Klimakonwektory do zastosowań komercyjnych

Dodano: wtorek, 27.09.2022


Budynki komercyjne, takie jak biura, hotele, szkoły czy urzędy, wymagają szybkiego ogrzania lub ochłodzenia dużych powierzchni. Najbardziej elastycznym i wydajnym rozwiązaniem jest klimakonwektor, ponieważ zapewnia wysoką wydajność w niskotemperaturowych systemach grzewczych, reaguje szybko na zmiany temperatury i łatwo go zainstalować w dowolnym miejscu. Ponadto klimakonwektory mogą być również zasilane z tradycyjnego, wysokotemperaturowego systemu grzewczego.

Klimakonwektory Purmo Vido S2 w sali konferencyjnej

Czytaj dalej, by dowiedzieć się:

  • dlaczego klimakonwektor to idealne rozwiązanie do budynku komercyjnego lub użyteczności publicznej,
  • w jakich miejscach można go zamontować,
  • z jakim typem instalacji grzewczej współpracuje najwydajniej.

Większy komfort i lepszy klimat w pomieszczeniach

Jeżeli pokój hotelowy nie jest zarezerwowany lub sala lekcyjna nie jest używana, nie ma potrzeby ogrzewania tych pomieszczeń. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić energię, ale także ograniczyć emisję dwutlenku węgla. W czasie, gdy pomieszczenia są używane, kluczowa staje się wydajność i uzyskanie oczekiwanej temperatury w krótkim czasie, co wpływa na poprawę komfortu i klimatu w pomieszczeniach. W pierwszej chwili wydaje się to trudne, gdy instalacja pracuje na niskich parametrach. Nowa generacja klimakonwektorów, takich jak Vido S2 firmy Purmo, pozwala jednak osiągnąć ten cel dzięki inteligentnym sterownikom i wydajnej pracy przy niskich temperaturach czynnika.

Cicha praca klimakonwektora

Klimakonwektor Purmo Vido S2 wpuszczony w sufit pokoju hotelowegoPołączenie efektywnego wymiennika ciepła o niewielkiej pojemności wodnej i specjalnie zaprojektowanego wentylatora, z płynną regulacją obrotów, umożliwia szybką reakcję klimakonwektora Vido S2 na wahania temperatury w pomieszczeniu, co sprawia, że użytkownicy mogą cieszyć się optymalnym klimatem w pomieszczeniach przez cały czas. Dotyczy to każdej pory roku, ponieważ Vido S2 oferuje zarówno funkcje ogrzewania, jak i chłodzenia w połączeniu z rewersyjną pompą ciepła lub oddzielnym źródłem chłodu. Ponadto, najnowsza technologia modulacji wentylatora sprawia, że Vido S2 jest bardzo cichy – poziom emitowanego przez niego hałasu można porównać z szeptem.

Sprawdź klimakonwektory Purmo Vido w hurtowni Onninen

Elastyczny, stylowy i dyskretny

Ponieważ każdy budynek komercyjny czy publiczny cechują odmienny styl i wymagania w zakresie wystroju wnętrz, ważne jest, aby zintegrować rozwiązanie grzewcze z jego charakterem, a jednocześnie zapewnić korzyści w zakresie energooszczędności. Kompaktowy klimakonwektor, taki jak Vido S2, oferuje wiele opcji montażu. Można na przykład zdecydować się na instalację naścienną lub podtynkową, ale można go również zamontować na, a nawet w suficie, uzyskując nowoczesny i elegancki efekt. Idealnie nadaje się do stylowych pokoi hotelowych, współczesnych sal lekcyjnych czy konferencyjnych lub nowoczesnych biurowców. Vido S2 można także zamontować na podłodze, tuż przy wysokich oknach. Wystarczy zastosować dodatkowe akcesoria w postaci adapterów podłogowych i tylnego panelu dekoracyjnego.

Precyzyjna regulacja, maksymalna wydajność

Klimakonwektor Purmo Vido S2 wpuszczony w ścianę pomieszczenia biurowegoW celu zapewnienia optymalnego komfortu wnętrz, niezbędny jest klimakonwektor wyposażony w nowoczesne elementy sterujące. Vido S2 może być obsługiwany za pomocą zintegrowanego sterownika umieszczonego w górnej części urządzenia lub za pomocą zdalnego sterownika zamontowanego na ścianie. W innym wariancie klimakonwektor może być sterowany za pomocą zewnętrznego inteligentnego systemu zarządzania budynkiem. W ten sposób system ogrzewania i chłodzenia jest zarządzany centralnie wraz z innymi instalacjami w budynku i może bezproblemowo z nimi współpracować.

Vido S2 jest inteligentnym rozwiązaniem, przystosowanym do pracy w nowoczesnych budynkach. Firma Purmo może dostarczyć dane niezbędne do modeli BIM, a nasz kalkulator mocy grzewczej i chłodniczej daje pewność, że wybrany klimakonwektor zostanie idealnie dopasowany do potrzeb dowolnego budynku komercyjnego.

Sprawdź klimakonwektory Purmo Vido w hurtowni Onninen

Pilot do klimatyzacji