Klimatyzatory pokojowe RAC LG Electronics 2022

Dodano: poniedziałek, 27.06.2022


Rok 2022 przynosi szereg nowości w asortymencie klimatyzatorów RAC (Residential Air Conditioners) od LG Electronics. Innowacyjne klimatyzatory pokojowe typu split zostały wyposażowne w technologie z działaniem antybakteryjnym, antyalergicznym dzięki czemu użytkownicy mogą łatwiej zapewnić czyste i zdrowe powietrze w swoim domu.

Klimatyzator LG z funkcją grzania i chłodzenia

Sprawdź klimatyzatory LG w ofercie Onninen

Klimatyzator typu RAC posiada niezawodna sprężarka Dual Inverter

Podstawą wszystkich klimatyzatorów typu RAC jest niezawodna sprężarka Dual Inverter charakteryzująca się wysoką efektywnością oraz niskim poziomem dźwięku. Wszystkie urządzenia z oferty producenta pracują w oparciu o dobrze znany, ekologiczny czynnik R32. Ponadto, klimatyzatory typu RAC posiadają wbudowane moduły Wi-fi umożliwiające zdalną kontrolę z każdego miejsca na ziemi.

Szereg kluczowych funkcji klimatyzatorów LG

Wyświetlacz zużycia energii elektrycznej i aktywna kontrola

Wyświetlacz zużycia energii na klimatyzatorze LGWyświetlacz zużycia energii opracowany przez LG monitoruje poziom pobieranej energii elektrycznej. Korzystając z klimatyzatora możemy kontrolować poziom zużycia energii elektrycznej. Aktywna kontrola zużycia energii LG dostosowuje poziom zużycia energii i wydajność chłodzenia sterując maksymalną częstotliwością silnika sprężarki.

Kobieta leży w salonie z chłodzącym klimatyzatorem LG na ścianieNiski poziom hałasu

Klimatyzatory LG działają na poziomie hałasu 19 dB(A) na najniższym biegu wentylatora w trybie ’sleep mode’, dzięki czemu jednym dotknięciem zapewniają zdrowy delikatny nawiew powietrza.

Kompletny system oczyszczania powietrza

Filtr wstępny

Jako pierwsza linia obrony, służy do wychwytywania cząstek pyłu większych niż 10 mikrometrów (PM10). *Zintegrowane ze wszystkimi modelami.

Funkcja automatycznego oczyszczania (Auto cleaning)

Główną przyczyną powstawania przykrych zapachów z klimatyzatorów jest pleśń, która namnaża się w wymienniku ciepła. Te zarazki mogą rozprzestrzeniać się w powietrzu, gdy wymiennik ciepła jest wilgotny. Funkcja automatycznego czyszczenia osusza wymiennik ciepła, aby zapobiec rozwojowi bakterii i pleśni w klimatyzatorze. *Zintegrowane ze wszystkimi modelami.

Funkcja automatycznego czyszczenia w klimatyzatorach LG

Sprawdź klimatyzatory LG w ofercie Onninen

Plasmaster Ionizer + (jonizacja powietrza)

Jonizator ma za zadanie skutecznie sterylizować powietrze, którym oddychamy, czyli efektywnie neutralizować szkodliwe czynniki zewnętrzne. Otaczające nas powietrze jest konglomeratem ładunków elektrycznych. W środowisku naturalnym, czyli najzdrowszym i najbardziej przyswajalnym człowiekowi, przeważają ładunki ujemne. Siłą rzeczy niepożądaną przez nas jonizacją są ładunki dodatnie, wytwarzane między innymi przez pola elektromagnetyczne pochodzące od monitorów, telewizorów, drukarek, etc. Taki nieprzyjemny mikroklimat wspomagany jest dodatkowo przez cząsteczki kurzu, bakterie (np. Escherichia coli) i wirusy. I tu rozpoczyna się rola jonizatora w klimatyzatorze.

Klimatyzator LG na ścianie z funkcją jonizowania powietrza

Wbudowane jonizatory LG posiadają ponad 2 miliony spolaryzowanych jonów, bezustannie gotowych do działania. Wiązania polaryzacyjne cząsteczek H2O generują w powietrzu skupiska jonów, które otaczają liczne szkodliwe substancje (wirusy, bakterie, zarazki). Jonizator doprowadza do powstania reakcji chemicznej, w wyniku której powstają rodniki OH. One to właśnie rozpoczynają walkę z niebezpiecznymi substancjami, wchodząc z nimi w reakcję. W efekcie dochodzi do przekształcenia szkodliwych związków w cząsteczki H2O, a uwalniane powietrze pozostaje rześkie i zdrowe, pobudza krążenie, usprawnia pracę płuc i zapobiega występowaniu przewlekłych infekcji górnych dróg oddechowych. *Zintegrowane z modelami: Dualcool z oczyszczaczem powietrza, Deluxe, Artcool Mirror, Beige.

Filtr antyalergiczny w klimatyzatorach LGFiltr antyalergiczny – redukcja szkodliwych alergenów

Filtr jest pokryty powłoką pochłaniającą szkodliwe substancje, które mogą powodować alergie. Klimatyzator silnie pochłania powietrze z pomieszczeń i usuwa substancje alergizujące, takie jak roztocza kurzu domowego, pyłki, grzyby, pleśń unoszące się w powietrzu.

Certyfikat BAF potwierdzający skuteczność filtru powietrzaCertyfikacja BAF

Organizacja BAF poświadczyła, że filtr jest pokryty powłoką usuwającą szkodliwe substancje:

  •   roztocza kurzu domowego
  •   grzyby
  •   pleśń unosząca się w powietrzu

Sprawdź klimatyzatory LG w ofercie Onninen

*Zintegrowane z modelami: Dualcool z oczyszczaczem powietrza, Deluxe, Artcool Mirror, Beige, Standard Plus.

Czujnik PM1.0 oraz wysokosprawny filtr magnetyczny

Model Dualcool z oczyszczaczem powietrza to hybryda dwóch urządzeń: klimatyzatora i oczyszczacza powietrza. Czujnik PM 1.0 automatycznie wykrywa jakość powietrza. Kolorowy sygnał świetlny z przodu klimatyzatora wskazuje jakość powietrza w pomieszczeniach w czasie rzeczywistym. Klimatyzator rozprasza około 5 milionów jonów ujemnie naładowanych, które unieszkodliwiają nanocząsteczki w powietrzu. Magnetyczny gęsto usieciowany filtr przeciwpyłowy przechwytuje nanocząsteczki i pył obecny w powietrzu.

*Zintegrowane tylko z modelem: Dualcool z oczyszczaczem powietrza.

Klimatyzator LG DUALCOOL na ścianie

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Klimatyzacja do domu
Klimatyzacja/ klimatyzator z funkcją grzania
Klimatyzacja LG
Klimatyzator-pokojowy
Pilot do klimatyzacji
Płyn do czyszczenia klimatyzacji