Klimatyzacja do domu. Co wybrać i ile kosztuje?

Dodano: czwartek, 6.04.2023


Klimatyzacja w aucie, klimatyzacja w biurze, klimatyzacja w budynkach użyteczności publicznej... Szybko przyzwyczajamy się do komfortowego chłodu w upalne dni, dlatego coraz częściej decydujemy się na montaż klimatyzacji w swoich domach. Jaki klimatyzator do domu wybrać? Ile to kosztuje i ile prądu pobiera? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

Klimatyzacja w domu

Sprawdź klimatyzatory do domu w hurtowni Onninen

Jaki klimatyzator do domu?

Wybór odpowiedniego klimatyzatora do domu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczeń, które chcemy klimatyzować, oraz ich przeznaczenie. Innym ważnym aspektem jest poziom hałasu, jaki generuje klimatyzator oraz jego wygląd, który powinien harmonijnie wpasować się w styl naszego wnętrza.

Jeśli szukasz urządzenia, które zapewni chłód w większym pomieszczeniu, warto rozważyć zakup klimatyzatora splitowego. Składa się on z jednostki wewnętrznej, która montowana jest na ścianie, oraz jednostki zewnętrznej, która umieszczana jest na zewnątrz budynku. Dzięki temu rozwiązaniu możemy cieszyć się chłodem w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Najbardziej popularnymi klimatyzatorami pokojowymi są jednostki o mocy 3,5 Kw.

Klimatyzator LG ARTCOOL MIRRORGodnym uwagi jest klimatyzator LG ARTCOOL MIRROR, który świetnie wpisze się styl nowoczesnych i industrialnych wnętrz. Jego elegancki czarny kolor przykuwa uwagę i jednocześnie ozdabia pomieszczenie. Klimatyzator LG Artcool Mirror można wykorzystywać na kilka sposobów. Chłodzi, ogrzewa, oczyszcza powietrze, jonizuje. Posiada funkcje autoczyszczenia, dlatego to świetny produkt zwłaszcza, gdy wśród użytkowników są alergicy. Jest energooszczędny, posiada klasę energetyczną A++ w przypadku chłodzenia i A+ podczas ogrzewania. Średnie roczne zużycie energii tego modelu wynosi około 186 kWh na rok. Sprężarka Dual Inverter zapewnia cichą, szybką i długą pracę urządzenia. Do zakupu z jednostką zewnętrzną LG Artcool Mirror.

Klimatyzator przenośny Kaisai 2,6kWDobrym rozwiązaniem dla mniejszych pomieszczeń są klimatyzatory przenośne. Są one łatwe w instalacji, a ich niewielkie rozmiary pozwalają na swobodne przenoszenie ich między pokojami. Wartym rozważenia jest zakup przenośnego klimatyzatora Kaisai o mocy 2,6 kWh. Klimatyzator przenośny Kaisai może pracować w trzech trybach: chłodzenia, osuszania i wentylacji. Klimatyzator monitoruje swoją pracę, w przypadku awarii wyłącza się, a na panelu wskazany jest kod błędu, który łatwo można zdiagnozować. Urządzenia posiada tzw. funkcję snu. Automatycznie podnosi ustawioną temperaturę o 1C, a wentylator pracuje na niskich obrotach, aby nie zakłócać komfortu snu. Ten model ma także wbudowany programator czasowy, dzięki któremu możemy zaplanować automatyczne uruchomienie i wyłączenie urządzenia.

Ile kosztuje klimatyzator do domu?

Koszt zakupu oraz instalacji klimatyzatora zależy od wielu czynników. Najistotniejsze są m.in. rodzaj i moc urządzenia, jakość marki oraz zaawansowanie technologiczne. Klimatyzatory przenośne kupimy już od około 600 do 2000 zł, natomiast splitowe są nieco droższe i kosztują od około 2500 zł w górę. Oczywiście, cena zwiększa się wraz z mocą urządzenia i dodatkowymi funkcjami, takimi jak np. funkcja osuszania powietrza czy inteligentne systemy sterowania.

Ile prądu pobiera klimatyzator?

Kwestia poboru prądu przez klimatyzator jest jednym z najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia. Należy pamiętać, że klimatyzator, podobnie jak inne urządzenia zasilane prądem, generuje koszty. Ostateczny wpływ na koszty związane z eksploatacją klimatyzatora jest uzależniony od wielu czynników, takich jak cena prądu, ilość czasu, przez który klimatyzator jest włączony, czy także jego moc. W przypadku klimatyzatorów przenośnych, pobór prądu wynosi zazwyczaj od 1 kW do 2 kW, natomiast splitowych – od 2,5 kW do 5 kW. Warto jednak pamiętać, że nowoczesne klimatyzatory często posiadają funkcje energooszczędne, które pozwalają na zmniejszenie poboru prądu. W przypadku opisywanego wyżej klimatyzatora LG Artcool Mirror o mocy 3,5 kWh roczne zużycie energii elektrycznej wynosi około 186 kWh. Przed zakupem klimatyzatora warto porównać pobór prądu różnych urządzeń i wybrać rozwiązanie najbardziej ekonomiczne.

Sprawdź klimatyzatory do domu w hurtowni Onninen

Klimatyzacja do domu
Klimatyzacja/ klimatyzator z funkcją grzania
Klimatyzacja Gree/ Klimatyzator Gree
Kaisai klimatyzacja
Haier klimatyzacja
Rotenso klimatyzacja
Klimatyzacja LG
Klimatyzacja 5 kW
Daikin klimatyzacja
Klimatyzator-pokojowy
Klimatyzator przenośny bez rury
Klimatyzator 3,5 kW
Klimatyzator 7 kW
Klimatyzator ścienny A+++
Klimatyzator domowy
Pilot do klimatyzacji
Płyn do czyszczenia klimatyzacji
Pompa do klimatyzacji