatyzacyjnego, bowiem klimakonwektor Vido S2 może służyć zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia, jeżeli tylko jest połączony z rewersyjną pompą ciepła lub oddzielnym źródłem chłodu. Technologia płynnej regulacji prędkości wentylatora zapewnia dostarczenie precyzyjnej ilość energii do pomieszczenia oraz minimalizuje poziom hałasu, dzięki czemu Vido S2 pracuje niemal bezszelestnie i to niezależnie od tego, czy pracuje w trybie ogrzewania czy chłodzenia.

Inteligentny system sterowania

Zaprojektowany tak, aby pasował do każdej instalacji, Vido S2 pozwala na dużą elastyczność w projektowaniu wnętrz. Ponadto ten klimakonwektor wyposażono w inteligentny system sterowania, którym można zarządzać za pomocą wbudowanego sterownika lub sterownika zdalnego, umożliwiającego regulację do 30 różnych urządzeń lub podłączenie do systemu inteligentnego budynku.

Sprawdź klimakonwektory Purmo Vido w hurtowni Onninen